Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów, które reprezentują niższy segment cenowy. Co mogą nam zaoferować?

Monitory Philips – szczegóły

Wybór monitorów jest ogromny. Możemy zdecydować się zarówno na profesjonalny sprzęt do gier, jak i taki, który doskonale sprawdzi się w pracy biurowej. W tym poradniku omówimy modele Philips 243V7QSB/00 oraz Philips 243V7QJABF/00. Przeanalizujemy szczegółowe dane techniczne, a także przyjrzymy się kwestiom związanym z designem obydwu urządzeń. Zapraszamy do lektury artykułu, który z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 243V7QSB/00 vs Philips 243V7QJABF/00 – dane techniczne

Do najbardziej istotnych szczegółów specyfikacji technicznej bez wątpienia należy rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. To parametry, które w dużej mierze decydują o wygodzie użytkowania. Graczy z pewnością zainteresuje częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji na działanie użytkownika. Monitory zostały wyposażone w dodatkowe funkcje, które znajdą zastosowanie zarówno przy pracy, jak i rozrywce. Zapoznaj się z zestawieniem najważniejszych właściwości technicznych monitorów, aby na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie.

Parametry  Philips 243V7QSB/00  Philips 243V7QJABF/00 
Długość przekątnej ekranu 23,8 cala 23,8 cala
Typ podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 8 ms 8 ms
Waga 3,5 kg 3,5 kg
Elementy konstrukcji
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • SmartContrast
 • SmartImage
 • Low Blue Mode
 • Wbudowane głośniki
 • Flicker Free
 • SmartContrast
 • SmartImage
 • Low Blue Mode

Urządzenia charakteryzują się podobnymi parametrami. Każdy z monitorów wyposażono w ekran o długości przekątnej 23,8 cala. Użytkownicy mogą liczyć na obraz pełen szczegółowych detali dzięki rozdzielczości Full HD. To z pewnością ucieszy miłośników gier i filmów. Częstotliwość odświeżania to 60 Hz, a czas reakcji – 8 ms. Te parametry bardzo dobrze sprawdzą się w pracy biurowej, lecz gracze mogą odczuwać lekki niedosyt. Pewną rekompensatą może być zaawansowana matryca typu IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia oraz świetne odwzorowanie barw. To przekłada się na jakość oglądanych treści.

Monitory zostały wyposażone w wiele funkcji dodatkowych. Technologia Flicker Free ogranicza efekt migotania obrazu, a Low Blue Mode pozwala na redukcję emisji szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Kolejne ciekawe technologie to SmartContrast oraz SmartImage, które odpowiadają za optymalizację pracy ekranu.

Sprzęty różnią się w jednej kwestii. Model Philips 243V7QJABF/00 charakteryzuje się wbudowanymi głośnikami. Dzięki temu wszystkie odgłosy dotrą do naszych uszu prosto z monitora. To sprawi, że na biurku zawsze będzie porządek.

 

Philips 243V7QSB/00 vs Philips 243V7QJABF/00 – wygląd

Design obydwu urządzeń jest niemal identyczny. W projekcie możemy zauważyć atrakcyjną i nowoczesną stylistykę. Świadczy o tym niemal bezramkowa konstrukcja. To sprawia, że użytkownik poświęci uwagę tylko wyświetlanemu obrazowi. Na duże słowa uznania zasługuje ergonomia monitorów definiowana przez wygodne rozmieszczenie przycisków i złącz. Za stabilność ekranu odpowiada zaokrąglona podstawa. Każdy z tych sprzętów prezentuje się nadzwyczaj elegancko.

Philips 243V7QSB/00 vs Philips 243V7QJABF/00 – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie – czy warto kupić jeden z monitorów? Po dokładnym podsumowaniu wszystkich parametrów, zdecydowanie możemy polecić te urządzenia. Do ich najmocniejszych punktów z pewnością należy zaliczyć ekran o bardzo cienkich ramkach oraz funkcje, które mają na celu ochronę wzroku. Warto również podkreślić bardzo atrakcyjny wygląd i ergonomię.

Philips 243V7QSB/00 vs Philips 243V7QJABF/00 – ile kosztują?

Czy to drogie sprzęty? Okazuje się, że nie. Koszt zakupu modelu Philips 243V7QSB/00 to 399 zł. Natomiast za monitor Philips 243V7QJABF/00 zapłacimy 465 zł. O różnicy w cenie świadczą wbudowane głośniki w przypadku jednego z urządzeń. Stosunek ceny do jakości w obydwu przypadkach stoi na rewelacyjnym poziomie.