W tym poradniku przedstawimy dwa modele monitorów marki Philips. Przekonaj się, czy spełnią Twoje oczekiwania.

Monitory Philips – szczegóły

Firma Philips od wielu lat wzbogaca rynek w modele o różnych zastosowaniach. Czy w przypadku urządzeń z niskiej półki cenowej również możemy liczyć na wysoką jakość? Aby się o tym przekonać dokładnie przyglądamy się monitorowi Philips 243V7QDSB/00 oraz Philips 223V5LHSB2/00. Sprawdzamy, jak prezentują się parametry techniczne, a także omówimy kwestie związane z designem. To pozwoli ustalić stosunek jakości do ceny i dowiedzieć się, czy warto wybrać jeden z tych sprzętów. Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 243V7QDSB/00 vs Philips 223V5LHSB2/00 – specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że przed zakupem monitora należy zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. To pozwoli dowiedzieć się, jakie zastosowania może spełnić nasz sprzęt. Wszystkie najbardziej istotne parametry zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Sprawdź, czy możliwości obydwu modeli wpisują się w zakres Twoich preferencji.

Parametry  Philips 243V7QDSB/00 Philips 223V5LHSB2/00
Długość przekątnej ekranu 23,7 cala 21,5 cala
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Rodzaj matrycy TN IPS
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
  • Tryb EasyRead
  • Mocowanie VESA
  • Technologia SmartContrast
  • Technologia Flicker-free
  • Tryb LowBlue
  • Ekologiczny wyświetlacz, który nie zawiera rtęci
  • Oprogramowanie SmartControl Lite
  • Technologia SmartContrast

Łatwo zauważyć, że pod kątem technicznym monitory prezentują się bardzo podobnie. Główną różnicą jest długość przekątnej ekranu. Monitor Philips 243V7QDSB/00 charakteryzuje się wyświetlaczem 23,7-calowym. W przypadku modelu Philips 223V5LHSB2/00 mamy do czynienia z przekątną, której długość wynosi 21,5 cala. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej matrycy. Możemy wybrać typ TN, który gwarantuje funkcjonalność podczas dynamicznych scen. Z kolei matryca IPS pozwoli uzyskać doskonałą głębię kolorów oraz szerokie kąty widzenia.

Każdy z tych sprzętów cechuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Ta wielkość mówi o tym, ile klatek animacji może wyświetlić ekran w ciągu jednej sekundy. Warto również wspomnieć, że monitor w ciągu 5 ms zrealizuje polecenie wydane przez użytkownika. Te parametry są bardzo istotne dla graczy, którzy mogą poczuć się odrobinę zawiedzeni. Jednak biorąc pod uwagę budżet cenowy, monitory nie mają się czego wstydzić.

Za szczegółowość detali na ekranie odpowiada rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Możemy, więc liczyć na jakość Full HD, która pozwoli na komfortowe oglądanie filmów, zdjęć, czy codzienną pracę.

Do ważnych atutów należy zaliczyć dodatkowe technologie zainstalowane na pokładzie obydwu sprzętów. Funkcja EasyRead pozwoli, że widok czytanego tekstu będzie zbliżony do kartki papieru. Natomiast Smart Contrast gwarantuje uzyskanie głębokiej czerni.

Philips 243V7QDSB/00 vs Philips 223V5LHSB2/00 – wygląd

Dla wielu użytkowników również design może mieć bardzo istotne znaczenie przy wyborze. Omawiane monitory prezentują się nadzwyczaj elegancko i zostały usytuowane na solidnej podstawie. Model 243V7QDSB/00 przyjął nowoczesny projekt o cienkich ramkach, natomiast Philips 223V5LHSB2/00 charakteryzuje się bardziej tradycyjną konstrukcją. Każdy z tych sprzętów jest kompaktowy i ergonomiczny.

Philips 243V7QDSB/00 vs Philips 223V5LHSB2/00 – czy warto kupić?

Pora ostatecznie zdecydować – czy warto zakupić jedno z omawianych urządzeń? To bardzo dobre sprzęty, które sprawdzą się idealnie zarówno w domu, jak i w biurze. Duża w tym zasługa technologii Full HD. Obraz prezentuje się bardzo atrakcyjnie na każdym z urządzeń. Wybór konkretnego modelu będzie zależał od typu matrycy oraz długości przekątnej ekranu. Śmiało możemy polecić każdy z monitorów.

Philips 243V7QDSB/00 vs Philips 223V5LHSB2/00 – ile zapłacimy

Koszt zakupu monitora Philips 243V7QDSB/00 wynosi 439 zł. Natomiast za model 223V5LHSB2/00 zapłacimy 329 zł. Różnica w cenie dotyczy długości przekątnej ekranu, rodzaju matrycy, a także konstrukcji obydwu sprzętów. W każdym przypadku możemy mówić o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.