Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów marki Philips, które reprezentują niższy segment cenowy.

Monitory Philips – szczegóły

Na sklepowych półkach od wielu lat możemy spotkać monitory tego renomowanego producenta. Czy modele Philips 243V7QDAB/00 i Philips 248E9QHSB zachwycą nas jakością? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zaprezentujemy szczegółowe dane techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design obydwu urządzeń. W naszym poradniku dowiesz się, czy warto rozważyć zakup tych sprzętów i jak wygląda stosunek ceny do jakości. Dzięki temu będziesz mógł dokonać rozsądnego zakupu.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – dane techniczne

Przed zakupem każdego monitora warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Klienci często zwracają uwagę jedynie na szerokość ekranu. Należy jednak pamiętać, że wiele innych elementów również świadczy o klasie danego sprzętu. Bardzo istotna dla miłośników gier, czy kina będzie wysoka rozdzielczość. Natomiast pracowników biurowych ucieszą technologie, które mają na celu ochronę wzroku. Wszystkie najważniejsze parametry zamieściliśmy w tabeli. Sprawdź, czy któryś model spełni Twoje oczekiwania.

Parametry Philips 243V7QDAB/00 Philips 248E9QHSB
Długość przekątna ekranu 23,8 cala 23,6 cala
Typ podświetlenia WLED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 4 ms
Waga 3,5 kg 3,07 kg
Elementy konstrukcji
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja Pivot Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
 • Flicker Free
 • SmartContrast
 • SmartImage
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • FreeSync
 • SmartImage

Matryca każdego z monitorów podświetlana jest diodami LED. W modelu 243V7QDAB/00 zainstalowano nowszy wariant tej technologii, lecz nie stanowi to znaczącej różnicy. Podobnie, jak szerokość wyświetlaczy, która jest niemal identyczna. Philips 248E9QHSB oferuje nieco lepszą częstotliwość odświeżania oraz szybszy czas reakcji. W obydwu przypadkach możemy liczyć na atrakcyjną rozdzielczość Full HD. Obraz zawsze będzie szczegółowy, co ucieszy graczy i miłośników filmów.

Urządzenia zostały wzbogacone o wiele dodatkowych technologii, które poprawią wygodę użytkowania. Dzięki funkcji Flicker Free możemy liczyć na ograniczenie efektu migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. Natomiast SmartContrast idealnie dostosuje poziom jasności do charakteru prezentowanych treści. Warto również zwrócić uwagę na Low Blue Light. To rozwiązanie ogranicza emisję światła niebieskiego, które jest niebezpieczne dla wzroku. Te elementy świadczą o wysokiej funkcjonalności każdego z omawianych urządzeń.

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – wygląd

Model Philips 243V7QDAB/00 charakteryzuje się klasycznym designem. Niemal bezramkowy ekran usytuowany został na zaokrąglonej podstawie. Łatwy dostęp do wszystkich złącz i przycisków świadczy o wysokiej ergonomii. Sprzęt charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją.

Monitor Philips 248E9QHSB charakteryzuje się zakrzywionym wyświetlaczem i bardzo wąskimi ramkami. Za stabilność odpowiada solidna podstawa o niezwykle oryginalnym wyglądzie. W tym przypadku również należy pochwalić ergonomię i nadzwyczaj atrakcyjną kompozycję.

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – czy warto kupić?

Omawiane monitory to wielozadaniowe sprzęty, którym można powierzyć różne zastosowania. Urządzenia doskonale sprawdzą się zarówno przy pracy biurowej, jak i rozrywce. Specyfikacja techniczna prezentuje się bardzo dobrze. Wyraźny obraz zapewnia rozdzielczość Full HD. Dużym atutem modelu Philips 248E9QHSB jest zakrzywiony ekran. Natomiast model Philips 243V7QDAB/00 prezentuje standardową, lecz bardzo elegancką stylistykę.

 

Philips 243V7QDAB/00 vs Philips 248E9QHSB – koszt zakupu

Za monitor Philips 243V7QDAB/00 zapłacimy 445 zł. Koszt zakupu modelu 248E9QHSB wynosi 479 zł. W obydwu przypadkach śmiało możemy mówić o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny.

ZZS2: 4104

 1. Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – Który monitor wybrać?

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – porównanie monitorów

W tym poradniku przedstawiamy możliwości dwóch monitorów marki Philips, które reprezentują niską półkę cenową.

Monitory Philips – szczegóły

Wśród niedrogich monitorów znajdziemy wiele modeli, które pozwolą na efektywną pracę biurową oraz świetną zabawę przy grach i filmach. Chociaż urządzenia, o których mowa nie wyświetlą nam kapitalnego obrazu w rozdzielczości 4K, nadal warto poświęcić im uwagę. Tym razem porównamy monitor Philips 223V5LSB i Philips 243V7QSB/00. Sprawdzimy, jak prezentują się dane techniczne obydwu sprzętów oraz ich design. To pozwoli Ci na dokonanie rozsądnego wyboru.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – technikalia

Jedną z najważniejszych kwestii w specyfikacji technicznej jest rozdzielczość ekranu  oraz długość jego przekątnej. Kolejnym istotnym parametrem jest częstotliwość odświeżania i czas reakcji na działanie użytkownika. Coraz częściej klienci mogą liczyć na funkcje ochrony wzroku, które z pewnością poprawią komfort użytkowania. Wszystkie technikalia znajdziesz w poniższej tabeli.

Parametry  Philips 223V5LSB Philips 243V7QSB/00 
Długość przekątnej ekranu 21,5 cala 23,8 cala
Typ podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 8 ms
Waga 2,61 kg 3,5 kg
Elementy konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Typ matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • SmartContrast
 • SmartControl
 • Flicker Free
 • SmartContrast
 • SmartImage

Philips 223V5LSB to model wyposażony w ekran o długości przekątnej 21,5 cala. Natomiast Philips 243V7QSB/00 charakteryzuje się 23,8-calowym wyświetlaczem. W każdym przypadku możemy liczyć na rozdzielczość Full HD – 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu zobaczymy wiele drobnych detali. Ucieszy to graczy i miłośników filmów. Kolejnym podobieństwem jest częstotliwość odświeżania, która wynosi 60 Hz. Natomiast różni się czas reakcji, który szybszy jest w przypadku monitora  Philips 223V5LSB.

W modelach zainstalowano różne rodzaje matrycy. W przypadku TN możemy liczyć na doskonałą jakość dynamicznych scen w filmach, czy grach. Z kolei matryca IPS zapewnia szerokie kąty widzenia oraz doskonałe nasycenie barw. Za wyborem jednego z monitorów mogą przemawiać ciekawe funkcje dodatkowe. Technologia SmartContrast zapewni możliwość odwzorowania głębokiej czerni oraz wielu drobnych detali. Natomiast Flicker Free ogranicza migotanie obrazu.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – wygląd

W przypadku modelu Philips 223V5LSB mamy do czynienia z klasycznym, lecz eleganckim designem. Ekran oparty został na okrągłej podstawie. Urządzenie jest kompaktowe i lekkie. Wszystkie złącza i przyciski zostały właściwie ulokowane, co świadczy o wysokiej ergonomii. To kompozycja bardzo atrakcyjna dla oka.

Monitor Philips 243V7QSB/00 charakteryzuje się nowoczesną stylistyką. Na dużą uwagę zasługują bardzo wąskie ramki. Za stabilność odpowiada okrągła podstawa. Wszystkie elementy doskonale do siebie pasują.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – czy warto kupić?

Czas skupić się na najważniejszym pytaniu. Aby podjąć rozsądną decyzję, warto ponownie zwrócić uwagę na technikalia obydwu sprzętów. Każdy z nich znajdzie zastosowanie zarówno przy pracy, jak i rozrywce. Do największych zalet należy zaliczyć rozdzielczość Full HD. To właśnie ten parametr decyduje o bogactwie szczegółów na ekranie. Komfort użytkowania zdecydowanie poprawiają funkcje dodatkowe, w jakie zostały wyposażone obydwa monitory. Modele różnią się niektórymi parametrami. Wybór będzie, więc zależał od potrzeb użytkownika. Monitory z pewnością warte są zakupu.

Philips 223V5LSB vs Philips 243V7QSB/00 – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora Philips 223V5LSB to 320 zł. Za model 243V7QSB/00 zapłacimy 399 zł. To niedrogie i niezawodne urządzenia. Śmiało możemy mówić o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.