Trupia Wdowa jest postacią należącą do klasy Wsparcie. Świetnie sprawdza się w scenariuszach obrony, gdzie może zrobić użytego ze swojej snajperki.

 Trupia Wdowa (Widowmaker) Informacje ogólne

 • Imię: Amélie Lacroix
 • Wiek: 33
 • Rola: Obrona
 • Trudność: Dwie gwiazdki
 • Zajęcie: Zabójczyni
 • Baza operacyjna: Annecy, Francja
 • Przynależność: Szpon

Silna przeciwko: Zenyatta, Fara, Łaska, Torbjorn
Słaba przeciwko: Reinhardt, Winston, Smuga, Genji

Trupia Wdowa (Widowmaker) mocne i słabe strony

Mocne strony

 • Duży przelicznik przy strzale w głowę (2,5x)
 • Świetna do eliminacji pojedynczych celów
 • Wysoka mobilność i możliwość wspinania się w dowolne miejsce (Kotwiczka)
 • Świetny map control przy pomocy ultimate – Infrawizja oraz Jadowitej Miny

Słabe strony

 • Mało skuteczna na krótkim dystansie
 • Niecelne strzały snajperskie czynią z Trupiej Wdowy nieprzydatnego sojusznika

Trupia Wdowa (Widowmaker) Strategia

Trupia Wdowa jest specyficzną postacią, która dobrze prowadzona może zapewnić szybkie zwycięstwo. Ze względu na niewielkie obrażenia w bezpośrednim starciu, warto przemieścić się w trudno dostępne miejsca i uczynić użytek z karabinu snajperskiego, który zadaje potężne obrażenia. Dlatego Trupia Wdowa świetnie sprawdzi się na mapach obrony, gdzie może zająć dogodną pozycję i szybko wyeliminować wroga jednostkę.

Podstawowa umiejętność Trupiej Wdowy to strzał z karabinu snajperskiego. Pod PPM znajdziemy podstawowy ogień, gdzie bohater wystrzeliwuje serię pocisków w przeciwnika. Broń nie jest zbyt celna dlatego większą skuteczność uzyskamy na krótkim dystansie. Alternatywny ogień to precyzyjny strzał snajperski, który zadaje ogromne obrażenia. Dodatkowym atutem jest zwiększony dla tej postaci przelicznik przy strzale w głowę (2,5x). Esencją gry Trupią Wdową jest robienie użytku ze swojego karabinu snajperskiego, którego umiejętne używanie czyni z bohatera maszynę do zabijania. Warto poświęcić trochę czasu, by opanować broń i każdy nasz strzał był celny.

Kolejną umiejętnością Trupiej Wdowy jest Kotwiczka. Pozwala ona na przemieszczenie się bohatera w trudno dostępne miejsca. Skuteczność w walce uzyskamy robiąc dobry użytek z kotwiczki, która pozwala zająć dogodną pozycję oraz w razie problemów uciec przed natarciem wroga. Trik polega na tym, aby dobrze poznać mapę i zawsze mieć przygotowaną drogę ucieczki, która jest możliwa właśnie dzięki Kotwiczce.

Następna umiejętność omawianej postaci to Jadowita Mina. Trupia Wdowa wystrzeliwuje minę, która może przyklejać się do powierzchni. Umiejętność można porównać do granatu, który po zbliżeniu się doń przeciwnika wypuszcza chmurę trującego jadu. Zniszczenie bądź aktywacja Jadowitej Miny skutkuje uzyskaniem informacji o tym zdarzeniu. Z tego względu umiejętność gwarantuje dobry map control pozwalając na wykrycie wrogich jednostek, np. w wąskich korytarzach i przejściach. Mina zadaje obrażenia rozłożone w czasie grupie przeciwników znajdujących się w zasięgu jej działania. Niestety trucizna może ranić samą Trupią Wdowę, dlatego ciskanie miny pod nogi nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ultimate Trupiej Wdowy pozwala na widzenie przez ściany wszystkich wrogich jednostek na czas 15,5 sekundy. Wiedzę na temat położenia wroga otrzymują również współtowarzysze Wdowy. Jest to więc świetna umiejętność dająca wiedzę o każdym ruchu przeciwnika podczas jej działania i może się przyczynić do wygrania.

 Trupia Wdowa (Widowmaker) Umiejętności

Pocałunek Wdowy

Podstawowy atak Trupiej Wdowy. Uniwersalny karabin snajperski pozwala na wykonanie serii strzałów skutecznych na krótkim dystansie lub wykonanie precyzyjnego strzału snajperskiego.
Klawisz: Lewy Przycisk Myszy

Kotwiczka

Wdowa wypuszcza kotwiczkę, która po kontakcie z powierzchnią przyciąga ja we wskazane miejsce.
Klawisz: Shift

Jadowita Mina

Bohater wystrzeliwuje minę, która przykleja się do powierzchni. W momencie, gdy wróg znajdzie się w zasięgu czujnika ruchu miny zostaje ona zdetonowana otaczając przeciwników toksycznymi oparami, zadającymi obrażenia rozłożone w czasie.
Klawisz: E

Infrawizja

Zdolność pozwalająca na widzenie przeciwników przez ściany i inne obiekty. Przez niedługi czas Trupia Wdowa oraz jej sojusznicy są w stanie zobaczyć obrys wrogich jednostek.
Klawisz: Q