W tym poradniku przedstawimy, jak grać Lucio w grze Overwatch. Przyjrzymy się jego mocnym i słabym stronom, a przy tym przyjrzymy się strategiom.

Silne strony:

  • Przenikanie (Uzdrowienie) – aura jest bardzo silna, gdy tylko zespół jest w polu widzenia i zasięgu Lucio.
  • Przenikanie (Przyspieszenie) – może pomóc zespołowi jeszcze szybciej wrócić do walki lub się z niej wycofać.
  • Jazda po ścianie i Przenikanie (Przyspieszenie) – zapewnia wysoką mobilności postaci.
  • Nie najgorsze zadawanie obrażeń.
  • Ściana Dźwięku – bardzo silna umiejętność, która sprawia, że drużyna jest niewrażliwa przez kilka sekund.
  • Użyteczny zarówno podczas ataku, jak i obrony.

Słabe strony:

  • Brak umiejętności ucieczki sprawią, że bardzo łatwo jest zginąć.
  • Przenikanie (Uzdrowienie) – zapewnia niski poziom leczenia w przypadku indywidualnych celów (w porównaniu do innych postaci z gry).
  • Przenikanie (Uzdrowienie) – umiejętność łatwo jest dezaktywować, wystarczy stracić sojusznika z linii wzroku.
  • Bariera Dźwięku – wymaga precyzyjnego wyczucia czasu, inaczej jest nieskuteczne.

Strategia

Lucio jest jedynym uzdrowicielem w Overwatch zdolnym do leczenia wielu celów jednocześnie. Z tego też powodu jest on cennym nabytkiem dla każdego zespołu w większości sytuacji.

Należy jednak pamiętać, że jego aura uzdrowienia nie działa, gdy postać nie znajduje się w polu widzenia lub w promieniu 30 metrów wokół Lucio. Ze względu na fakt, że Lucio jest w stanie zadać bardzo dużo obrażeń za pomocą pistoletu, podczas gdy aura uzdrowienia jest aktywna, to często będziesz chciał być w samym środku akcji, tak długo jak jest to tylko możliwe.

Lucio może również pomóc drużynie za pomocą Przenikania (Przyspieszenie), np. „przetransportować” drużynę w środek akcji lub uciec przed niepotrzebnym niebezpieczeństwem.

Za pomocą ostatecznej umiejętności jaką jest Ściana Dźwięku jesteś w stanie ochronić zespół od dużych obrażeń lub wybuchu. Korzystanie z tej umiejętności może należeć do nie najłatwiejszych, ponieważ wymaga bardzo precyzyjnego wyczucia, a przy tym drużyny musi być blisko ciebie.

Jako Lucio staraj się przebywać większość czasu w środku akcji i miej w linii wzroku jak najwięcej swoich sojuszników, jak to tylko możliwe. Wykorzystując Przenikanie (Uzdrowienie i Przyspieszenie) zadaj jak najwięcej obrażeń z pistoletu, a przym tym rób wszystko, aby utrzymać się jak najdłużej przy życiu.

Overwatch Lucio

Umiejętności

Wzmacniacz / Sonic Amplifier

Wzmacniacz

Podstawowy atak Lucio. Pod lewym przyciskiem myszki znajduje się broń ultradźwiękowa, która może wystrzelić do 20 ładunków bez konieczności przeładowania. Pod prawym przyciskiem myszki umiejscowiono broń za którą pomocą odrzucamy wrogów.

Klawisz: LPM / PPM

Przenikanie / Crossfade

Przenikanie

W zależności od potrzeba umiejętność ta potrafi uleczyć sojuszniczego bohatera lub w alternatywnym przypadku przyspieszyć ich ruchy.

Klawisz: Shift

Potencjometr / Amp it Up

Potencjometr

Za pomocą tej umiejętności wzmocnić możemy Przenikanie, a tym samym jeszcze szybciej jesteśmy w stanie leczyć naszych sojuszników lub zyskać jeszcze większe przyspieszenie.

Klawisz: Shift

Bariera Dźwięku / Sound Barrier

Bariera Dźwięku

Ostateczna umiejętność za którą pomocą tworzymy wokół współtowarzyszy barierę dźwięku, która pochłania obrażenia zadawane przez przeciwników.

Klawisz: E

Jazda po ścianie / Wall Ride

Lucio dzięki tej umiejętności możemy przemieszczać się po ścianach budynków.

Klawisz: Spacja

Polecane myszki do Overwatch