Postać Hanzo można śmiało określić jako snajpera obronnego. Jest to druga tego typu postać strzelca z dalekiego dystansu, jak Trupia Wdowa. Tylko w porównaniu do niej, Hanzo nie zadaje tak dużych obrażeń z dalekiego dystansu, lecz jego największa skuteczność objawia się na średnim dystansie.

Informacje ogólne

Hanzo

Imię: Hanzo Shimada
Wiek: 38
Rola: Defensywna
Trudność: –
Zajęcie: Najemnik, Zabójca
Baza operacyjna: Hanamura, Japonia
Przynależność: Klan Shimada

Grając Hanzo należy pamiętać, że jego łuk jest najskuteczniejszy na średnim dystansie, a jego strzały mogą narobić wiele szkód nie tylko trafiając w głowę.

Mocne strony

  • Bardzo duże obrażenia zadawane na krótkim i średnim dystansie
  • Strzała Soniczna pomaga całemu zespołowi
  • Za pomocą Smoczego Strzału można zabić do kilku przeciwników jednocześnie
  • Strzała Rozpryskowa nadaje się idealnie do eliminacji kruchych wrogów
  • Skuteczny podczas ataku i obrony

Słabe strony

  • Nie jest z niego taki dobry snajper, jak z Trupiej Wdowy
  • Brak umiejętności pomagających w ucieczce i przetrwaniu

Strategia

Hanzo jest uważany za postać trudną do opanowania, zadającą największe obrażenia za pomocą rozważnego korzystania z Łuku Burzy. Trudnością jest ciągle ładowanie strzał, aby zadały one maksymalne szkody, co podczas dynamicznej rozgrywki oraz nacierającego wroga może stać się wyjątkowo problematyczne. Ważne jest wtedy skupienie i umiejętność działania pod presją.

Bohater ten nie ma wizjera w porównaniu do Trupiej Wdowy, więc nie jest on w stanie wycelować dobrze z dalekiego dystansu. W takiej sytuacji należy szukać walki w średnim zakresie.

Najbardziej pożyteczną umiejętności Hanzo dla całego zespołu jest Strzała soniczna, która sprawdza czy w okolicy nie kręcą się żadni wrogowie. Warto jest więc z niej korzystać, najczęściej jak to jest tylko możliwe.

Jego umiejętność ostateczna, czyli Smoczy Strzał może w bardzo dotkliwy sposób uszkodzić nawet cały zespół wroga, ale trzeba pamiętać o tym, aby używać tej zdolności precyzyjnie, bo przeciwnik jest w stanie jej z łatwością uniknąć.

Umiejętności

Łuk Burzy / Storm Bow

Łuk Burzy

Jest to podstawowy atak Hanzo. Za pomocą tej umiejętności jesteśmy w stanie zaatakować wroga w praktycznie każdym momencie. Zaletą jest z pewnością nieograniczona liczba strzał, lecz należy pamiętać, że przeładowywanie nie jest zbyt szybkie, więc należy wtedy zadbać o jakąkolwiek osłonę.

Klawisz: LPM

Strzała Soniczna / Sonic Arrow

Strzała Soniczna
Strzała, która pokazuje czy w pobliżu znajdują się wrogowie. Po strzale stały fragment mapy jesteśmy w stanie z łatwością zweryfikować, czy po drugiej stronie znajduje się przeciwnik czy też nie.

Klawisz: Shift

Strzała Rozpryskowa / Scatter Arrow

Strzała rozpryskowa
Klasyczna strzał, który sprawia iż jedna strzała rozpryskuje się na kilka mniejszych raniąc wszystkich znajdujących się na jej drodze. Szczególnie skuteczny w zamkniętych pomieszczeniach.

Klawisz: E

Smoczy Strzał / Dragon Strike

Smoczy Strzał
Umiejętności ultymatywna Hanzo. Wystrzeliwuje on strzałę, która jest naładowana potężną energią, a następnie zamienia się w ogromnego japońskiego smoka, który zabija wszystkich wrogów znajdujących się na jego drodze. Warto wspomnieć, że umiejętność ta przenika przez ściany i inne stałe przeszkody.

Klawisz: Q

Polecane myszki do Overwatch