Genji jest bohaterem ofensywnym, który wymaga bardzo dużo uwagi i skupienia podczas gry, ponieważ z 200 punktami zdrowia jeden niewłaściwy ruch może spowodować śmierć i to samo tyczy się wrogów.

Informacje ogólne

GenjiImię: Genji Shimada
Wiek: 35 Lat:
Rola: Atak
Trudność: Trzy gwiazdki
Zajęcie: Podróżnik
Baza operacyjna: Klasztor Szambala, Nepal
Przynależność: Były człowiek klanu Shimada i organizacji Overwatch

 

 

 

Kluczem do efektywnego grania Genji jest wykorzystywanie jego mobilność, która jest jego największą zaletą. Z łatwością jest w stanie dotrzeć do niemal każdego miejsca na mapie, co czyni go szybkim oraz skutecznym zabójcą.

Silny przeciwko: Bastion, Łasce, Torbjorn
Słabo przeciwko: Symmetri, Zaria, Winstonowi

Mocne strony

  • Wysoka mobilność
  • Doskonały do zachodzenia wrogów
  • Jego Smoczy Miecz zadaje ogromne obrażenia i jest jedyną umiejętnością, która jest w stanie wyeliminować wszystkich wrogów za jednym zamachem.

Słabe strony

  • Wymaga sporych umiejętnością
  • Bardzo kruchy

Strategia

Genji dysponuje ogromnym potencjałem jeśli chodzi o zadawanie obrażeń, ale należy pamiętać, że wynika to z używania zdolności w odpowiedniej kolejności, a nie spamowania Shurikenami. Korzystanie z nich wymaga dużej wprawy. Oprócz zadawania dużych obrażeń Genji jest niesamowicie mobilnym, a wielu uważa iż jest on sprawniejszy niż Smuga. Pozwala mu to pędzić do wrogów zanim zorientują się, że ktokolwiek do nich się zbliża.

Biorąc pod uwagę tę kombinacje cech, postacią należny grać tak, aby najczęściej być za plecami wroga i atakować ich z zaskoczenia, tam gdzie się nie spodziewaj. Pod względem rozgrywki jest on zbliżony do Smugi, czyli twoim zadaniem jest zakradnięcie się na tyły wroga i eliminować podatne na obrażenia cele. Następnie należy się wycofać lub zmienić pozycje przed tym, jak otrzymamy obrażenia. Skuteczny Genji powinien bez przerwy nękać swoich rywali, aby odwrócić ich uwagę

Choć Genji zadaje bardzo duże obrażenia w krótkim czasie, to większość bohaterów jest w stanie odeprzeć jego ataki, a tym samym łatwo jest o śmierć. Dlatego należy unikać pojedynków jeden na jeden z postaciami, które są wyposażone w dobre umiejętności defensywne.

Jego ostateczna umiejętność Smoczy Miecz sprawia, że jego wysokie obrażenia są jeszcze potężniejsze, ale ma to swój koszt, ponieważ ataki są wyłącznie wręcz. Genji tym skillem może mocno namieszać w drużynie przeciwnej, ale ze względu iż zbliża ona dość blisko do wrogów sprawia, iż jest on jeszcze bardziej narażona na obrażenia niż zwykle.

Umiejętności

Cyber Zwinność / Cyver-Agillity

Cyber Zwinność

Dzięki jego zdolnościom cybernetycznym, Genji może wspinać się po ścianach i wykonywać skoki w powietrzu.

Klawisz: umiejętność pasywna

Shuriken

Shuriken

Jest to jego główny atak. W trybie podstawowym rzuca trzy shurikeny po kolei, a w trybie alternatywnym wyrzuca je w kształcie stożka.

Klawisz: Lewy Przycisk Myszki / Prawy Przycisk Myszki

Szybkie Cięcie / Swift Strike

Szybkie cięcie

Genji rzuca się do przodu i powoduje obrażenia wszystkich, którzy staną na jego drodze. Umiejętność się odnawia od razu po zabiciu wroga.

Klawisz: Shift

Odbicie / Deflect

Odbicie

Za pomocą tego skilla Genji odbija nadlatujące pociski i posyła je z powrotem do wroga.

Klawisz: E

Smoczy Miecz / Dragonblade

Smoczy Miecz

Po uaktywnieniu Genji atakuje swoich wrogów kataną, przy czym nie można wtedy korzystać z shurikenów. Ataki te zadają bardzo duże obrażenia i tryb ten trwa przez 8 sekund.

Klawisz: Q

Polecane myszki do Overwatch