Ana jest postacią, dzięki której zwiększymy swoją przewagę podczas teamfightów. Umiejętności Any skupiają się wokół leczenia i wzmacniania sojuszników z daleka.

ana poradnik

Ana informacje ogólne

 • Imię: Ana Amari
 • Wiek: 60
 • Rola: Wsparcie
 • Trudność: Trzy gwiazdki
 • Zajęcie: Łowczyni nagród
 • Baza operacyjna: Kair
 • Przynależność: Była agentka Overwatch

Silna przeciwko: Łaska, Lúcio, Zenyatta, McCree, Żołnierz-76

Słaba przeciwko: Genji, Żniwiarz, D.Va, Winston

Ana mocne i słabe strony

Mocne strony

 • Leczenie sojuszników z dalekiego dystansu
 • Usypianie przeciwników
 • Obszarowe (AoE) leczenie sojuszników i jednoczesne zadawanie obrażeń przeciwnikom
 • Świetna umiejętność wzmacniania sojuszników

Słabe strony

 • Podatna na obrażenia
 • Mało mobilna
 • Wysoka trudność gry

Ana strategia

Ana jest postacią klasy wsparcie z podklasą snajper. Oznacza to, że rozgrywka tym championem opiera się na pomaganiu sojusznikom – leczeniu ich i wzmacnianiu. Precyzyjny karabin snajperski pomaga w wykonywaniu tych czynności z dużego dystansu.

Ana należy do podklasy snajper, ale nie oznacza to, że będzie ona zadawała duże obrażenia z daleka. Ze względu na niskie obrażenia jakie zadaje przeciwnikom, rozgrywka jest dość trudna i wymaga dobrego zorientowania na mapie i spostrzegawczości. Obrażenia zadawane przez Ane są zadawane w czasie. Oznacza to, że po wykonaniu ataku snajperskiego dobrym rozwiązaniem jest szybkie schowanie się. W przeciwnym razie przeciwnik przed śmiercią może zdążyć przeprowadzić kontratak.

Grając Aną można strzelać na dwa sposoby: przy pomocy lunety oraz „z biodra”. Podczas strzału z pomocą lunety w powietrzu zostają smugi po pocisku, co szybko może zdradzić Twoją pozycję. Wykonując atak „z biodra” nie spotkamy się z wyżej wymienionymi śladami.

Ana posiada również umiejętność usypiania przeciwników (Shift). Jest to świetne narzędzie pozwalające na zajęcie lepszych pozycji sojusznikom oraz obronienie ich przed atakiem. Dzięki tej umiejętności będziesz mógł uniknąć śmiertelnego ataku przeciwnika oraz przerwać jego ultimate. Ze względu na wysoki cooldown, należy rozsądnie dysponować tą umiejętnością.

Granat biotyczny leczy sojuszników w niewielkim obszarze, jednocześnie uniemożliwiając leczenie wrogim jednostkom znajdującym się na tym obszarze oraz zadaje im niewielkie obrażenia. Przydatna umiejętność podczas walk drużynowych w zwarciu. Warto z niej skorzystać, gdy tylko zauważysz malejącą przewagę Twojej drużyny w walce.

Używając umiejętności ultimate należy zawsze poinformować uprzednio swoich sojuszników. Warto korzystać z niej podczas teamfightów, rzucając ja na Tanków lub postacie zadające duże obrażenia w krótkim czasie.

Ana umiejętności

Karabin biotyczny

Podstawowy atak Any zadający obrażenia przeciwnikom i leczący sojuszników. Możliwość wykonania strzału przy pomocy lunety lub „z biodra”.

Klawisz: Lewy Przycisk Myszy

Strzałka usypiająca

Celny strzał w przeciwnika powoduje, że traci on przytomność. Zadanie jakichkolwiek obrażeń wrogiej jednostce powoduje jego obudzenie.

Klawisz: Shift

Granat Biotyczny

Ładunek wyrzucany przez Ane rani wrogów, uniemożliwia im leczenie się oraz przywraca punkty życia sojusznikom. Jest to broń obszarowa co oznacza, że skutki wybuchu odczuwane są na niewielkim obszarze dotykając większą ilość championów.

Klawisz: E

Nanowzmocnienie

Sojusznik trafiony przez Nanowzmocnienie uzyskuje premię do zadawanych obrażeń, szybkości ruchu oraz redukcji otrzymywanych obrażeń.

Klawisz: Q