Oculus Rift to obecnie najpopularniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości. Sprzęt pozwoli nam zanurzyć się w niesamowity świat gier i filmów VR, a także sprawi, że imersja w rozrywce będzie stała na nieznanym wcześniej poziomie.

Urządzenie niesie za sobą jednak spore wymagania sprzętowe. Nie każdy PC poradzi sobie z wymaganą przez gogle specyfikacją techniczną, której spełnienie pozwoli na płynne wyświetlanie animacji.

Duże wymagania sprzętowe pozwalają Oculus Rift na wydajną pracę i utrzymywanie odpowiedniej ilości klatek w wyświetlanym obrazie. Warto wiedzieć, że nawet niewielki spadek płynności skutecznie niszczy wrażenia wirtualnej rzeczywistości.

Wyświetlany obraz

Jakie wymagania stawia się przed komputerem, który ma współpracować z Oculus Rift? Przede wszystkim nasz blaszak musi udźwignąć wyświetlanie treści w rozdzielczości 2160 x 1200 pikseli przy częstotliwości 90 Hz i przetworzyć 233 miliony pikseli.

Wymagania sprzętowe

Oculus Rift do płynnej pracy będzie wymagał od komputera bardzo dobrych podzespołów. Poniżej prezentujemy wymagania sprzętowe omawianych gogli VR. Większość nowszych komputerów powinna poradzić sobie z tymi nieco wyśrubowanymi wymaganiami technicznymi.

  • Procesor: Intel Core i5-4590
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • System operacyjny: Windows 7 z Service Pack 1
  • Porty: 2x USB 3.0 i HDMI 1.3

Polecane karty graficzne