Nintendo bez słowa ostrzeżenia wypuściło nową Pokemonową grę na Androida i iOS. Gra nosi nazwę Pokemon Duel i wywodzi się z Japońskiego Pokemon Co-master. Pokemon Duel to gra planszowa na urządzenia mobilne.W 2016 roku The Pokemon Company wydało mobilną grę o nazwie Pokemon Co-master, która dzięki współpracy z Heroz Japan stała się niezwykle popularna i lubiana. W dużej mierze przyczynił się do tego system kolekcjonowania przedmiotów z jednoczesnym strategicznym zacięciem aplikacji.

Wstępnie postanowiono, że Pokemon Co-master pozostanie na rynkach azjatyckich, jednak niedawno gra doczekała się wydania w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Pokemon Duel. Tytuł jest wierną kopią Pokemon Co-master. Różnice związane są wyłącznie ze wspieranym językiem i nazwą gry.

Kolekcjonowanie pokemonów to już tradycja

Jak każda inna Pokemonowa gra, Pokemon Duel skupia się na kolekcjonowaniu Pokemonów. Każdy ze stworów posiada własne statystyki, które wykorzystywane są podczas atakowania innych i obrony swojego terytorium. Na początku potyczki musisz wybrać Pokemony, które mają trafić do walki, a następnie skonfrontować je przeciwko sztucznej inteligencji lub innym przeciwnikom.

Walki odbywają się na wirtualnych planszach. Twój oraz Pokemon Twojego przeciwnika, poruszają się po planszy do momentu, aż się spotkają. Wówczas rozpoczyna się walka. Przegrany zostaje usuwany z planszy, natomiast wygrany potwór pozostaje na niej kolejny dzień.
Wbrew pozorom gra Pokemon Duel opiera się na strategicznym podejściu i taktycznych zagraniach.

aka forma zabawy połączona z kolekcjonowaniem i budowaniem silniejszej armii swoich Pokemonów sprawia, że gra została bardzo ciepło przyjęta nie tylko w Azji, ale również w USA. Pozycja jest obowiązkowa dla każdego fana Pokemon.

Pokemon Duel dostępny jest za darmo

Nintendo zdecydowało się na wypuszczenie gry w modelu free to play. Dzięki temu grę będzie można za darmo pobrać na Androida i iOS w wielu różnych krajach. W naszym kraju gra dostępna będzie już niedługo. Twórcy przygotowali również rozbudowany system mikropłatności.

Ranking Samsung Galaxy S7