Playstation 4 po dwóch latach od premiery znalazła ponad 36 milionów nabywców. Przez co stała się jedną z najlepiej sprzedający się konsol w historii i jest również niepodważalnym liderem tej generacji. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej podkręcić radość płynącą z grania na tym sprzęcie, zapraszam Cię do lektury zestawienia najlepszych akcesoriów do Playstation 4.

Playstation TV

Playstation TV

Jeśli zdecydujesz się zakupić PS TV z nadzieją na pogranie w szeroką gamą gier stworzoną na Vite, to możesz się mocno rozczarować. Biblioteka produkcji z PS Vity jest znacząco okrojona, a ze względu na podnoszenie rozdzielczości do Full HD, tytuły z przenośnej konsoli Sony mogą wydawać się wyjątkowo brzydkie.

Playstation TV ma jednak jedną niezaprzeczalną zaletę: granie zdalnie w gry z PS4. Podobnie jak w przypadku Vity, możemy streamować produkcje przez internet z dużej konsoli i grać gdzie tylko żywnie nam się podoba. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy są w ciągłych podróżach, a przy tym przebywają w miejscach z dostępem do szerokopasmowego łącza internetowego.

Sprawdź

Zestaw słuchawkowych Sony Playstation 4

Headset Playstation 4

Akcesorium zdecydowanie przeznaczone dla sieciowych wyjadaczy. Tego typu zestaw zmienia definitywnie doświadczenia płynące ze wspólnej gry ze znajomymi. Oczywiście możesz wybrać inny headset z kablem lub bezprzewodowy, który również spełni to zadanie, ale ten zestaw zdecydowanie jest wart swej ceny.

Nie są to wyłącznie słuchawki z wbudowaną funkcja redukcji szumów mikrofonu, ale również oferuje imponujący wirtualny dźwięk 7.1. Po pobraniu specjalnej aplikacji na PS4 będziesz mógł dostosować ustawienia dźwięki w zależności o ogrywanego tytułu.

Sprawdź

Kamera do Sony Playstation 4

Playstation Kamera

Branża gier zdecydowanie nie zakochała się w kamerach, przez co liczba tytułów wykorzystujących ich potencjał nie jest zbyt duża. Aczkolwiek kamera od Playstation jest na teraz oferowana w tak atrakcyjnej cenie, że nie sposób w nią się nie wyposażyć. Jednym z argument, a dokładniej gier które powinna Was przekonać do zakupu jest seria Just Dance, idealnie rozkręca wszelkie domowe imprezy.

Dla tych, którzy niezbyt przepadają za tańczeniem do ekranu, mogą oni wykorzystać kamerę do tego, do czego zwykle wykorzystuje się tego typu urządzenia, a dokładnie do streamowania. Pokazując swoja twarz podczas zwykłego grania, nadajemy bardziej osobową stronę rozgrywce.

Sprawdź

Zestaw nakładek do pada

Zestaw nakładek

Jedną z bolączek oryginalnego pada do Playstation 4 jest fakt, iż bardzo szybko zużywają się grzybki. Problem występuje nawet przy krótkich graniu i obchodzeniu się z padem należycie. Na szczęście istnieje łatwa i niedroga metoda zaradzenia temu problemowi. Są nimi specjalne nakładki na grzybki. Po nałożeniu ich, nie musimy się już martwić, że zużyją się nam one, poprawimy też precyzje wykonywanych ruchów za pomocą nich.

Sprawdź

Dysk wewnętrzny do Playstation 1TB

Dysk Playstation

Większość konsol wyposażona jest w dyski twarde o pojemności 500GB , nie jest to mało, ale nie na tyle dużo, aby się nie martwić o wolne MB. Dochodzi też kwestia prędkości, ponieważ oferuje one tylko 5400 RPM, co dziś nie zachwyca w szczególności podczas instalacji dużych produkcji. Jednym z rozwiązań mógłby być dysk SSD, lecz stosunek ceny do wydajności nie jest zachwycający. Alternatywą jest wybór standardowego dysku o pojemności 1TB oraz prędkości 7200 RPM. Rozwiązanie jest to znacznie tańsze i z pewnością zniknie problem zbyt małej ilości wolnego miejsca na dyskach.

Sprawdź

Elgato Game Capture HD60

Elgato Game Capture HD60

Konsola PS4 oferuje dość wygodne wbudowane opcje do nagrywania wideo, ale są one ograniczone w swoim zakresie. Możesz przesyłać strumieniowo tylko do kilku wybranych serwisów, jesteś ograniczony do rozdzielczości 720p i największym ograniczeniem jest nagrywanie tylko 15 minut rozgrywki. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi niejaki Elgato, urządzenie wyposażone w port HDMI, przechwytujące obraz z naszej konsoli. Streamowanie w rozdzielczości 1080p nie jest dla niego wyzwaniem, tak samo jak nagrywanie w 60 klatkach.

Sprawdź

Akcesoria PlayStation 4