Do dziś gry przeglądarkowe większości graczy kojarzą się z bardzo prostą i mało skomplikowaną rozgrywką, często zacinającą się i mogącą zaangażować ledwie na kilka minut w przerwie w szkole czy w pracy. Tymczasem gry przeglądarkowe bardzo rozwinęły się w ostatnich latach. Samo rozwijanie gier przeglądarkowych przez Facebook powinno dać do myślenia tym, którzy nie wierzą w tego typu gry. Wspólną cechą gier przeglądarkowych jest fakt, że nie instalujemy ich na komputerze, a gramy właśnie dzięki i w przeglądarce. Zobaczmy kilka najciekawszych propozycji gier przeglądarkowych.

 

Imperia Online to „browserówka“ strategiczna, w której zadaniem gracza jest budowa wielkiego imperium na otrzymanym niewielkim skrawku ziemi, stale powiększanym przez rozbudowę. Gra toczy się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że poziom zaangażowania graczy powinien być jak najwyższy w każdej sekundzie gry. Do dyspozycji użytkownika oddane są liczne funkcje, takie jak prowadzenie badań, odkrywanie nowych technologii czy też nowych typów kolejnych zabudowań.

 

Elvenar to przeglądarkowa gra strategiczna MMO osadzona w świecie fantastycznym. Gracz w tej rozgrywce staje na czele elfów albo ludzi, odkrywając w grze magiczny świat. Przenosi się w czasy starożytne, w których pewne społeczeństwa straciły władzę i próbuje na nowo wskrzesić ich do życia w sensie ekonomicznym i politycznym. Do wyboru mamy budowę wielkiego miasta, sielskie, spokojne życie lub też życie wypełnione walką i wojennymi łupami.

 

Rail Nation to gra przeglądarkowa, która łączy w sobie elementy strategiczne z symulatorem. Gracz wciela się w zarządcę małego przedsiębiorstwa kolejowego, dbając od tej pory o jego rozwój i gospodarkę. Rail Nation to gra osadzona w czasach początkowo maszyn parowych, aż do dominujących w dzisiejszych czasach pociągów-ekspresów. Zadaniem gracza są liczne przewozy różnych dóbr, za które dostaje wynagrodzenie. Celem jest zbudowanie potentanta kolejowego, czyli dostawcy i transportowca najlepszego w swojej dziedzinie.

 

Aby grać w gry przeglądarkowe, nie są potrzebne super gamingowe laptopy. Wystarczy laptop biznesowy albo też zwykły tablet. Do grania w tego rodzaju gry poleca się więc laptopy biurowe, przykładowo Lenovo Yoga 500 czy też Lenovo X1 Carbon. Oba te modele Lenovo przysporzą nam ciekawej rozgrywki na długie godziny, wyposażone są w wystarczające parametry sprzętowe, które sprostają dzisiaj wydawanym grom przeglądarkowym.