W tym poradniku przedstawimy dwa monitory MSI. Sprawdź, co mogą zaoferować i czy spełnią Twoje oczekiwania.

Monitory MSI – szczegóły

Na rynku pojawiło się wiele monitorów marki MSI. W tym poradniku zastanowimy się, jakie możliwości mogą nam zaprezentować modele MSI Optix MAG271C oraz MSI Optix MPG27CQ. Przedstawiamy szczegółową specyfikację techniczną obydwu sprzętów, a także zwracamy uwagę na kwestie związane z designem urządzeń. Ten poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ – specyfikacja

Przed zakupem monitora, warto zastanowić się, na jakich zastosowaniach najbardziej nam zależy. Później wystarczy sprawdzić dane techniczne, które pozwolą oszacować, przy jakich funkcjach najlepiej sprawdzi się monitor. Pozwoli to na wybór urządzenia, które spełni nasze oczekiwania. Wszystkie ważne informacje o omawianych monitorach przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

Parametry  MSI Optix MAG271C MSI Optix MPG27CQ
Długość przekątnej ekranu 27 cali 27 cali
Typ podświetlania LED LED
Rodzaj ekranu Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Elementy konstrukcji
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja wysokości
Najważniejsze funkcje
 • Anti-glare
 • FreeSync
 • Full HD
 • LED Backlight
 • OSD
 • Anti-Flicker
 • Less Blue Light
 • Adaptive Sync
 • Full HD
 • LED Backlight
 • OSD
 • Flicker Free
 • Low Blue Light

Jak łatwo zauważyć, monitory mają wiele wspólnych cech. Główną różnicę stanowi rozdzielczość. Monitor MSI Optix MAG271C oferuje jakość Full HD. Możemy, więc liczyć na szczegółowy obraz. Jednak jeszcze większe bogactwo detali ukaże nam model MSI Optix MPG27CQ. To doskonałe możliwości do korzystania z gier i wielu innych rozrywek.

Każdy z modeli charakteryzuje się bardzo wysoką częstotliwością odświeżania, która wynosi aż 144 Hz. Ogromną zaletą jest również błyskawiczny czas reakcji. W ciągu zaledwie 1 ms monitor wykona polecenie użytkownika. Te parametry z pewnością zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki. Na dużą uwagę zasługuje również konstrukcja. Usytuowanie ekranu możemy dowolnie regulować.

Na pokładzie monitorów zainstalowano wiele innowacyjnych funkcji. Warto wspomnieć, chociażby o Flicker Free, która ogranicza efekt migotania obrazu, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się z użytkowania sprzętu bez uczucia zmęczonych oczu. Kolejną technologia, która ucieszy graczy to FreeSync, dzięki niej gracze zawsze mogą liczyć na płynność animacji.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ – wygląd

Każdy z monitorów charakteryzuje się dużym i zakrzywionym ekranem, który pozwoli na doskonałą zabawę w grach.

Model MSI Optix MPG27CQ został wykonany z bardzo wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych. Projekt jest nowoczesny, a ekran niemal pozbawiony ramek. Za jego stabilność odpowiada solidna podstawa, która przyjęła kształt litery “V”. Bardzo ciekawym elementem są kolorowe diody zlokalizowane pod logo producenta. Czarna kolorystyka została uzupełniona o czerwone detale.

W przypadku MSI Optix MAG271C również możemy liczyć na niezwykle atrakcyjny design. Czarny kolor idealnie pasuje do konceptu założonego przez producenta. W tym przypadku ponownie zastosowano ekran o bardzo wąskich ramkach i bardzo stabliną podstawę. Każdy z tych monitorów odznacza się wysoką ergonomią.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ – czy warto kupić?

Przekonaj się, czy warto wybrać jeden z monitorów. Jeżeli szukamy urządzeń do gier na wyższej półce cenowej, zdecydowanie należy rozważyć zakup któregoś z przedstawionych w naszym poradniku sprzętów. To wysokiej klasy urządzenia, które oferują szerokie możliwości dla graczy. Ponadto użytkownicy docenią wysoki komfort przy oglądaniu filmów, surfowaniu w internecie, czy pracy biurowej. Niektórzy gracze będą musieli poświęcić nieco czasu na przyzwyczajenie się do zakrzywionego ekranu, jednak zdecydowanie warto.

MSI Optix MAG271C vs MSI Optix MPG27CQ – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora MSI Optix MAG271C to 1300 zł. Z kolei za model MSI Optix MPG27CQ zapłacimy  2 126,02 zł.

Różnica w cenie dotyczy głównie rozdzielczości ekranu oraz rozwiązań designerskich. Pozostałe kwestie są podobne. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich możliwości monitorów, śmiało można powiedzieć, że stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie. To zaawansowane urządzenia, które mogą być użytkowane przez długie lata.