Monitor jest jednym z najważniejszych elementów dobrego zestawu komputerowego. W końcu za jego pomocą wyświetla się obraz, a nie ma nic bardziej irytującego, niż wyświetlacz, który nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego też w tym poradniku przedstawimy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze monitora do gry League of Legends.

Zacznijmy pierw od podstawowych parametrów, takich jak rodzaj matrycy. Na rynku najpopularniejszymi wyświetlaczami są TN oraz IPS. Przy czym pierwsza z nich sprawdzi się przy dynamicznych grach, dlatego jak najbardziej możną ją wybrać do League of Legends. Jeśli z kolei zależy nam na idealnym odwzorowaniu kolorów, trzeba rozważyć zakup matrycy IPS.

monitor do league of legends

Niemniej ważnym parametrem, a w szczególności w przypadku LoLa jest czas reakcji. Im jest on niższy, tym obraz jest wyraźniejszy, a przy tym jesteśmy w stanie jeszcze szybciej zareagować, na to, na co się dzieje na ekranie.

Z innych rzeczy na które powinno się również zwrócić uwagę jest technologia flicker free. Dzięki tej funkcji eliminowany jest efekt migotania podświetlenia matrycy, a tym samym nasze oczy mniej się męczą i tym samym zwiększą się komfort grania. W szczególności przydatna jest ta technologia w sytuacji, gdy spędzamy długie godziny w grze.

Ranking 5 najlepszych monitorów do League of Legends