W tym poradniku przedstawimy dwa monitory produkcji iiyama. Sprawdź, jakie możliwości mogą nam zaoferować.

Monitory Iiyama – szczegóły

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Tym razem porównamy monitory z niskiego i średniego segmentu cenowego. Chodzi o model iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 oraz Iiyama X2474HS-B1. Czy warto zdecydować się na zakup któregoś z nich? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dokładnie przeanalizowaliśmy dane techniczne obydwu sprzętów, a także zwróciliśmy uwagę na design urządzeń. Dzięki temu mogliśmy ocenić stosunek ceny do jakości. Ten artykuł na pewno ułatwi Ci wybór.

iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs iiyama X2474HS-B1 – specyfikacja

Przed wyborem monitora należy oczywiście zwrócić uwagę na dane techniczne. To właśnie one w dużej mierze definiują jakość sprzętu. Dzięki temu będziemy mogli dostosować wybór do naszych oczekiwań. Wszystkie najważniejsze elementy zamieściliśmy w poniższym zestawieniu.

Parametry iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 iiyama X2474HS-B1
Długość przekątnej ekranu 27 cali 23,6 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Rodzaj matrycy TN VA
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Do domu i biura
Elementy konstrukcji
 • Bezramkowy design
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • FreeSync
 • Obrót obrazu
 • Plug & Play
 • Full HD
 • OSD
 • Separate Sync
 • Flicker Free
 • Low Blue Light

Monitor iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 charakteryzuje się ekranem o przekątnej 27 cali. To oznacza doskonałe warunki do oglądania filmów, grania w gry, a także pracy biurowej. Natomiast model iiyama X2474HS-B1 został wyposażony w mniejszy, 23,6-calowy ekran. W obydwu przypadkach obraz będzie odpowiednio ostry i szczegółowy dzięki rozdzielczości Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli.

Jak prezentują się parametry istotne dla graczy? Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 75 Hz w każdym ze sprzętów, co stanowi bardzo dobry wynik. Model iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 wyróżnia się błyskawicznym czasem reakcji, który wynosi 1 ms. Natomiast ekran monitora iiyama X2474HS-B1 zrealizuje działanie użytkownika w ciągu 4 ms. To nadal dobry wynik.

Producent zaimplementował do swoich urządzeń wiele nowoczesnych technologii, które w znacznym stopniu poprawią wygodę pracy i rozrywki. Funkcja Flicker Free ogranicza migotanie obrazu na różnych poziomach jasności. Natomiast FreeSync zapewnia płynną animację.

iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs iiyama X2474HS-B1 – wygląd

Chociaż dla wielu użytkowników design monitorów nie jest istotny, warto przyjrzeć się bliżej omawianym modelom, gdyż wyglądają naprawdę stylowo.

Model iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 to sprzęt, który wyróżnia się ekranem o bardzo wąskich ramkach, co znacznie poprawia komfort pracy i rozrywki. Za stabilność konstrukcji odpowiada podstawa w kształcie prostokąta. Obudowę wykonano z solidnych materiałów. Dostęp do złącz i przycisków jest bardzo intuicyjny.

Monitor Iiyama X2474HS-B1 również charakteryzuje się wysoką ergonomią oraz stabilną konstrukcją. Ekran wyposażono w nieco szersze ramki, lecz odbiór treści nadal jest nadzwyczaj wygodny. Ponownie mamy do czynienia z wytrzymałą obudową i eleganckim designem.

iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs iiyama X2474HS-B1 – czy warto kupić?

Każdy z tych monitorów charakteryzuje się innymi parametrami, więc wybór będzie zależny od oczekiwań użytkownika. Szersze możliwości szczególnie dla graczy oferuje model G-Master Black Hawk G2730HSU-B1. Wyróżnia się dużym ekranem oraz bardzo szybkim czasem reakcji.

Monitor iiyama X2474HS-B1 wyposażono w mniejszy ekran, który świetnie sprawdzi się przy pracy biurowej, a także szeroko rozumianej rozrywce. To doskonały wybór dla użytkowników, którzy oczekują szerokich możliwości za niewielkie pieniądze.

Z całą pewnością możemy polecić wybór każdego z tych funkcjonalnych i wielozadaniowych urządzeń.

iiyama G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 vs iiyama X2474HS-B1 – cena

Za model G-Master Black Hawk G2730HSU-B1 zapłacimy 799 zł, Natomiast koszt zakupu modelu Iiyama X2474HS-B1 wynosi 499 zł. Biorąc pod uwagę szerokie możliwości techniczne i atrakcyjne rozwiązania designerskie, śmiało możemy mówić o doskonałym stosunku ceny do jakości.