Monitor Dell E2418HN to sprzęt, który powstał przede wszystkim z myślą o zastosowaniu biurowym. Jak przekonuje producent, ma za zadanie zwiększyć produktywność w miejscu pracy. Można je również z powodzeniem wykorzystać w zaciszu domowego gabinetu. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Jakie są zalety i wady sprzętu?

Dobra jakość obrazu

Dell E2418HN IPS LED monitor umożliwia wyświetlanie różnych programów, aplikacji, dokumentów tekstowych oraz arkuszy kalkulacyjnych w rozdzielczości Full HD. Gwarantuje przy tym wysoką jakość obrazu, a to za sprawą matrycy IPS. Wiernie odwzorowuje ona kolory, gwarantuje głębię barw oraz zapewnia szeroki kąt widzenia – 178 stopni w pionie i w poziomie, dzięki czemu użytkownik może patrzeć na ekran pod różnym kątem, bez obaw o zniekształcenie obrazu.

Podstawowe parametry sprzętu:

  • przeznaczenie: do biura i domu
  • przekątna ekranu: 23,8 cala
  • rozdzielczość ekranu: Full HD (1920X1080)
  • typ matrycy: IPS
  • rodzaj podświetlenia: LED
  • dodatkowe udogodnienia: regulacja kąta pochylenia, gniazdo Kensington Lock, utwardzana powłoka antyodblaskowa 3H
  • waga: 4,25 kg.

Producent zdecydował się na zastosowanie LED-owego podświetlenia. Charakteryzuje się ono bardzo dobrymi parametrami użytkowymi – długą żywotnością i energooszczędnością. Oferuje równomierne podświetlenie, co nie pozostaje bez wpływu na jakość obrazu. Pozwala bowiem na wierniejsze odwzorowanie kolorów.

Dodatkowo ekran został pokryty utwardzaną powłoką antyodblaskową. Zwiększa ona komfort codziennej pracy oraz sprawia, że wyświetlacz jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i łatwiejszy w czyszczeniu.

Zastosowane technologie

Żeby dostosować monitor komputerowy do użytku biznesowego, producent wyposażył go w szereg użytecznych funkcji. Jedną z nich jest ComfortView. Zmniejsza ona ilość niebieskiego światła emitowanego przez ekran, dzięki czemu oczy nie przemęczają się, nawet pomimo długotrwałego wpatrywania się w monitor. W urządzeniu zastosowano również technologię Flicker free. Redukuje ona zjawisko migotania, które również jest szkodliwe dla oczu.

Dodatkowo sprzęt Dell 24 E2418HN zapewnia możliwość regulacji kąta pochylenia w zakresie od 5 do 21 stopni. Pozwala to użytkownikowi dostosować położenie sprzętu do swoich indywidualnych preferencji, a tym samym zadbać o większy komfort pracy, co zwiększa produktywność. Praktyczna podstawa sprawia, że sprzęt stabilnie stoi na biurku. Z kolei uchwyty montażowe pozwalają na zawieszenie sprzętu na ścianie. Dzięki różnym opcjom montażu użytkownik bez trudu wykorzysta dostępną przestrzeń biurową.

Wygodną obsługę sprzętu gwarantuje przedni panel monitora, gdzie przewidziano przyciski zasilania, kontrastu oraz jasności. Znajdują się tam również włączniki dostępnych trybów. Co więcej, sprzęt został wyposażony w podstawowe złącza D-Sub oraz HDMI. Do zestawu producent dołączył kabel HDMI, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego obrazu wysokiej jakości. Miłośnicy porządku z pewnością docenią fakt, że monitor Dell E2418HN został wyposażony w uchwyt na kable, co pozwala uniknąć plątaniny przewodów.

Co więcej, producent zdecydował się podnieść bezpieczeństwo sprzętu, montując gniazdo Kensington Lock. Umożliwia ono instalację specjalnej linki, która chroni sprzęt przed kradzieżą. Producent nie przewidział jednak możliwości obrócenia ekranu o 90 stopni (pivot). Szkoda, gdyż jest to praktyczna funkcja, zwłaszcza jeżeli sprzęt ma być przeznaczony do użytku biurowego. Pozwala bowiem z łatwością wyświetlać długie arkusze kalkulacyjne.

Dbałość o środowisko naturalne i design

Miłośnicy ekologii z pewnością docenią fakt, że monitor Dell E2418HN został wykonany w zgodzie z najnowszymi normami środowiskowymi, takimi jak ENERGY STAR, CEL czy też CECP. Dodatkowo zastosowane materiały łatwo poddają się recyklingowi, a samo urządzenie cechuje się niewielkim poborem prądu – 22 W.

Warto nadmienić również, że monitor Dell E2418HN charakteryzuje się atrakcyjnym, minimalistycznym designem. Dzięki temu będzie dobrze wyglądać zarówno w biurze, jak i domowym gabinecie.

Podsumowując, Dell LED monitor E2418HN 24 cale to sprzęt bardzo dobrej jakości. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i biurze. Może być wykorzystywany podczas codziennej pracy, jak i do rozrywki. Z powodzeniem można na nim oglądać filmy i seriale oraz grać w niektóre gry komputerowe. Oferuje bowiem wysokiej jakości obraz.