Studio BioWare ujawniło datę wydania najnowszej części gwiezdnej sagi sygnowanej logiem Mass Effect.

Mass Effect: Andromeda – data premiery

Dyrektor naczelny BioWare’u Aaryn Flynn poinformował, iż najnowsza część serii Mass Effect – Andromeda, będzie miała swoją premierę 21 marca bieżącego roku, natomiast w Europie pojawi się ona 23 marca.

Mass Effect: Andromeda jest to kolejna część z serii gier RPG akcji od studia BioWare. Jak zwykle twórcy, postawili na złożoną fabułę okraszoną szybkimi elementami akcji. Zadaniem gracza jest eksploracja galaktyki – Andromedy.  W trakcie swojej podróży, gracz spotka najróżniejsze rasy, misje oraz wątki fabularne.

Rozgrywka odbywa się wiele lat po historii znanej z trylogii, w której główną postacią był popularny Shepard.

W Andromedzie, gracz wciela się w kobietę lub mężczyznę i przemierza rozległą galaktykę. Do otrzymujemy zupełnie nowe i lepsze Mako oraz drużynę poszukiwaczy przygód. W trakcie współpracy z nimi owocować będzie w masę przygód i wątków miłosnych. Co więcej, gracz będzie w stanie, uczyć się od nich nowych umiejętności.

Mass Effect: Andromeda opiera się na nowym silniku graficznym Frostbite, w odróżnieniu od starego silnika (Unreal Engine) gwarantuje ona lepszą oprawę audiowizualną, widowiskowe efekty i lepszą optymalizację.

Poniżej prezentujemy pierwszy gameplay z Mass Effect: Andromeda

Ranking laptopów do Mass Effect: Andromeda