Zapraszamy na szczegółowe porównanie monitorów firmy LG, których należy szukać na wysokiej półce cenowej.

Monitory LG – szczegóły

Urządzenia południowokoreańskiego producenta od wielu lat pojawiają się na rynku. W tym poradniku omówimy monitory LG 34UM69G-B i LG 32UD59-B. W każdym przypadku możemy mówić o bardzo wysokiej jakości. Czy sprzęty warte są jednak swojej ceny? Aby to sprawdzić, zastanowimy się nad specyfikacją techniczną oraz przyjrzymy się również, jak prezentuje się design omawianych sprzętów. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć właściwy wybór. Oto wszystkie szczegóły na temat każdego z urządzeń.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – specyfikacja

Przed zakupem monitora warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi. Do najważniejszych elementów specyfikacji możemy zaliczyć rozdzielczość obrazu oraz długość przekątnej ekranu. Entuzjaści gier z pewnością zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania i czas reakcji. Na pokładzie urządzeń producenci coraz częściej instalują technologie ochrony wzroku. Zapoznaj się z poniższym zestawieniem.

Parametry LG 34UM69G-B LG 32UD59-B
Długość przekątnej ekranu 34 cale 31,5 cala
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 60 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Elementy konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Funkcja Obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS VA
Format 21:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1080 (UWHD) 3840 × 2160 (UHD 4K)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
 • Flicker Safe
 • Powłoka antyrefleksyjna
 • Motion Blur Reduction
 • FreeSync
 • Anti-glare
 • Flicker Safe
 • Anti-glare
 • Black eQualizer
 • FreeSync

Model LG 34UM69G-B wyróżnia się szerokim ekranem o przekątnej długości 34 cali. Do podświetlania wykorzystano niezawodną technologię LED. Na dużą uwagę zasługuje świetna rozdzielczość ekranu na poziomie 2560 x 1080 pikseli. Kolejnym atutem, zwłaszcza dla graczy jest świetna częstotliwość odświeżania oraz błyskawiczny czas reakcji. Monitor wyposażono w matrycę IPS, zapewniającą doskonałe nasycenie barw.

Natomiast LG 32UD59-B charakteryzuje się odrobinę mniejszym, 31,5-calowym wyświetlaczem. W tym przypadku również zastosowano diody LED. Imponuje rozdzielczość 4K, dzięki której zobaczymy na ekranie każdy, nawet najmniejszy detal. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji – 4 ms. Za szerokie kąty widzenia i wysoki kontrast odpowiada matryca typu VA.

Monitory wspierane są funkcjami, które zdecydowanie wpłyną na wygodę pracy i rozrywki. Flicker Safe to technologia, która ogranicza efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Natomiast FreeSync poradzi sobie ze spadkami animacji, co znajdzie zastosowanie w przypadku wielu gier. Kolejną ciekawą funkcją jest Anti-glare, która chroni użytkownika przed odbijaniem się światła od wyświetlacza.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – wygląd

Monitor LG 34UM69G-B charakteryzuje się szerokim ekranem, za którego stabilność odpowiada wytrzymała podstawa. Na dużą uwagę zasługują również cienkie ramki, które mają znaczny wpływ na wygodę użytkowania. W kolorystyce dominuje czerń uzupełniona o czerwone akcenty. To ciekawy i innowacyjny projekt.

W przypadku LG 32UD59-B mamy do czynienia ze standardowym typem ekranu o formacie – 16:9. Stylistykę podkreślają cienkie ramki oraz podstawa w kształcie półokręgu. Monitor został skonstruowany z bardzo wytrzymałych materiałów i wyróżnia się wysoką ergonomią.

W przypadku obydwu urządzeń możemy dowolnie regulować wysokość ekranu oraz kąt nachylenia. To pozwoli na idealne usytuowanie monitora względem poziomu wzroku użytkownika.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – czy warto kupić?

Każdy z tych sprzętów ma wiele atutów, które świadczą o bardzo wysokiej jakości. Do największych zalet monitora LG 34UM69G-B należy szeroki ekran, świetna częstotliwość odświeżania oraz bardzo szybki czas reakcji. Dzięki temu monitor znajdzie szerokie zastosowania przy wielu grach. Natomiast kluczowym zadaniem LG 32UD59-B jest funkcjonalność przy pracy biurowej oraz domowej rozrywce. Jego najmocniejszym punktem jest oczywiście rozdzielczość 4K, która zapewnia zachwycający obraz pełen szczegółów. To urządzenia, które śmiało możemy polecić.

LG 34UM69G-B vs LG 32UD59-B – ile kosztują?

Cena monitora LG 34UM69G-B to 1999 zł. Natomiast za model LG 32UD59-B zapłacimy 1399 zł. Urządzenia warte są swojej ceny i prezentują kapitalną jakość.