W poradniku przedstawimy szczegółowe porównanie monitorów marki LG. Poznaj wszystkie niezbędne informacje.

Monitory LG – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę LG 29UM59A-P oraz LG 29UM69G-B. To monitory, które reprezentują średni segment cenowy. Jak prezentuje się ich jakość? Postanowiliśmy to sprawdzić i dokonać analizy parametrów technicznych. Zwrócimy również uwagę na wygląd każdego ze sprzętów oraz ich cenę. To pozwoli nam ocenić, czy warto zainteresować się tymi modelami. Lektura naszego poradnika z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – specyfikacja

To oczywiście technikalia mają największy wpływ na zakup monitora. Do najbardziej istotnych parametrów należy zaliczyć długość przekątnej ekranu oraz rozdzielczość. Entuzjaści wirtualnej rozrywki sprawdzą również, jak prezentuje się częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Producenci coraz częściej instalują na pokładach swoich modeli funkcje, które mają na celu ochronę wzroku. Poniżej zamieściliśmy szczegóły na temat omawianych sprzętów

Parametry  LG 29UM59A-P LG 29UM69G 
Długość Przekątnej ekranu 29 cali 29 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 1 ms / 5 ms
Elementy Konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Obrotowa podstawa monitora
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja kąta pochylenia
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS IPS
Format 21:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1080 (UWHD) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Blue Light Filter
 • Flicker Safe
 • FreeSync
 • Game Mode
 • PIP
 • Flicker Safe
 • FPS Mode
 • FreeSync
 • Game Mode
 • Motion Blur Reduction

Monitory zostały wyposażone w ekran o przekątnej długości 29 cali i rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo atrakcyjny obraz, który ukaże wiele detali. Model LG 29UM59A-P charakteryzuje się czasem reakcji na poziomie 5 ms. Natomiast monitor LG 29UM69G w ciągu 1 ms zrealizuje działanie zlecone przez użytkownika. W obydwu przypadkach możemy liczyć na matrycę typu IPS, która zapewnia znakomitą głębię barw oraz szerokie kąty widzenia.

Na duże słowa uznania zasługują dodatkowe technologie. Dzięki funkcji Blue Light filter możemy liczyć na ograniczenie emisji światła niebieskiego, które może być niebezpieczne dla oczu. Natomiast Motion Blur Reduction niweluje rozmycie ekranu podczas rozgrywki.

Model LG 29UM69G to typowo gamingowy monitor. Z kolei LG 29UM59A-P najlepiej sprawdzi się przy pracy biurowej oraz w szeroko rozumianej rozrywce domowej. To oczywiście główne zastosowanie tych sprzętów, lecz możemy wykorzystać ich potencjał do wielu innych czynności.

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – wygląd

Model LG 29UM59A-P charakteryzuje się wąskimi ramkami. Ekran oparto o stabilną podstawę, która przyjęła wzór półokręgu. Szeroki wyświetlacz zapewnia niemal nieograniczone pole robocze. Przyciski i złącza zostały ulokowane bardzo intuicyjnie. Świadczy to o wysokiej ergonomii.

Podobny design cechuje monitor LG 29UM69G. Ponownie możemy liczyć na wąskie ramki i szeroki ekran o formacie 21:9. Podstawa w kształcie litery “V” zapewnia konstrukcji doskonałą stabilność.

Omawiane modele prezentują kapitalną jakość wykonania. Wszystkie elementy projektu zostały wykonane bardzo solidnie i znakomicie do siebie pasują. Każdy z modeli odznacza się ponadprzeciętną stylistyką.

LG 29UM59A-P VS LG 29UM69G – czy warto kupić?

Analizując dane techniczne obydwu urządzeń, znajdziemy wiele podobieństw. Do największych atutów z pewnością należy znakomita rozdzielczość ekranu oraz świetna częstotliwość odświeżania. Bardzo szybki czas reakcji sprawi, że to LG 29UM69G będzie odrobinę lepszym wyborem dla graczy. Jednak model LG 29UM59A wyposażono dodatkowe funkcje, które z pewnością poprawią komfort pracy biurowej. To wielozadaniowe i niezwykle funkcjonalne urządzenia, które śmiało możemy polecić.

 

UM59A-P VS LG 29UM69G – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora LG 29UM59A-P to 849 zł. Natomiast za model LG 29UM69G-B zapłacimy 899 zł. Stosunek ceny do jakości w obydwu przypadkach prezentuje się bardzo atrakcyjnie.