W tym poradniku prezentujemy monitory marki LG, które śmiało możemy zaliczyć do urządzeń profesjonalnych.

Monitory LG – szczegóły

Od monitorów z wyższej półki cenowej mamy prawo oczekiwać atrakcyjnych rozwiązań technologicznych oraz kapitalnego obrazu pełnego szczegółów. Czy modele LG 27UD88-W i LG 34UC79G-B zachwycą najbardziej wymagających użytkowników? Aby się o tym przekonać, bierzemy pod lupę specyfikację techniczną obydwu sprzętów. Sprawdzimy również, jak prezentuje się ich design oraz oczywiście stosunek jakości do ceny. To pozwoli Ci podjąć rozsądną decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – specyfikacja

Nie da się ukryć, że to właśnie technikalia decydują o wyborze konkretnego modelu. Do najbardziej istotnych czynników z pewnością należy długość przekątnej ekranu oraz rozdzielczość. Gracze zwrócą uwagę również na czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Producenci coraz częściej decydują się na stosowanie technologii ochrony wzroku, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Poniżej prezentujemy dokładne zestawienie danych technicznych obydwu sprzętów.

Parametry  LG 27UD88-W LG 34UC79G-B 
Długość przekątnej ekranu 27 cali 34 cale
Rodzaj podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 144 Hz
Czas reakcji 5 ms 1 ms
Elementy konstrukcji Kensington Lock

Regulacja kąta pochylenia

Regulacja kąta pochylenia
Waga 6 kg 8,57 kg
Funkcja obrotu ekranu Tak Nie
Rodzaj matrycy IPS IPS
Format 16:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 3840 × 2160 (UHD 4K) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe zalety
  • Flicker Safe
  • FreeSync
  • Black eQualizer
  • AMD FreeSync
  • Dynamic Action Sync
  • Black Stabilizer

Model LG 27UD88-W charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 27 cali. Na uwagę zasługuje kapitalna rozdzielczość 4K, która pozwoli użytkownikowi dostrzec każdy, nawet najmniejszy detal na ekranie. Częstotliwość odświeżania to 60 Hz, a czas reakcji wynosi 5 ms. To zadowalające parametry, choć gracze mogą odczuwać lekki niedosyt. Jednak do głównych zastosowań tego sprzętu należy praca biurowa i użytek domowy. W tych dziedzinach monitor prezentuje się wręcz rewelacyjnie.

Natomiast LG 34UC79G-B to sprzęt przeznaczony właśnie dla miłośników wirtualnej rozrywki. Bardzo duży ekran o przekątnej długości 34 cali gwarantuje zabawę bez ograniczeń. Kolejnym atutem jest błyskawiczny czas reakcji, który wynosi 1 ms. Natomiast częstotliwość odświeżania do 144 Hz. Szczegółowy i realistyczny obraz to zasługa rozdzielczości UWHD na poziomie 2560 x 1080 pikseli.

Do podświetlenia obydwu ekranów użyto niezawodnych diod LED. Za szerokie kąty widzenia i wysoki kontrast odpowiada matryca IPS. Każdy z tych sprzętów wyposażono w atrakcyjne funkcje dodatkowe. Technologia Flicker Safe ogranicza migotanie obrazu. Z kolei FreeSync eliminuje problem ze zrywaniem animacji. Dzięki opcjom Black eQualizer i Black Stabilizer możemy liczyć na znakomitą widoczność nawet podczas nocnych scen.

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – wygląd

Model LG 27UD88-W wyróżnia się bardzo wąskimi ramkami, co sprawia, że użytkownik poświęci całą uwagę obrazom prezentowanym na ekranie. Za stabilność konstrukcji odpowiada matryca oparta na projekcie półokręgu. Istnieje możliwość obrotu ekranu i obserwacji treści z pozycji pionowej.

Bardzo cienkie ramki to również cecha charakterystyczna monitora LG 34UC79G-B. Duży  i zakrzywiony wyświetlacz o formacie 21:9 wraz z podstawą w kształcie litery “V” tworzy stabilną konstrukcję. W projekcie dominuje czarna kolorystyka, którą uzupełniają czerwone detale.

Urządzenia prezentują nadzwyczaj elegancką i nowoczesną stylistykę. Ponadto zostały wykonane z bardzo wytrzymałych elementów konstrukcyjnych.

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – czy warto kupić?

Monitory mogą spełnić wiele różnorodnych zadań. Głównym zastosowaniem modelu  LG 27UD88-W jest praca biurowa oraz szeroko rozumiana rozrywka domowa. Jego najmocniejszym punktem jest kapitalna rozdzielczość 4K. Natomiast LG 34UC79G-B to gamingowy sprzęt wyposażony w wiele atrakcyjnych funkcji, które znacznie poprawią wygodę rozgrywki. Pomimo różnic, każde z tych urządzeń cechuje się bardzo wysoką jakością. Wybór będzie więc uzależniony wyłącznie od preferencji użytkownika i oczekiwanych zastosowań.

LG 27UD88-W vs LG 34UC79G-B – ile kosztują?

Za model LG 27UD88-W zapłacimy 2099 zł. Natomiast koszt zakupu LG 34UC79G-B wynosi 1979 zł. Możemy śmiało mówić o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości, gdyż przedstawione monitory to wysoce profesjonalne urządzenia.