Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów firmy LG, które znajdziemy na niskiej półce cenowej.

Monitory LG – szczegóły

Wśród urządzeń południowokoreańskiego producenta możemy wyróżnić wiele specjalistycznych monitorów. Jednak w tym poradniku sprawdzimy, jak prezentują się tańsze modele. Na jakie parametry możemy liczyć? Przyjrzymy się LG 24MK600M-B oraz LG 25UM58-P. Dowiemy się, jak prezentują się dane techniczne oraz wygląd obydwu sprzętów. Wszystko po to, aby poznać stosunek jakości do ceny i zdecydować, czy warto rozważyć zakup jednego z nich. Ten artykuł ułatwi Ci na dokonanie rozsądnego wyboru.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – specyfikacja

O wyborze konkretnego modelu najczęściej decydują dane techniczne. Do najważniejszych właściwości należy oczywiście rozdzielczość ekranu oraz długość jego przekątnej. Miłośnicy wirtualnej rozrywki z pewnością zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji na działanie użytkownika. Producenci coraz częściej instalują na pokładach monitorów dodatkowe funkcje, które znacznie poprawią komfort pracy. Wszystkie najważniejsze szczegóły przedstawiamy w poniższym zestawieniu.

 

Parametry  LG 24MK600M-B LG 25UM58-P 
Długość Przekątnej ekranu 23,8 cala 25 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Elementy konstrukcji Odłączana podstawa

Regulacja kąta pochylenia

Kensington Lock

Regulacja kąta pochylenia

Waga 3,1 kg 4 kg
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy IPS IPS
Format 16:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1080 (UWHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Safe
  • Black Stabilizer
  • Game Mode
  • Flicker Safe
  • OSD
  • Reader Mode

Model LG 24MK600M-B wyróżnia się ekranem o przekątnej długości 23,8 cala. Za szczegółowość detali odpowiada rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Do podświetlania ekranu wykorzystano technologię LED. Czas reakcji wynosi 5 ms, a częstotliwość odświeżania – 60 Hz. To parametry, które sprawią, że monitor bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w pracy, jak i domowej rozrywce.

W przypadku LG 25UM58-P możemy liczyć na 25-calowy ekran. Częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz, a czas reakcji – 5 ms. Rozdzielczość UWHD na poziomie 2560 x 1080 pikseli pozwoli na uzyskanie dużego realizmu na obrazie. To zdecydowanie zachwyci graczy oraz miłośników kina, którzy dostrzegą atrakcyjne efekty specjalne.

Monitory wyposażono w funkcje dodatkowe, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Dzięki Flicker Safe ograniczony zostanie nieprzyjemny efekt migotania obrazu na wszystkich poziomach jasności. Natomiast Black stabilizer zapewnia widoczność obiektom, które znajdują się na ciemnych scenach. Warto również zwrócić uwagę na Reader Mode, który upodobni dokumenty przedstawione na ekranie do kartki papieru.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – wygląd

Model LG 24MK600M-B wyposażono w ekran o standardowym formacie 16:9, który wyróżnia się bezramkową konstrukcją. To zapewnia efektywną pracę i przyjemną rozgrywkę bez ograniczeń. Za stabilność odpowiada podstawa zaprojektowana na wzór półokręgu.

Natomiast monitor LG 25UM58-P charakteryzuje się wyświetlaczem o formacie 21:9, co świadczy o nowatorskim podejściu producenta. Ponownie możemy liczyć na bardzo wąskie ramki, wysoką ergonomię i stabilność.

Monitory wyglądają nadzwyczaj elegancko. Doskonale prezentuje się zarówno konstrukcja, jak i stylistyka. Warto również zwrócić uwagę na doskonałą wytrzymałość.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – czy warto kupić?

Nadeszła pora, abyśmy podsumowali nasze rozważania. Czy omawiane monitory godne są zainteresowania? Z całą pewnością tak. Mamy do czynienia ze sprzętami, które sprawdzą się przy wielu różnych zastosowaniach. Chociaż między specyfikacją obydwu urządzeń zachodzą pewne różnice, każdy model prezentuje wysoką jakość. Zdecydowanie polecamy.

LG 24MK600M-B vs LG 25UM58-P – ile kosztują?

Za monitor LG 24MK600M-B  zapłacimy 599 zł. Natomiast koszt zakupu modelu LG 25UM58-P to 799 zł. Sprzęty są niedrogie i spełnią wiele zróżnicowanych funkcji. Stosunek ceny do jakości prezentuje się, więc rewelacyjnie.