W tym poradniku przedstawiamy monitory marki LG. Sprawdź, czy warto zdecydować się na zakup jednego z nich.

Monitory LG – szczegóły

Firma LG to światowej sławy producent sprzętu elektronicznego. Prezentujemy monitory, które obejmuje średni segment cenowy. Czy również tym razem możemy liczyć na wysoką jakość, do której zostali przyzwyczajeni klienci?

Bierzemy pod lupę monitor LG 22MK400H oraz LG 24MK400H. To urządzenia o zbliżonym designie i możliwościach. Wszystkie podobieństwa i różnice znajdziesz w naszym poradniku. To z pewnością pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

LG 22MK400H i LG24MK400H – specyfikacja

Przed zakupem monitora należy oczywiście zapoznać się ze wszystkimi szczegółami technicznymi na jego temat. Sprawdź, jak prezentują się najważniejsze technologie i czym mogą nas zaskoczyć poszczególne modele. Wszystkie informacje znajdziesz w poniższym zestawieniu.

Parametry LG 22MK400H LG24MK400H
Długość przekątnej ekranu 21,5 cala 23,8 cala
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
  • Technologia Radeon FreeSync
  • Technologia Dynamic Action Sync
  • Opcja Black Stabilizer
  • Opcja OnScreen Control
  • Możliwość powieszenia na ścianie
  • Technologia Radeon FreeSync
  • Technologia Dynamic Action Sync
  • Opcja Black Stabilizer
  • Opcja OnScreen Control
  • Możliwość powieszenia na ścianie

Jedyną różnicą w specyfikacji technicznej obydwu monitorów jest długość przekątnej ekranu. Możemy wybrać model w wersji z 21,5-calowym lub 23,8 calowym ekranem. Wszystkie pozostałe właściwości kształtują się identycznie.

Ekrany podświetlane są dzięki niezawodnej technologii LED. Za szczegółowość detali odpowiada rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Dzięki temu zarówno praca biurowa, jak i rozrywka będzie przebiegała nadzwyczaj komfortowo. Kolory są bardzo dobrze nasycone, a obraz prezentuje się atrakcyjnie. Częstotliwość odświeżania sięga 75 Hz. Ten parametr mówi o tym, ile klatek animacji może wyświetlić monitor w czasie jednej sekundy. Natomiast czas reakcji na działanie użytkownika wynosi 1 ms. To parametry, które zadowolą wielu graczy. Monitory można powiesić na ścianie.

Warto wspomnieć o dodatkowych technologiach, które znacznie uprzyjemnią korzystanie z urządzeń. Dynamic Action Sync to funkcja, która zapewnia optymalną współpracę monitora z kartą graficzną. Z kolei Black Stabilizer wykrywa obiekty umiejscowione w ciemnych miejscach. Kolejnym atutem jest opcja Radeon FreeSync, która gwarantuje płynność animacji.

LG 22MK400H i LG24MK400H – wygląd

Pomimo że design nie należy do najważniejszych czynników przy wyborze monitora, warto, aby nasz sprzęt dobrze prezentował się na biurku. W przypadku obydwu urządzeń mamy do czynienia z ekranem o ramkach standardowej grubości.

Za stabilność konstrukcji odpowiada kwadratowa podstawa. Czarna kolorystyka uzupełniona jest stylowym logo producenta. Całość prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

LG 22MK400H i LG24MK400H – czy warto kupić?

Czas, aby zdecydować, czy warto kupić jeden z tych sprzętów. Jak się okazało, są to wielozadaniowe urządzenia, które sprawdzą się doskonale przy różnych zastosowaniach. Wyposażono je w szereg ciekawych technologii. Obraz prezentuje się bardzo dobrze i ukaże wiele szczegółów. Możemy również liczyć na bardzo stylowy design. To wysokiej klasy sprzęty, które śmiało możemy polecić do codziennego użytku.

Który model wybrać? Wybór zależy oczywiście od tego, jak duży ekran spełni nasze oczekiwania. Jeżeli zamierzamy powiesić sprzęt na ścianie i oglądać filmy, warto wybrać wariant z szerszym wyświetlaczem. W innych przypadkach równie dobrze sprawdzi się model 21,5-calowy.

LG 22MK400H i LG 24MK400H – ile kosztują?

Cena modelu z mniejszym ekranem – LG 22MK400H to 399 zł. Natomiast za monitor  LG 24MK400H zapłacimy 488 zł. Stosunek ceny do jakości stoi na bardzo wysokim poziomie. W obydwu przypadkach otrzymamy sprzęt, który wystarczy nam na długie lata użytkowania.