To konkretna kwota, za którą nabywca ma prawo wymagać konkretnych osiągów. Znaczna różnica będzie widoczna nie tylko w podzespołach, ale też w materiałach i jakości wykonania. W tym segmencie cenowym można już liczyć, że przygniecenie czy upuszczenie laptopa ujdzie nam płazem.

Pojawia się też podświetlenie klawiatury, idealna opcja dla nocnych marków, a jakość dźwięku wreszcie jest traktowana równorzędnie z innymi parametrami. Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w tej cenie poszukujemy typowego sprzętu gamingowego (będzie zdecydowanie cięższy), czy zamierzamy też zabierać go w podróże, do pracy i na uczelnię.

Ranking laptopów do gier do 4000 zł

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Lenovo Y700-15Lenovo Y700-15 (80NV00UYPB)
2.MSI Leopard Pro GP62MSI Leopard Pro GP62 (6QF-620XPL)
3.Dell Inspiron 7559Dell Inspiron 7559 (7559-8712)
  • Budżet gwarantuje nam matrycę Full HD właściwie przy każdym wymiarze ekranu, warto jednak poszukać tych 17-calowych, które przeniosą jakość rozgrywki na wyższy poziom. Matowe powłoki ComftyView stosowane w niektórych modelach sprawią, że zapomnimy o denerwujących odciskach palców na ekranie. Wiele firm oferuje maszyny z dotykowymi ekranami, trzeba zatem zdecydować, czy takie rozwiązanie jest użytkownikowi niezbędne.
  • Dedykowane karty graficzne Nvidia GeForce z rodziny GTX (860M czy 840M) poradzą sobie z dowolną produkcją, jaką przyjdzie nam do głowy odpalić (mają do dyspozycji 2 lub 4 GB wydzielonej pamięci wideo). W przypadku procesora rozsądnie będzie wybrać któryś z czterordzeniowych Intel Core i7.
  • Wreszcie mamy do czynienia z dźwiękiem wysokiej jakości. Głośniki Bang&Olufsen, JBL, Dynaudio czy Beats Audio oferują bardziej niż zadowalający poziom odtwarzania oprawy audio każdej gry. Możemy liczyć na 2 lub 4 głośniki, niektóre modele posiadają nawet subwoofer. To chyba najbardziej znaczący przeskok jakościowy w stosunku do niższych półek cenowych.
  • 12 GB pamięci operacyjnej będzie standardem dla większości sprzętu z tego sektora. Jeśli jednak rozważamy zakup modelu o mniejszej ilości RAM-u, warto mieć w najbliższych planach jego rozbudowę, inaczej najnowsze tytuły mogą odmówić posłuszeństwa.
  • Jeśli dysk HDD, to tylko o pojemności 1 TB. Jeśli SSD, to 128 lud 256 GB. Nie należy zapominać o wygodnym rozwiązaniu, jakim są hybrydy.
  • Zakup sprzętu takiej klasy eliminuje konieczność nabycia zewnętrznych głośników i maty chłodzącej – większość laptopów w tej cenie posiada wbudowane zadowalające układy chłodzenia. W konsekwencji więcej funduszy pozostaje na dokupienie profesjonalnej myszy, która potrafi wyciągnąć 300-400 zł z portfela. Jeśli domownicy i współlokatorzy nie podzielają pasji do gamingu, słuchawki (najlepiej te z mikrofonem) będą drugą pozycją na liście zakupów.

Laptop do gier do 4000 zł