Kiedyś funkcjonowało stwierdzenie, że laptopy nie są do grania. Jednak już dawno powstają modele z potężnymi podzespołami, które świetnie się sprawdzą nawet gdy odpali się na nich najnowsze tytuły. Jednak dzisiaj nie będzie o premierach 2017 roku, lecz o tym jaki laptop do Playerunknown’s Battlegrounds wybrać. Jest to tytuł zdobywający coraz większą popularność, dlatego jeżeli jesteś fanem tej gry i chciałbyś w nią grać niezależnie od tego gdzie jesteś, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Playerunknown’s Battlegrounds wymagania sprzętowe

Na początku trzeba wspomnieć o wymaganiach sprzętowych tego tytułu. Prezentują się one następująco:

Podzespół Minimalne Wymagania Playerunknown’s Battlegrounds Rekomendowane Wymagania Playerunknown’s Battlegrounds
Procesor Core i3-560 3.3GHz

Phenom II X4 805

Core i3-560 3.3GHz

Phenom II X4 805

Karta Graficzna nVidia GeForce GTX 660 2GB  AMD Radeon HD 7850 2GB GeForce GTX 970 4GB

Radeon R9 290

Pamięć Ram 6 GB RAM 8 GB
System operacyjny Windows 7 Windows 10

 

W obu przypadkach jeżeli chodzi o dysk twardy to jest potrzebne 30 GB wolnego miejsca. Może wydawać się to dużo, jednak dzisiejsze gry potrafią zajmować nawet kilka razy więcej. Co nie zmienia faktu, że wybierając laptop do Playerunknown’s Battlegrounds warto zwrócić uwagę na pojemność dysku twardego, ponieważ w laptopach jej rozszerzanie nie jest tak proste jak w komputerach stacjonarnych.

Jaki laptop do Playerunknown’s Battlegrounds?

Oczywiście musi on spełniać wymagania minimalne gry. Co prawda wiele gier jest w stanie pójść na słabszym sprzęcie, dzisiaj nawet istnieją programy, które pozwalają zmniejszyć wymagania np. Wiedźmina 3.

Jednak jeżeli mówimy o grach multiplayer, to takie granie nie ma sensu. Po pierwsze rozgrywka musi być płynna. Dzisiaj odpowiedni laptop do Playerunknown’s Battleground może dać przewagę nad pozostałymi graczami. Różnica pomiędzy 60 klatkami na sekundę, a 30 jest znacząca.

Ponadto warto żebyś zastanowił się jak płynnej rozgrywki oczekujesz. Im lepszy sprzęt, tym więcej FPS-ów będziesz miał. I o ile w przypadku gier singleplayer chodzi tutaj tylko o komfort rozgrywki, to w przypadku gier multiplayer, szczególnie tak dynamicznych jak Playerunknown’s Battleground ilość FPS-ów wpływa również na szanse na zwycięstwo.

Internet też ma znaczenie

Wybór odpowiedniego laptopa do Playerunknown’s Battlegrounds jest istotny. Jednocześnie pamiętaj, że jest to rozgrywka sieciowa, przy słabym internecie nawet najlepsze podzespoły mogą nie pomóc.

Jeżeli chodzi o kartę sieciową to tutaj nie ma się czym martwić, ponieważ praktycznie każdy dzisiejszy laptop posiada kartę sieciową, która umożliwi płynną rozgrywkę przez WiFi. Jeżeli natomiast chcesz cieszyć się łączem internetowym poprzez kabel, to upewnij się, że model laptopa, który wybierzesz posiada wejście Ethernet.

Podsumowanie

Żeby grać płynnie w Playerunknown’s Battlegrounds na laptopie trzeba wydać trochę na sprzęt. Ta gra nie wymaga co prawda takich podzespołów jak najnowszy Wiedźmin, jednak też nie odpali się jej na budżetowym laptopie.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że dobry laptop na, którym odpalisz Playerunknown’s Battlegrounds zapewni również komfortową pracę. Dlatego warto dopłacić do dobrego sprzętu.

 

Laptop dla graczy