The Crew to słynna komputerowa gra wyścigowa, która wyprodukowana została przez studio Ivory Towers, a wydana została pod koniec 2014 roku przez Ubisoft. Pod koniec 2016 roku studio oficjalnie poinformowało o 10 milionach zarejestrowanych użytkowników. Prawdziwą gratką dla fanów gry The Crew okazało się raczej przypadkowe opublikowanie pierwszego zwiastunu drugiej części gry przed oficjalnym zaprezentowaniem przez Ubisoft. Choć umieszczone zostało dosłownie na kilkanaście sekund na oficjalnym profilu The Crew na Facebooku, to komuś udało się go zapisać i podzielić się z szerszą publicznością. Dokonał tego youtuber Poxle, który po odkryciu trailera 12 czerwca 2017 roku, udostępnił go dalej. Na filmiku można było dostrzec wiele udziwnień, chociażby to, że oprócz jednośladów pojawiają się samoloty i motorówki. Pomimo tego, że główną osią dalej pozostaną wyścigi lądowe, to twórcy poszli o krok dalej dokładając eksplorowanie USA za pomocą różnych środków transportu.

Wymagania sprzętowe do The Crew 2

Na wielu stronach pojawiają się jedynie spekulacje dotyczące wymagań sprzętowych odnośnie The Crew 2, gdyż producent nie podał jeszcze oficjalnych informacji. Poniżej przedstawiamy prawdopodobne dane dotyczące wymagań sprzętowych.

MINIMALNE WYMAGANIA ZALECANE WYMAGANIA
PROCESOR Intel Core i5-4460 3,2 GHZ

AMD FX- 8350

Intel Core i7-4790 3,66 GHz

AMD FX-8370

KARTA GRAFICZNA GeForce GTX 760

AMD Radeon R7 260X v3

GeForce GTX 980Ti

AMD Radeon R9 FURY X

RAM 8 GB 16 GB
SYSTEM OPERACYJNY Windows 10 64 Windows 10 64
DIRECT X Direct X 12 Direct X 12
MIEJSCE NA DYSKU 55 GB 55 GB

 

Oficjalna premiera

Wieczorem tego samego dnia, podczas targów E3, Ubisoft oficjalnie zaprezentował pierwsze materiały wideo dotyczące The Crew 2. Twórcy w nowej odsłonie zdecydowanie poszli na całość. Oprócz wyścigów na lądzie, gracze będą mogli ścigać się na morzu i w powietrzu. W pierwszej części użytkownicy mogli jedynie zasiadać za kierownicą aut, w nowej- będą mogli sterować samolotami oraz motorówkami. Twórcy zadbali również o znacznie lepszą grafikę, która wygląda wprost niesamowicie. Ściganie stanie się prawdziwą przyjemnością. Premiera zapowiedziana została na 16 marca 2018 roku. Gra będzie dostępna na platformy PS4, Xbox One i PC.

Fabuła gry The Crew 2

Fabuła gry okazuje się być o wiele bardziej rozbudowana niż pierwsza część. Zrezygnowano z policyjno-gangsterskiej opowieści, a w jej miejsce powstały cztery motoryzacyjne rodziny oraz świat, który stanie się swoistym placem zabaw. Celem graczy jest zaznaczenie swojej obecności na scenie motoryzacyjnej w Stanach Zjednoczonych. Dokonać tego można przez branie udziału w wielu zawodach. Każda z rodzin specjalizuje się w innych tego typu zmaganiach- jazda uliczna, wyścigi torowe, off-road czy freestyle. Każda jazda dostarcza nam pewne ulepszenie oraz nowe wozy, które trafiają później do bazy konkretnej rodziny. Tam można zająć się dowolnym modyfikowaniem wyglądu naszych maszyn. Tak jak wspomniane było wcześniej, w nowej odsłonie gracze mogą ścigać się szybkimi łodziami bądź zwinnymi samolotami. Trasy poszczególnych wyścigów bogate są w kręte trasy, które zawierają liczne przeszkody i dodatkowe atrakcje. Do wygrania wyścigu ważne jest odpowiednie zaznajomienie się z poszczególnym torem wyścigowym. Zdecydowanym plusem staje się to, że gra nic nie narzuca swoim użytkownikom. Mamy do dyspozycji cały świat i w każdej chwili możemy udać się w inne miejsce. Jednym z podobieństw do poprzedniej części jest kładzenie nacisku na aspekty społecznościowe, czyli oprócz ścigania się z przeciwnikami, gracze mogą także chwalić się swoimi najlepszymi akcjami.

Zmiany w The Crew 2

Najważniejsza zmiana, jaka została zastosowana w The Crew 2 to nowe rodzaje pojazdów. Gracze uzyskują możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy różnymi środkami transportu, w każdym momencie, niezależnie od miejsca, w jakim się obecnie znajdujemy. Wprowadza to nowe możliwości zabawy dotyczące mechaniki gry. Oprócz motocykli i Monster Tracków z poprzedniej części, w tej pojawią się pojazdy z formuły IndyCar. Zmiany dotyczą także umiejscowienia kamery, która została położona znacznie niżej i bliżej pojazdu, wpływa to na jego oporne i cięższe postrzeganie. Nowe doświadczenia zapewni także zdecydowane poprawienie poczucia prędkości. Szalejący prędkościomierz wgniecie gracza w fotel, gra stanie się o wiele bardziej ekscytująca. Poprawieniu uległa także fizyka poruszania się innych pojazdów. Dla przykładu, fale jakie zostawią nasi przeciwnicy, spowolnią nas oraz zepchają na boki. Auto nie będzie już tak solidnie trzymać się drogi, jak w poprzedniej części, tutaj o wiele szybciej wpadnie w poślizg nawet na delikatnych zakrętach.

W drugiej części powraca także mapa Stanów Zjednoczonych. Tylko, że w tym przypadku jest ona o wiele bardziej dopracowana. Puste obszary wypełnione zostały torami wyścigowymi, a w niektórych miejscach powstała rozbudowana siatka dróg. Choć oficjalny trailer pokazuje nam tylko jednego bohatera, to tak naprawdę będziemy mogli wybierać spośród wielu różnych modeli avatarów.

Bonusy dla graczy, którzy zamówią grę przed premierą

W sierpniu Ubisoft ogłosił specjalne bonusy, dla wszystkich graczy, którzy zamówią rozgrywkę przed jej premierą. Dla tych osób przygotowano Pakiet Legendarnych Maszyn, który zawiera Mercedes-AMG c 63 Touring Car 2016, a także motocykl HARLEY-DAVIDSON IRON 883 2017. W sprzedaży pojawi się kilka wersji. Wersja Deluxe oprócz podstawowej gry, będzie zawierała Pakiet Legendarnych Maszyn, mapę Stanów Zjednoczonych i naklejki oraz Pakiet Sportów Motorowych Deluxe (FORD F-150 RAPTOR RACE TRUCK 2017, ABARTH 500 2008 MONSTER TRUCK EDITION, PILATUS PC-21 + trzy unikatowe stroje wyścigowe, które pozwolą na dostosowanie wyglądu avatara gracza. Wersja cyfrowa edycji Gold zawierać będzie przepustkę sezonową, Pakiet Legendarnych Maszyn, Pakiet Sportów Motorowych Deluxe, a także możliwość rozpoczęcia rozgrywki trzy dni przed jej premierą.

Polecany komputery do The Crew 2