Na odbywających się w Los Angeles targach E3, Microsoft zaprezentował swój nowy model konsolo Xbox One.

Xbox One S, bo tak nazwę otrzymał nowy sprzęt w porównaniu do standardowego modelu będzie odchudzony o 40%. Największą zmianą jest fakt, że zasilacz zamiast na zewnątrz znalazł się w środku obudowy.

Warto także nadmienić, że nowa wersja konsoli będzie kompatybilna z takimi technologiami, jak 4K UHD oraz High Dynamic Range. Wyposażono ją w 2TB dysk twardy, więc odejdą zmartwienia, że na konsoli jest zbyt mało miejsca.

Jeśli chodzi o wsparcie dla rozdzielczości 4K UHD, nie oznacza to że gry będą w takiej rozdzielczości obsługiwane. Opcja ta dotyczy materiałów wideo z Netflixa czy filmów z płyt Blu-Ray.

Xbox One S otrzymał także na przednim panelu port USB, dzięki czemu podłączenie Kinecta i innych akcesoriów do konsoli stanie się o wiele wygodniejsze.

Konsola trafi do sprzedaży już w sierpniu wraz z nowym kontrolerem. Microsoft wycenił wersję z dyskiem 2 TB na 399 dolarów / euro, koszt wersji z 1 TB dyskiem to 399 dolarów / euro, a najmniejszy wariant 500 GB oferowany będzie w cenie 349 dolarów / euro.

Konsola Xbox One S