Shenmue III to kontynuacja serii japońskich RPG-ów, których pierwsza część sięga 1999 roku. Sprawdź naszą krótką recenzję i zobacz, jakie wymagania musi mieć Twój komputer, jeśli zamierzasz rozpocząć rozgrywkę.

Najważniejsze informacje o Shenmue 3

Shenmue 3 to bezpośrednia kontynuacja drugiej części o tym samym tytule. Opowiada o przygodach Ryo Hazukiego, który trenuje sztuki walki. Prowadzi poszukiwania ludzi, którzy odpowiedzialni są za zamordowanie jego ojca. Trafia do Chin, gdzie ma nadzieję znaleźć zabójcę ojca. Poznaje dziewczynę imieniem Shenhua, która staje się jego towarzyszką dalszej podróży. Wcześniej towarzyszyła mu jedynie w snach. Wraz z nią odkrywa legendę ze swojej wioski, która kieruje ich dalszą drogę. Ryo zgłębia tajemnicę luster, jednocześnie udając się w terytorium wroga. Shenmue 3 opiera się na otwartym świecie oraz zdecydowanie unowocześnionym systemie prowadzenia walki. Zapowiedź Shenmue III miała miejsce 14 lat od premiery drugiej części całej serii. Rozgrywka została w dużej mierze sfinansowana za pośrednictwem Kickstartera  i datków składanych przez fanów.

Tło Shenmue III

Pierwsze dwie części zostały napisane i wyreżyserowane przez Yu Suzuki, a opracowane przez Sega AM2 odpowiednio w 1999 i 2001 roku. Shenmue była najdroższą grą video, jaka kiedykolwiek powstała. Produkcja drugiej części skończyła się podobno na bardziej rozsądniej kwocie. Pomimo tego, gry stały się komercyjną porażką, co miało wpływ na długi okres oczekiwania trzeciej części. Pod naciskiem licznych petycji od fanów, prezes studia Sega ogłosił w 2005 roku, że Shenmue III jest najbardziej pożądanym tytułem  studia. W 2010 roku podano informacje na temat jakoby istniejącego schematu dotyczącego Shenmue III. Sama rozgrywka miała zostać rozszerzona wewnątrz, koncentrując się na relacji pomiędzy Ryo i Shenhua. Podczas konferencji Game Developers Conference, Suzuki oznajmił, że studio pozostanie otwarte na cały projekt, pod warunkiem, że jego budżet będzie wykonalny. Pojawiły się po tym pierwsze informacje dotyczące próby społecznego sfinansowania. W 2014 roku, Shenmue III, było jedną z najbardziej pożądanych kontynuacji, na podstawie ankiety skierowanej do zwolenników PlayStation 4.

Kampania

W czerwcu 2015 roku rozpoczęła się kampania Kickstarter na crowdfund Shenmue III. Studio Sega udzieliła licencji do gry dla firmy Suzuki Ys Net. Początkowy cel kampanii ustalony został na 2 mln dolarów. Dodatkowe cele zawierały między innymi tzw. system perspektywy postaci, oczywiście za wykonaniem dodatkowej dotacji. Suzuki wielokrotnie podkreślał, że do stworzenia otwartego świata potrzebna jest kwota 10 mln dolarów. Całkowity koniec kampanii nastąpił jednak w lipcu 2015 roku, kiedy to udało się zebrać sumę ponad 6 mln dolarów. Shenmue III stała się najlepiej finansowaną grą video oraz znalazła się na miejscu szóstym w historii kampanii prowadzonych za pomocą Kickstartera.

Podobieństwa i różnice z poprzednimi częściami serii

Shenmue to gra, w której zignorowano obowiązujące dotychczas konwencję. Stworzona została na bazie technologii, którą później zaczęto nazywać otwartym światem. Gracz posiada dużą swobodę w prowadzonej przez siebie rozgrywce. Gra jest jedyna w swoim rodzaju, wyróżnia się niesamowitym realizmem i wciągającą fabułą. Shenmue III to doskonała kontynuacja poprzednich części. W dalszym ciągu polega na strategii otwartego świata. Trzecia odsłona zawiera te same elementy, które znalazły się w części pierwszej i drugiej. To, co uległo zmianie, to zupełnie nowy mechanizm prowadzenia walki, który prowadzi do opowiadania całej historii w sposób interaktywny. Ambicją twórców było przyciągniecie nowej rzeszy fanów oraz utrzymanie starszych i nagrodzenie ich za czternastoletnią lojalność.

Wymagania sprzętowe

Poniżej prezentujemy minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe dla gry Shenmue III.

Minimalne:

 • Procesor- Intel Core i3-211 5C 2.0 GHz, AMD Athlon II X3 455
 • Grafika- NVIDIA GeForce GT 720 v2, AMD Radeon R7 240 2 GB
 • Pamięć RAM- 2 GB
 • System operacyjny- Microsoft Windows XP 32 bit
 • Direct X- DX 9
 • Miejsce na dysku- 15 GB

Zalecane:

 • Procesor- Intel Core i5-750S 2,4 GHz, AMD Phenom II X4 965
 • Grafika- NVIDIA GeForce GT 740 2 GB, AMD Radeon R7 250X
 • Pamięć RAM- 6 GB
 • System operacyjny- Microsoft Windows 7 64 bit
 • Direct X- DX 11
 • Miejsce na dysku- 15 GB

Komputer do Shenmue 3

Nie wiesz, jaki komputer do Shenmue 3 jest tym najlepszym? Zobacz nasz poniższy ranking najpopularniejszych modeli.

 1. Komputer Morele Elite G4070- jednostka wyróżnia się wysokimi możliwościami, które umożliwiają odpalenie najnowszych gier. Dzięki doskonałej wydajności nie pojawia się konieczność wyłączania istniejących procesów w tle, nie spowolniają one komputera. Sercem jest procesor Intel Core i5-7500 oraz karta graficzna GeForce GTX 1070 Armor OC 8 GB. Całość zamknięta została w obudowie Corsair Carbide Series 100R Mid Tower. Zapewnia ona czysty i nowoczesny wygląd. Elite G4070 stworzony został z myślą o idealnej ciszy w trakcie pracy, pomimo wysokich osiągów. Wewnątrz znajduje się miejsce na 5 wentylatorów, które zapewniają doskonałe chłodzenie. Cena tego modelu wynosi ok. 4200 złotych.
 2. Komputer Morele Elite G3760- niezależnie od tego, do czego będziesz wykorzystywał swój sprzęt, karta graficzna GeForce GTX 1060 zapewni maksymalne wrażenia. Połączona została z procesorem Intel Core i5 siódmej generacji, który pozwala na uzyskanie maksymalnych osiągów. Komputer jest niezwykle energooszczędny i wydajny. Wszystkie podzespoły zamknięte zostały w obudowie Corsair Carbide Series 100R Mid Tower. Stworzona została dla zachowania maksymalnej ciszy podczas pracy, gdyż wewnątrz posiada aż pięć miejsc na wentylatory, które zapewniają optymalny poziom chłodzenia. Koszt sprzętu sięga zaledwie ok. 3530 złotych.
 3. Komputer Optimus E-Sport MB250T-CR5- wnętrze jednostki zajmuje procesor Intel Core i5 siódmej generacji. Został wyposażony w wiele funkcji, które znacznie wpływają na jego produktywność, dynamikę działania, spełniają potrzeby dotyczące szybkości i mocy. Jednostka bezproblemowo przełącza użytkownika między aplikacjami i stronami internetowymi. Umożliwia wielozadaniową płynność oraz krótki czas uruchamiania. Komputer jest jedną z lepszych platform gamingowych, został wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 1050 Ti, która doskonale sprawdza się do ekranów o ultrawysokiej rozdzielczości. Cena modelu wynosi niewiele ponad 2610 złotych.

Polecane zestawy komputerowe


Komputer do Shenmue 3 wymagania, recenzja
5 (100%) 1 vote