Robinson: The Journey to przygodowa gra eksploracyjna prezentująca możliwości wirtualnej rzeczywistości. Gracz wciela się w podróżnika, który podróżując po planecie Tyson III, ma za zadanie rozwiązywać różnorodne zagadki logiczne. Za grę odpowiada studio Crytek.

Fabuła gry Robinson: The Journey rozgrywa się w przyszłości. Robin – tytułowa postać, którą przyjdzie nam sterować – jest jednym z pasażerów statku kosmicznego Esmeraldy. Statek w wyniku awarii ulega uszkodzeniu, a Robin ewakuuje się na nieznaną planetę Tyson III.

Gra nawiązuje do klimatu Parku Jurajskiego. Tyson III zamieszkany jest przez różnorodne gatunki dinozaurów. Robin podczas wędrówki, której celem jest znalezienie pozostałych przy życiu współpasażerów, może liczyć na pomoc małego tyranozaura Laiki oraz zaawansowanego robota latającego HIGSa.

Zabawa skupia się wokół eksplorowania pięknie skomponowanego świata. Twórcy ze studia Crytek pokazali w tytule możliwości wirtualnej rzeczywistości. Sam tytuł Robinson: The Journey został okrzyknięty najładniejszą grą na VR.

Podczas zwiedzania świata gracz musi mierzyć się z kolejnymi zagadkami logicznymi oraz elementami zręcznościowymi. Tytuł wymaga posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Jaki laptop do Robinson: The Journey?

Chcąc odpalić grę Robinson: The Journey na laptopie, należy zaopatrzyć się w przyzwoity sprzęt z np. z układami graficznymi Nvidia GeForce GTX 960M lub AMD Radeon R9. Niezbędne będą również gogle wirtualnej rzeczywistości. Poniżej znajda państwo ranking laptopów do gry Robinson: The Journey.

Robinson: The Journey