26 stycznia 2018 roku na półki sklepowe trafia fabularna gra akcji Monster Hunter: World. Sprawdź naszą krótką recenzję i dowiedz się, jakie wymagania sprzętowe musi mieć Twój komputer do odpalenia gry.

Najważniejsze informacje

Gra opublikowana zostanie przez Capcom, a producentem jest Ryozo Tsujimoto. Ogłoszona została podczas konferencji Sony E3, jaka miała miejsce w bieżącym roku. Początkowo ma być dostępna na platformę PlayStation 4, potem Xbox One, a następnie ma zostać rozszerzona na Microsoft Windows. W porównaniu do poprzednich części serii Monster Hunter, ta ma zawierać większe mapy, płynniejsze tryby przejścia pomiędzy strefami na mapie oraz tryb wieloosobowej rozgrywki.

Rozgrywka w Monster Hunter: World

Fabularna gra akcji została osadzona w świecie otwartym, co więcej rozgrywa się z perspektywy trzecioosobowej. Gracz toczy pojedynek jako łowca, który ma za zadanie polować na potężne potwory oraz je chwytać. Sama postać nie posiada szczególnych zdolności, nie została wyposażona w żadne atrybuty wewnętrzne. Jednak jej umiejętności zależą od tego, w co postać zostanie wyposażona. Nasz bohater może posiadać broń, która pochodzi z różnego gatunku np. łuk czy długi miecz. Wpływa na zakres wykonywanego ataku, zdolności bojowych, z których gracz może korzystać. Podstawowe wyposażenie można zakupić, jednak większość zdobywamy w trakcie wykonywanych misji oraz w postaci łupów uzyskanych poprzez zabicie potworów.

Nowe bronie

Gracz ma możliwość wspinania się, ponadto uzyskuje dostęp do broni o nazwie Slinger. Jest to broń na miarę haka chwytającego, który pozwala na wyższe wspinanie się po formacjach skalnych. Można ją także wykorzystać jako procę służącą do wystrzelenia pocisków- gracz za jej pomocą może odwrócić uwagę potworów i po prostu uciec. W Monster Hunter: World, bohater może używać specjalnego płaszcza, który pozwala na skuteczne ukrycie się przed stworzeniami, a nawet zwabienie ich w pułapkę.

Projekcja świata

Rozgrywka posiada kilka obszarów, w których nasz bohater może polować na potwory, a wszystkie zostały podzielone na ponumerowane strefy. Poprzednie części posiadały ekran ładowania, kiedy bohater przemieszczał się pomiędzy strefami. Tutaj zastosowane zostało płynne podróżowanie. Wpływa to na zachowanie naszego bohatera, niektóre elementy ulegają zmianie. W poprzednich częściach, gdzie strefy były od siebie oddzielone, możliwa była ucieczka przed potworem- bohater mógł napić się uzdrawiającej mikstury i wrócić. W przypadku płynnego świata nie jest to już niestety możliwe. Zmianie ulega również sposób picia mikstur- wcześniej robił to stojąc, czym narażony był na niebezpieczeństwo, teraz wykonuje czynność jednocześnie z chodzeniem. Świat będzie opierał się na projekcji cyklu dnia i nocy, co bezpośrednio oddziaływać ma na zachowanie niektórych przynajmniej stworzeń. Elementy świata mogą być niszczone zarówno przez łowców, jak i potwory. Dotyczy to głównie rozbijania ścian, które tworzyć będą przejścia do nowych tras, czy doprowadzenie do zalewania wodą konkretnego obszaru. Gracz, który aktualnie nie prowadzi pojedynku, może powrócić do obozu, gdzie ma możliwość zamiany sprzętu czy uzupełnienia przedmiotów przed ponownym ruszeniem w podróż.

Tryby rozgrywki

Monster Hunter: World obsługuje tryb jednoosobowy (offline, online) oraz tryb wieloosobowy do czterech graczy. System dostępnych zadań jest taki sam dla obu trybów. Kiedy nie radzimy sobie w danym pojedynku, możemy wezwać innych graczy na pomoc. Rozgrywka opiera się na trybie fabularnym, który bogaty jest w wiele zadań do wykonania. Gracz prowadzony będzie przez narrację, która wskazywać ma zadania i questy do zrobienia.

Wymagania sprzętowe

Poniżej prezentuje zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe do Monster Hunter: World.

Wymagania minimalne

 • Procesor: Core i5-4460 3.2GHz, FX-6300
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 10 64 Bit
 • Karta graficzna: GeForce GTX 760, Radeon R7 260X v3
 • Direct X: 10 / 11
 • Wolne miejsce na dysku: 50 GB

Wymagania zalecane

 • Procesor: Core i7-3770 4-Core 3.4GHz, FX-9590
 • Pamięć RAM: 12 GB
 • System operacyjny: Windows 7 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 10 64 Bit
 • Karta graficzna: GeForce GTX 960 2GB, Radeon R9 280X
 • Direct X : 11 / 12
 • Wolne miejsce na dysku: 50 GB

Komputer do Monster Hunter: World

Jeżeli nie do końca wiesz, jaki komputer do Monster Hunter: World kupić, poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych modeli.

 1. Komputer Morele Challenger Boosted (OC) G5770- seria Challenger to rewolucyjna bestia wśród maszyn gamingowych. Do stworzenia tego modelu wykorzystano procesor Intel Core i7 siódmej generacji. Połączony został z karta graficzną GeForce GTX 1070, dzięki której gracz osiąga niesamowite wrażenia w trakcie prowadzonej rozgrywki. Jednostka pozwoli na zdecydowane wyprzedzenie konkurencji i skuteczne jej pokonanie. Obudowa, jaka została zastosowana, to Silentium PC Aquarius X70W. Efektownie chłodzi procesor, kartę graficzną i wszystkie zawarte wewnątrz komponenty. Dodatkowo posiada okno wykonane z hartowanego szkła. Cena tego modelu wynosi niecałe 5750 złotych.
 2. Komputer Morele Supreme G8780- model Supreme wyróżnia się bezkompromisowym wnętrzem. Zestaw składa się z procesora Intel Core i7-7700K oraz karty graficznej GeForce GTX 1080 Ti. To prawdziwy tytan wydajności, któremu nie straszna jest nawet najbardziej wymagająca gra. Swobodnie można zatracić się w prowadzonej rozgrywce, bez zbędnego zamartwiania o wyłączanie procesów działających w tle. Komponenty zostały zamknięte w obudowie Be quiet! Dark Base Pro 900. Posiada ona okno wykonane z hartowanego szkła, a cała konstrukcja stworzona została ze stali. Model kosztuje niecałe 9000 złotych.
 3. Komputer Optimus E-sport Extreme MB250T-BQ1- jednostka została wyposażona w procesor Intel Core i7 siódmej generacji, wyprodukowany w procesie technologicznym 14 nm (Kaby Lake). Wyróżnia się niesamowicie szybkim uruchamianiem. Użytkownik może swobodnie przełączać pomiędzy aplikacjami oraz przeglądać zasoby sieciowe. Oferowana grafika jest bliska rzeczywistości, dzięki zastosowanej karcie graficznej GeForce GTX 1070. Całość schowana została w obudowie Be Quiet! Pure Power 10, którą cechuje 500 watów ciągłej mocy, dwie linie 12V gwarantujące stabilność napięć. Zastosowane usprawnienia pozwalają na osiągnięcie wyjątkowo cichej pracy. Urządzenie kosztuje niewiele ponad 5420 złotych.

Polecane zestawy komputerowe do Monster Hunter: World