GRIP jest nietypową wyścigówką, która premierę datuje na 2018 rok. Ale już teraz możesz zasiąść za kierowcą nietypowego pojazdu, jedyne co musisz zrobić to sprawdzić to wymagania sprzętowe do gry.

Wymagania sprzętowe GRIP

Minimalne wymagania dla gry GRIP:

 • System- 64 bitowy Windows 7
 • Procesor- 2,4 GHz Intel Dual Core
 • Pamięć RAM- 4 GB RAM
 • Grafika- karta graficzna GeForce 560 bądź Radeon 6850
 • Dysk- 2 GB HDD

Zalecane wymagania sprzętowe do GRIP:

 • System- 64 bitowy Windows 7
 • Procesor- 3.0 GHz Intel Dual Core
 • Pamięć RAM- 8 GB RAM
 • Grafika- karta graficzna GeForce 760 bądź Radeon 270
 • Dysk- 2 GB HDD

W czym tkwi fenomen GRIP?

GRIP jest futurystyczną grą wyścigową, która została opracowana na platformę PC. Od 2 lutego 2016 roku ogłoszony został wczesny dostęp do gry, natomiast premiera zapowiedziana została na 2018 rok. Za produkcję oraz wydanie odpowiada studio Caged Element. Cały projekt został stworzony w duchu Rollcage, a przy produkcji znalazły się osoby, które związane były wcześniej z tworzeniem Rollcage. Gracz ściga się na obcych planetach kierując pojazdami, które osiągają zawrotne prędkości. Wyróżniają się możliwością jazdy po każdej powierzchni, nawet sufitach. Do rywalizacji można wykorzystywać wszelakie dostępne uzbrojenie.

Fabuła GRIP

Rozgrywka toczy się w nieokreślonej przyszłości, a cała fabuła opiera się na brutalnych zawodach wyścigowych. Biorą w nich udział solidne oraz wysoce opancerzone pojazdy. Wszystko rozpoczęło się kiedy na początku XXI wieku organizowane były nielegalne wyścigi samochodowe.

Choć zostały surowo zabronione i władze próbowały zniszczyć ten deprawujący sport, to okazał się on na tyle popularny, że urósł w siłę. Im bardziej rosła jego popularność, tym bardziej uczestnicy wyścigów modyfikowali swoje pojazdy. Po zaakceptowaniu tego sportu, nawet przez rządy różnych państw, rozpoczęły się legalne transmisje telewizyjne, które stały się źródłem zarabiania dużych pieniędzy przez zawodników. Mogli oni je przeznaczyć na ulepszanie swoich pojazdów.

W efekcie tego rywalizacja stała się nadzwyczaj brutalna, a w końcu na starcie stanęły maszyny ciężkiego uzbrojenia. Z czasem został wypracowany kompromis pomiędzy zawodnikami, a rządem, który miał na celu przeniesienie organizowanych wyścigów w bezpieczne miejsca. Rozpoczęto od różnego rodzaju pustyń, a wraz z rozwojem technologicznym, wyścigi miały miejsce się na obcych planetach.

Na czym polega mechanika gry?

Cała mechanika opiera się rozgrywanych wyścigach samochodowych, a celem gracza staje się ukończenie wyścigu poprzez dotarcie do mety w jak najszybszym czasie oraz w jednym kawałku. Wyścig można rozgrywać zasiadając za kierowcą różnego rodzaju pojazdów, z których większość wyposażona jest w ciężkie uzbrojenie.

Dlatego większość kończy wyścig jako palący się rozklekotany wrak. Grę wyróżnia nietypowa konstrukcja samochodów, które stworzone są na bazie czterech dużych kół z oponami zdecydowanie za bardzo wystającymi ponad maskę. Dzięki temu, kiedy gracz rozwinie odpowiednią prędkość może pędzić nawet po sufitach. Najlepszym rozwiązaniem jest więc traktowanie każdego toru jako tunel, w którym każda powierzchnia w zupełności nada się do jazdy. W trakcie wyścigów na trasie porozrzucane są różne przedmioty, które okazują się bardzo pomocne.

Może to być uzbrojenie  w postaci min, rakiet czy bomb, a także elementy ochronne jak różnego rodzaju tarcze. Gracze mogą uczestniczyć w wyścigach na wielu obcych planetach, co zapewnia niesamowitą różnorodność torów. Co więcej, dostępna jest opcja tuningowania swoich pojazdów. GRIP stworzony został na bazie trójwymiarowej oprawy graficznej zbudowanej na Unreal Engine 4.

W jakich trybach można grać?

Ktoś, kto woli grać samodzielnie może prowadzić rozgrywkę w trybie Kariery. Umożliwia on stopniowe wspinanie się po szczeblach w rankingu ligi. Gracz może testować swoje umiejętności w różnych wyścigach. Następuje to na dwa sposoby- rywalizowanie przeciwko kierowcom, którzy kontrolowani są przez sztuczną inteligencję bądź wyścigi na czas, gdzie ścigamy własnego ducha. Ponadto, gracze mają możliwość rozgrywania wyścigów na arenach zamkniętych, gdzie kładzie się na nacisk na tryb Precyzji. Tam wymagana jest już dokładna technika jazdy oraz wykonywanie określonych zadań. Pojedyncze wyścigi mogą być rozgrywane również w trybie Multiplayer, gdzie ścigamy się drużynowo.

Jaki komputer do GRIP?

Wymagania do gry GRIP nie są szczególnie wybredne, w związku z tym praktycznie każdy komputer doskonale poradzi sobie z płynnym jej odtworzeniem. Oto przykłady kilku najpopularniejszych modeli, jakie znajdują się w sklepie morele.net:

 1. Komputer Morele ENDER G1630– w komputerze zastosowano procesor Intel Pentium G4560 najnowszej generacji na platformie Kaby Lake. Połączono go z kartą graficzną GeForce GTX 1030 OC, co pozwala na wypracowanie niesamowitych osiągów oraz uzyskanie wysokiej jakości grafiki. Dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 3,5 GHz pozwoli nie tylko na szybkie przełączanie pomiędzy dostępnymi aplikacjami ale także reagowanie na wszystkie wydawane przez użytkownika polecenia. Całość zamknięta została w niepozornych rozmiarów obudowie Silentium PC Brutus M10. Zapewnia doskonałe chłodzenie procesora i wszystkich podzespołów ze względu na odpowiednią konstrukcję. Przedni panel posiada 2 porty USB 3.0 oraz czytnik kart pamięci SD i microSD. Cena tego komputera to niecałe 1700 złotych.
 2. Komputer Morele ENDER BOOSTED G1951– jest nieco lepszym urządzeniem od wcześniej proponowanego komputera ENDER G1630. Pracuje na bazie procesora Intel Pentium G4600 na platformie Kaby Lake. Został połączony z kartą graficzną GeForce GTX 1050 OC, która zapewnia jeszcze lepsze doznania jeśli chodzi o wyświetlanie obrazów. Wirtualny świat okaże się niesamowicie wyrazisty i wciągający. Komputer posiada 8 GB pamięci RAM DDR4 i częstotliwości 2400 MHz. Dzięki temu pozwala na uzyskanie niesamowitych osiągów we wszelakich grach, nie tylko GRIP, ale również takich produkcji jak CS:GO, DOTA 2, LOL czy Overwatch. Wnętrze podobnie jak w modelu wyżej, zostało zamknięte w obudowie Silentium PC Brutus M10. Koszt urządzenia to niecałe 1900 złotych.
 3. Komputer Morele ELITE G2950– jest to komputer z nieco wyższej półki cenowej. Klienci sklepu morele.net mogą wybierać spośród przeróżnych kombinacji podzespołów. Do wyboru jest pojemność dysku HDD od 1 TB do 4 TB, 8 GB – 16 GB pamięci RAM, zainstalowany system operacyjny Windows 10 lub nie, a także pojemność dysku SSD, 120 GB – 256 GB. Sprzęt posiada procesor Intel Core i5-7400 oraz kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB. Gwarantuje bezkompromisową moc, a także zdecydowanie krótszy czas reagowania na polecenia wydawane przez użytkownika. Zastosowana obudowa SilentiumPC RG4 zapewnia nieskazitelny wygląd, a jednocześnie ciszę oraz maksymalne chłodzenie przez umiejscowienie aż 5 wentylatorów. Koszt komputera wynosi od 2700 złotych do 5100 złotych w zależności od tego, na którą wersję się zdecydujemy.

Polecane komputery do GRIP