Na rynek wejdzie niedługo najnowsza produkcja z serii strategii i jRPG-ów w jednym- For the King. Dowiedz się więcej o wciągającej fabule oraz wymaganiach, jakie są wymagane, aby płynnie rozpocząć rozgrywkę.

Wymagania sprzętowe For the King

Wymagania dotyczący For the King można znaleźć na oficjalne stronie producenta. Przedstawiamy zatem minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe dotyczące gry.

Minimalne wymagania:

 • Procesor- Dual Core 1,4 GHz
 • Pamięć RAM- 4 GB RAM
 • Grafika- karta graficzna GeForce 8800 256 MB lub lepsza
 • Dysk- 2 GB HDD
 • System- Windows 7

Rekomendowane wymagania:

 • Procesor- Quad Core 2 GHz
 • Pamięć RAM- 8 GB RAM
 • Grafika- karta graficzna GeForce GTX 560 1 GB lub lepsza
 • Dysk- 2 GB HDD
 • System- Windows 7/8/10

Kilka słów na temat samej gry

For the King to specyficzna gra, która łączy w sobie elementy kilku gatunków: strategii, jRPG-ów oraz roguelike’ów. Rozgrywka toczy się w trybie single lub multiplayer dla maksymalnie trzech graczy. Za produkcję odpowiada niezależne studio IronOak Games z myślą o platformie Microsoft Windows. We wrześniu ruszyła kampania crowfundingowa na Kickstarterze. Natomiast gra na sklepowe półki trafi w 2018 roku. Wyróżnia się oldschoolową grafiką, wszystkie zbudowane obiekty są stworzone bowiem z polygonów.

Fabuła

Cała akcja skoncentrowana została wokół królestwa Fahrul. Gracze trafiają do fantastycznej i pogrążonej w chaosie krainie po śmierci władcy. Królowa prosi więc śmiałków o zaprowadzenie porządku i zgładzenie narastającego niebezpieczeństwa. Świat skonstruowany został w sposób losowego generowania przygód, dlatego za każdym razem gracze rozpoczynając rozgrywkę doświadczają zupełnie odmiennych doznań. Gracz staje na czele grupy śmiałków, po czym razem starają się zapanować nad krajem. Będziemy przemierzać wiele ciekawych miejsc jak nawiedzone ruiny czy rozległe kopalnie, które za każdym razem są generowane losowo. Co więcej, na drodze naszego bohatera stanie wielka horda nieumarłych czy innych potworów z piekła rodem.

Mechanika gry For the King

Wydarzenia w grze For the King prezentowane są w rzucie izometrycznym. Cały fundament rozgrywki to eksploracja poszczególnych terenów, po jakich porusza się nasza drużyna. Ruch odbywa się po mapie podzielonej na heksy. Całą krainę bohater może zwiedzać zarówno pieszo, jak i na pokładzie łodzi. Przeciwnicy pojawiający się na naszej drodze występują nie tylko na lądzie ale także w licznych podziemiach, do jakich nasza drużyna ma dostęp. Kiedy dochodzi do starcia z przeciwnikami, cała walka rozgrywa się w trybie turowym. Powodzenie prowadzonych pojedynków jest uzależnione od zdolności, którymi charakteryzują się poszczególni członkowie drużyny. Wpływ mają również parametry dotyczące posiadanego przez nich ekwipunku. Do walki nasz bohater może wysyłać magów, łuczników czy wojowników. Wszystkie rany, jakie odniesiemy podczas bitwy mogą ulec wyleczeniu. Wystarczy, że rozbijemy obozowisko oraz poszukamy w lesie specjalnych ziółek. Cała rozgrywka charakteryzuje się trójwymiarową graficzną oprawą, opartą na kreskówkowej stylistyce.

Komputer do For the King

Przedstawiamy kilka modeli komputerów, które doskonale sprawdzą się do odpalenia gry For the King.

 1. Komputer Morele Elite G3060- komputer doskonale radzi sobie z nowymi grami, bez konieczności wyłączania w tle wszystkiego. Wyposażony został w procesor Intel Core i5-7400, który zapewnia bezkompromisową moc oraz krótki czas reakcji na polecenia gracza. Wydajna karta graficzna GeForce GTX 1060 umożliwia swobodne generowanie światów wirtualnej rzeczywistości. Wszystko zamknięte jest w dwukomorowej obudowie SilentiumPC Gladius M35. Dyski twarde i przewody zasilające zostały przeniesione do dolnej części, dzięki czemu chłodzenie stało się jeszcze bardziej efektywniejsze. Cena komputera wynosi niecałe 3000 złotych.
 2. Komputer Morele Ender Boosted G2150- komputer działa na bazie procesora Intel Pentium G4560 na platformie Kaby Lake wraz z kartą graficzną GTX 1050 Ti 4 GB. Umożliwia dzięki temu niesamowite osiągi w trakcie gier sieciowych. Całe serce zamknięte jest w wyjątkowej obudowie Silentium PC Brutus M10. Jego konstrukcja gwarantuje niskie temperatury oraz doskonałe chłodzenie. Przedni panel wyposażony został w dwa porty USB 3.0, a także czytnik kart pamięci SD i microSD. Jego cena wynosi niecałe 2240 złotych.
 3. Komputer Optimus E-Sport MH110T-CR16- komputer marki Optimus wyposażony został w procesor Intel Core i3-7100. Charakteryzuje go szereg zaawansowanych funkcji, które wpływają na jego niezwykłą produktywność, dynamikę działania, moc oraz szybkość. Zapewnia szybkie reagowanie na polecenia użytkownika, a także błyskawiczne przełączanie między poszczególnymi aplikacjami. Grafika opiera się na komponencie karty graficznej GeForce GTX 1050, która jest jedną z najbardziej zaawansowanych kart na rynku. Jest nie tylko niezwykle wydajna i energooszczędna ale również dostarcza niesamowitych wrażeń wszystkim graczom. Koszt całego zestawu to około 2200 złotych.

Polecane zestawy komptuerowe do For The King