Expeditions: Viking to turowa gra RPG, w której gracz wciela się w wodza jednego z klanu wikingów. Podczas zabawy musimy odpowiednio zarządzać klanem poprzez dyplomację, handel oraz najazdy na innych wikingów. Za grę odpowiada studio Logic Artists. Fabuła gry toczy się w końcówce VIII wieku. Gracz rozpoczyna zabawę jako syn niedawno zmarłego wodza klanu. Młody namiestnik klanu rozpoczyna swoje panowanie, a jego celem jest umocnienie władzy i wpływów niedawno zmarłego ojca.

Podczas zabawy w Expeditions: Viking często musimy wykazać się odpowiednią taktyką. Kluczowe są najazdy na ziemie europejczyków, jednak poza nimi niezbędne jest również rozwijanie innych zdolności i umiejętności klanu.

Turowy system walki oraz siatka, na której rozgrywane są walki, przywodzą na myśl serię Heroes of Might and Magic. Podczas bitew niezwykle ważne są zagrania taktyczne – ataki z flanki, czy wykorzystywanie naturalnych osłon. Warto pamiętać, że każdy wiking posiada własne morale, o które musimy dbać.

Poniżej prezentujemy minimalne i rekomendowane wymagania gry Expeditions: Viking.

Minimalne wymagania Expeditions: Viking

  • System: Windows Vista SP2
  • Procesor: Intel Core2 Duo E6700 2.66 GHz
  • Karta graficzna: ATI Radeon HD 5000 Series lub Nivida GeForce 430
  • Pamięć RAM: 4 GB

Jaki laptop do Torment: Tides of Numenera?

Do udźwignięcia gry warto zaopatrzyć się w kartę graficzną GeForce GTX 940M lub AMD Radeon R7. Gra Expeditions: Viking będzie chodziła płynnie na wysokich ustawieniach na układzie AMD Radeon R9 lub Nvidia GeForce GTX 960M. Poniżej prezentujemy ranking laptopów, które poradzą sobie z tą wymagającą produkcją.

Jaki laptop do Expeditions: Viking