Beyond Good & Evil 2 to druga część gry o tym samym tytule, która pojawiła się w 2003 roku. Choć oficjalna premiera nie została jeszcze ogłoszona, przedstawiamy krótką recenzję oraz wymagania sprzętowe do Beyond Good & Evil 2.

Pierwsza odsłona

W 2003 roku miała miejsce premiera Beyond Good & Evil- komputerowa przygodowa gra o wartkiej akcji wydana została na platformy Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox i GameCube. Głównym projektantem został Michael Ancel, twórca serii Rayman. Akcja pierwszej części rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, a dokładniej na planecie Hilys. Została ona zaatakowana przez kosmitów pochodzących z planety DomZ. Główną postacią jest młoda reporterka Jade, która w chwili ogłoszenia nieprzyjemnych komunikatów telewizyjnych o inwazji, zajmuje się młodymi podopiecznymi. W pewnej chwili rozbrzmiewa sygnał alarmowy, a małe dzieci zostają porwane. Od tego momentu gracz rozpoczyna kierowanie postacią.

Druga część przygodówki

W Beyond Good & Evil 2, gracz wciela się w bohatera, który zajmuje się przemierzaniem odległych zakątków układu planetarnego System 3. Twórcy gry postarali się o stworzenie rozległego, otwartego i zróżnicowanego świata, który obejmuje wiele planet i księżyców. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony, tutaj mamy zdecydowanie odmienną mechanikę gry. W sieci krążyły plotki, które określały ją jako „Grand Theft Auto w kosmosie”, bowiem akcja rozgrywa się na otwartej przestrzeni.

Fabuła Beyond Good & Evil 2

W Beyond Good & Evil 2 znajdziemy wiele elementów z historii opowiedzianej w jedynce m.in. występują tu bohaterowie, którzy są przodkami postaci znanych z pierwszej części. Cała fabuła skoncentrowana została w XXII wieku, czyli mniej więcej 200 lat przed wydarzeniami, w których uczestniczyła Jade. Wraz z rosnącym pragnieniem kolonizacji kosmosu, wielkie mocarstwa ziemskie rozpoczęły masowe produkcje hybryd zwierząt i ludzi. Miało to służyć stworzeniu swoistych niewolników wykonujących najcięższą pracę. Dzięki temu ludzkość zasiedliła inne planety. Zróżnicowanie kulturowe kolonistów doprowadziło do zmian społecznych, religijnych i ekonomicznych, które coraz bardziej zaczęły się uwidaczniać. System 3 był jednym z możliwych do zasiedlenia układów planetarnych. Niemal od razu stał się głównym centrum międzygwiezdnego handlu, a także doprowadził do szerzenia się piractwa i nielegalnych biznesów. Tutaj swoją przygodę rozpoczyna gracz. Wybiera dowolną postać, którą przed rozpoczęciem rozgrywki samodzielnie może wykreować. Zagrywkę rozpoczyna na samym dole drabiny społecznej, a z czasem pnie się ku górze. Staje się coraz bardziej rozpoznawalny i zyskuje coraz większą liczbę sojuszników. Wraz z rozwojem postaci, gracz otrzymuje również możliwość wejścia na pokład statku kosmicznego, który staje się jego bazą wypadową.

Mechanika Beyond Good & Evil 2

Gra ma do zaoferowania ogromny, rozległy świat. W jego skład wchodzą planety oraz księżyce, które podlegają prawom fizyki. Rozmiary planet z gry odpowiadają tym rzeczywistym. Często na ich powierzchni znajdziemy miasta, mniejsze i większe, a także niewielkie osady. Twórcy osiągnęli ten efekt za pomocą technologii polegającej na generowaniu proceduralnym. Rozgrywka polega głównie na eksploracji terenów dokonywanej zarówno pieszo, jak i przy wykorzystaniu różnych pojazdów. Występujące w grze statki kosmiczne umożliwiają wycieczki na orbitę oraz poruszanie się pomiędzy planetami. Bohater ma do wykonania szereg zadań fabularnych oraz pobocznych misji, które wyróżniają się różnorodnością i nieliniowością. Cele mogą być realizowane na wiele sposobów.

Wymagania do Beyond Good & Evil 2

Pod spodem przedstawiamy minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe do produkcji Beyond Good & Evil 2.

Minimalne wymagania:

 • Procesor: Intel Core i3 3217U, AMD A4 5000
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • System operacyjny: Windows 7 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 10 64 Bit
 • Grafika: Gigabyte NVIDIA GeForce GT 650 1GB VGA, Ati Radeon HD 5450 (1GB), ASUS Rateon HD 5450 1GB GDDR3 ATI
 • Direct X: 11 .0
 • Wolne miejsce na dysku: 30 GB

Rekomendowane wymagania:

 • Procesor: Intel Core i5 4200U, AMD A10 5745M
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7 64 Bit , Windows 8.1 64 Bit , Windows 10 64 Bit
 • Grafika: GeForce GTX 770, AMD Radeon™ HD 7800 Graphics
 • Direct X : 0
 • Wolne miejsce na dysku: 30 GB

Komputer do Beyond Good & Evil 2

Zastanawiasz się nad tym, jaki komputer do Beyond Good & Evil 2 będzie najlepszy? Sprawdź nasz poniższy ranking, w którym przedstawiamy najpopularniejsze modele.

 1. Komputer Morele Elite G3060- jednostka doskonale sprawdza się w przypadku najnowszych produkcji. Użytkownik nie musi wyłączać procesów włączonych w tle. Sercem jest procesor Intel Core i5-7400 zapewniający bezkompromisową moc oraz wydajność. Połączony został z kartą graficzną GeForce GTX 1060, która pozwala na swobodne generowanie wirtualnych światów. Podzespoły zamknięte zostały w obudowie Silentium PC Gladius M35. Wyróżnia się przeniesieniem przewodów zasilających do części dolnej, dzięki czemu efektywniejsze stało się chłodzenie jednostki. Koszt modelu wynosi ok. 3000 złotych.
 2. Komputer Morele Elite G3660- jednostka cechuje się bardzo dobrą wydajnością, dzięki czemu z dużą swobodą w tle może działać wiele procesów. Wnętrze stanowi procesor Intel Core i5-7500, który w połączeniu z kartą graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce pozwala na uzyskanie niesamowitych wrażeń z prowadzonej rozgrywki. Wnętrze zostało schowane w obudowie Carbide Series 100R Mid Tower. Zapewnia schludny, a jednocześnie nowoczesny wygląd. Tym, co wyróżnia obudowę jest zachowanie maksymalnej ciszy w trakcie pracy. Dodatkowo każdy może dostosować chłodzenie do własnych potrzeb, gdyż w obudowie znajdziemy aż pięć miejsc na wentylatory. Koszt modelu wynosi ok. 3550 złotych.
 3. Komputer Morele Challenger Boosted G6570- cała seria Challenger stoi na czele urządzeń gamingowych. Jednostka została wyposażona w procesor Intel Core i7-7700K, który w połączeniu z kartą graficzną MSI GeForce GTX 1070 Gaming X, stanowi najlepsze możliwie doznania dla graczy. Wyróżnia się podzespołami i zastosowanymi technologiami, które wynoszą użytkownika ponad konkurencję w trakcie prowadzonej rozgrywki. Obudowa Be quiet! Pure Base 600, ustanawia nowe standardy w swojej klasie. Charakteryzuje się efektywnym chłodzeniem oraz wysoką elastycznością instalacji komponentów. Jednostka kosztuje niecałe 6400 złotych.


Komputer do Beyond Good & Evil 2, wymagania, recenzja
Rate this post