Premiera gry jest hucznie zapowiadana na jesień 2018 roku, a studio Bioware, które tworzy tę produkuję odpowiada również za takie legendarne tytuły jak Dragon Age czy początkowe serie Mass Effect.

Na początku, zanim przejdziemy do samej gry, warto powiedzieć kilka słów o genialnej akcji marketingowej, związanej z tytułem. Otóż studio, zamiast wypuszczać kolejne bannery, billboardy czy informacje prasowe postanowiło przygotować labirynt w rosnącym polu kukurydzy. Labirynt ma kształt pancerza wspomaganego – o którym opowiemy w dalszej części artykułu – a pod nim znajduje się logo studia Bioware. Wzrost kukurydzy ma symbolizować, ciągły proces powstawania gry. Jak dla nas, jest to duży powiew świeżości w growym świecie marketingu.

 

Gra wydana będzie na PC z zainstalowanym Windowsem, PlayStation 4 oraz Xbox One, a sama fabuła rozgrywki, będzie mocno osadzona w klimatach Science Fiction.

Co jeszcze można powiedzieć o Anthem? Jak powiedział Patrick Söderlund, Executive VP w EA Worldwide Studios, zależało im, by gra pomimo otwartego świata dalej zachwycała zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym. Nad rozwinięciem i wdrożeniem tej koncepcji zespoły programistów pracowały od ponad czterech lat. Jak mówi Patrick nie było to łatwe zadanie, ale dzięki sprytnym inwestycjom i sprytnym projektom udało im się osiągnąć zamierzony cel.

Czy gracze na całym świecie również zgodzą się z tą opinią? Czy może zbyt mocne zapowiedzi, sprawią że gracze będą oczekiwali od gry znacznie więcej niż powinni – jak było na przykład z Watch Dogs? Tego dowiemy się jesienią 2018 roku.

Anthem recenzja

Fabuła gry

Rozgrywka toczyć się będzie na odległej planecie, na której jedynie wielki mur oddziela żyjących tam ludzi od zabójczych bestii. Jaka czeka na nas rola w tym niebezpiecznym świecie? W grze wcielamy się w jednego z tzw. „wolnych strzelców”. Są to osoby z doświadczeniem na polu walki, wyposażone w specjalne wspomagane pancerze Javelin. To ich doświadczenie bitewne oraz odpowiedni sprzęt sprawa, że są w stanie walczyć zarówno z nieprzyjazną fauną, jak i z inteligentną rasą obcych znanych jako Scars.

W grze zarówno będziemy wykonywać zadania zlecone nam przez NPC, jak również będziemy mogli mieć możliwość stawić czoła nieprzyjaznym istotom – i to na naszych barkach, spoczywać będzie los ludzi żyjących na planecie.

 

Mechanika gry

Jak wspomnieliśmy na początku, gra jest połączeniem dwóch gatunków – strzelanki oraz MMO. Grę standardowo rozpoczynamy od stworzenia naszej postaci, by następnie przejść do głównej rozgrywki. W grze możemy wykonywać misję samotnie lub wspólnie z innymi graczami.

Rozgrywka oferuje nam widok trzecioosobowy, dzięki czemu mamy możliwość podziwiania wyglądu naszej postaci, a ten uzależniony jest od pancerza, którego aktualnie używamy.

Można powiedzieć że na całość rozgrywki mają wpływa głównie cztery rzeczy: uzbrojenie, punkty postaci, zręczność oraz wspomniane wcześniej pancerze bojowe. Jak to wygląda w praktyce?

Otóż walcząc i pokonując kolejnych przeciwników zdobywamy punkty doświadczenia, oraz wbijamy kolejne levele, w związku z czym otrzymujemy punkty postaci, którymi możemy poprawić niektóre parametry naszego bohatera.

Oprócz statystyk, twórcy gry przygotowali dla nas szereg różnego rodzaju broni oraz pancerzy o różnych parametrach i statystykach, których umiejętnie dobranie i wykorzystanie, znacząco może zmienić przebieg toczonych walk. Na wielki plus zasługuje fakt że pancerze dostępne w grze będą modyfikowalne – zarówno pod względem technicznym jak i wizualnym.

Nie można jednak zapominać że Anthem w dalszym ciągu jest strzelanką i to zręczność oraz szybkość reakcji gracza, będzie miała największy wpływ na rozgrywkę.

 

Anthem wymagania sprzętowe

Z uwagi na fakt, że pierwsze materiały wideo z gry zostały pokazane światu w czerwcu 2017 roku, a sama premiera tytułu zapowiadana jest na jesień 2018, nie są jeszcze znane dokładne wymagania sprzętowe. Bazując jednak na doświadczeniu z innych tytułów, można przypuszczać że gra będzie zoptymalizowana zarówno dla urządzeń ze średniej półki cenowej jak i da możliwość gry na pełnych detalach graczom posiadających komputery z górnej półki. Mamy więc nadzieję że w Anthem wymagania sprzętowe będą dopasowane do każdego profilu gracza.

 

Jaki komputer do Anthem

Jeżeli przymierzasz się do zakupu komputera już teraz i zależy Ci aby gra dobrze na nim działała musisz pamiętać, aby komputer posiadał kilka odpowiednich podzespołów. Naszym zdaniem, bardzo ważne jest, aby komputer do Anthem posiadał przynajmniej procesor IntelCore i5, a jeśli zamierzasz grać na maksymalnych ustawieniach, wtedy koniecznie zainwestuj w IntelCore i7. Do tego 8 GB RAMu jest absolutnym minimum, a 16GB z pewnością pozwoli grać w Anthem na wysokich ustawieniach. Bardzo ważna będzie także odpowiednia karta graficzna, tutaj warto zastanowić się nad GEFROCE GTX z 10 serii – dokładny model powinien zależeć od Twojego budżetu. Do tego bardzo fajnie byłoby żeby komputer do Anthem posiadał dysk SSD, który jest znacznie szybszy od tradycyjnych dysków talerzowych i z pewnością zapewni stabilność rozgrywki nawet na bardzo wysokich detalach.

 

Z uwagi na fakt, że co jakiś czas pojawią się nowe informacje na temat Anthem, będziemy je na bieżąco śledzić i o każdej z nich Was poinformujemy. Bądźcie z nami i bądźcie na bieżąco z informacjami o Anthem! A zaraz po premierze anthem recenzja pojawi się szybko na naszym portalu.