Wspaniałe nowiny obiegły świat 22 sierpnia bieżącego roku, bowiem na największych targach gier w Europie- Gamescom 2017- Microsoft zapowiedział oficjalnie powstawanie Age of Empires IV. Nad projektem pracuje kanadyjskie studio Relic Entertainment. Weterani z gatunku RTS (ang. real-time strategy- strategiczna gra w rzeczywistym czasie), są twórcami m.in. Dawn of War, Company of Heroes czy Homeworld.

Minimalne wymagania Age of Empires IV

  • System: Windows 10 64-bitowy
  • Procesor: Core i5-2500K 3.3GHz Phenom II X4 850
  • Karta graficzna: GeForce GT 640 Radeon HD 6670 v2
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Wolne miejsce: 33GB

Rekomendowane wymagania Age of Empires IV

  • System: Windows 10 64-bitowy
  • Procesor:Core i7-4770K 4-Core 3.5GHz FX-9370
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Wolne miejsce: 33 GB

Seria Age of Empires to cykl, który na stałe zagościł w sercach milionów graczy. Premiera pierwszej odsłony miała miejsce w 1997 roku. W czasach kiedy gatunek RTS się dopiero rozwijał, Age of Empires zdecydowanie wyróżniała się na tle konkurencji. Cała seria opierała się na historycznych podbojach. Początkowo do zwycięstwa prowadziliśmy takie cywilizacje jak Persowie, Sumerowie, Asyryjczycy i wiele innych. Druga część przenosiła graczy w okres średniowiecza i następujących po nim epok. Z kolei trzecia odsłona zabierała nas w czasy broni palnej i rozwoju wielkich imperiów. Oczekiwania graczy na całym świecie są ogromne, w związku z czym przed twórcami postawiono niełatwe zadanie do wykonania.

Z okazji specjalnej imprezy poświęconej obchodzeniu okrągłych dwudziestu lat od powstania pierwszej części, Microsoft postanowił w końcu zapowiedzieć nową odsłonę, publikując tym samym pierwszy niezwykle klimatyczny zwiastun. Niestety z samego półtora minutowego filmiku dowiadujemy się niewiele. Graczy ucieszy natomiast fakt, że jeszcze raz będą mogli przeprowadzić swoje cywilizacje przez kolejne epoki. Nowina ta wprost zaostrza apetyt w oczekiwaniu na kolejne informacje udzielone przez Microsoft. Kolejna przekazana wiadomość jest taka, że docelowa platforma dla Age of Empires IV to Windows 10. Dodatkowo oprócz standardowych wariantów rozgrywki dla samodzielnego gracza, nowa odsłona ma oferować rozbudowany multiplayerowy tryb, który pozwoli na pojedynek rozgrywany ze wszystkimi dowódcami z całego świata. To co najbardziej zastanawia wszystkich fanów serii, to nieznana data premiery. Jednak szacowana jest w przybliżeniu na 2018 rok.

Komputer do Age of Empires IV