Fani RPG niech szykują się na prawdziwą mieszankę wybuchową. Studio Shift zaplanowało na początek 2018 roku premierę Code Vein. Sprawdź naszą krótką recenzję oraz wymagania, jakie musi spełniać Twój komputer do prawidłowo odpalonej rozgrywki.

Kilka słów o samej grze

Japońskie studio, twórcy serii God Eater, zapowiedziało prawdziwie mroczną RPG. Cała potyczka toczy się w niedalekiej przyszłości. Na pozostałościach cywilizacji swój byt mają wampiry posiadające nadludzkie umiejętności. Dążą oni do poznania tajemnic obecnego świata. To, co ich najbardziej jednak przejmuje, to mogąca nastąpić przemiana w prawdziwe potwory, a wszystko w wyniku niedoboru krwi. Gra w dużej mierze polega na eksplorowaniu terenu i walki prowadzonej za pomocą wszelakiej broni białej. Nieodłącznym elementem rozgrywki staje się wysysanie krwi. Czynność ta umożliwia korzystanie z wielu szczególnych zdolności. Co więcej, gracz ma możliwość zwiedzania świata w formie dwuosobowej.

Fabuła Code Vein

Produkcja rozgrywa się w postapokaliptycznej niedalekiej przyszłości, w czasach kiedy tajemnicza katastrofa spowodowała upadek świata. Niegdyś symbole największego dobrobytu, dziś drapacze chmur legły w gruzach. Ludzie wymarli, a jedynymi ocalałymi są tzw. Revenants. To wampiry obdarzone niesamowitymi mocami, wręcz nadludzkimi. Skupiają się w społeczności zwanej Vein. To ostatnia twierdza, gdzie pozostali nieliczni, którzy walczą o przetrwanie. Postanowili porzucić swoje człowieczeństwo i wszelkie wspomnienia. To była jedyna możliwość, aby przeżyć w otaczającej ich rzeczywistości. Większość z nich nie pogodziła się ze swoim losem, dlatego dążą do poznania najskrytszych tajemnic. Bardzo trudne staje się dla nich zduszanie swojej żądzy krwi. Jeśli tego nie powstrzymają, zamienią się w agresywne i okrutne potwory.

Mocny zwiastun

Niedawno studio Shift opublikowało najnowszy zwiastun nadchodzącej gry. W Code Vein nie zabraknie indywidualnego charakteru, choć wiele elementów inspirowane jest serią Dark Souls. Gracz uzyska możliwość prowadzenia walki obok swojego partnera towarzyszącego mu przez całą rozgrywkę. W sieci pojawił się nieco spokojniejszy trailer – zawarte są w nim sceny walki, jednak duży nacisk kładzie na dokładne zaprezentowanie postaci. Całość została otoczona wspaniałym dźwiękiem i dość dobrym montażem. Code Vein to intryga sama w sobie już od samego początku. Posiada przyjemną grafikę, za którą odpowiedziani są twórcy God Eater.

Mechanika gry Code Vein

Rozgrywka w wyraźny sposób nawiązuje do serii Dark Souls, o czym wspomnieli nawet sami autorzy przy premierze zwiastunu. Gracz wędruje pomiędzy, połączonymi ze sobą, lokacjami. Między czasie napotyka przeróżnych wrogów oraz szczególnie trudnych bossów. Bardzo ważnym elementem w grze staje się Blood Veil – pełni funkcję zbroi, dzięki niemu następuje wysysanie krwi z potworów. Co więcej, gracz ma możliwość pobrania życiodajnego płynu. Umożliwia on skorzystanie z Darów – to specjalne zdolności wywołujące różne efekty. Należy do nich między innymi: wzmocnienie postaci, osłabianie wrogów, prowadzenie bezpośrednich ataków. Ataki, w tym także Blood Veil, posiadają różne odmiany. Gracz dysponuje ponadto bogatym arsenałem broni białej, która umożliwia stosowanie przeróżnej strategii. Produkcja została wyposażona w bardzo ważny element, a mianowicie system, który pozwala na prowadzenie rozgrywki wraz ze sterowaną przez komputer postacią. Swojego towarzysza możemy wybierać spośród kilku dostępnych i niezależnych bohaterów, wraz z naszymi postępami w grze rośnie liczba postaci. Dzięki temu gracz może wykonać zadania, które w pojedynkę okazałyby się za trudne. Kierowany przez komputer bohater podejmuje również samodzielne działania, dlatego czasem to my, musimy ruszyć mu na ratunek.

Wymagania do Code Vein

Przedstawiamy minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe do produkcji Code Vein.

Minimalne wymagania:

 • Procesor- Intel Pentium Dual Core E2140 1.60 GHz, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
 • Grafika- NVIDIA GeForce 8500GT, AMD Radeon HD 2600 Pro
 • Pamięć RAM- 2 GB
 • Miejsce na dysku- 10 GB
 • System- Windows XP 32 bit
 • Direct X- DX 9

Rekomendowane wymagania:

 • Procesor- Intel Core i5-655K 3,2 GHz, AMD Phenom II X4 940
 • Grafika- NVIDIA GeForce GTX 470, AMD Radeon HD 5850 1024 MB
 • Pamięć RAM- 4 GB
 • Miejsce na dysku- 10 GB
 • System- Windows Vista 64 bit
 • Direct X- DX 9

Komputer do Code Vein

Zastanawiasz się, jaki komputer do Code Vein będzie najlepszy? Przedstawiamy zatem kilka modeli komputerów, które doskonale sprawdzą się do prowadzenia rozgrywki w Code Vein.

 1. Komputer Morele Elite G3060- komputer perfekcyjnie sprawdza się w najnowszych produkcjach, dzięki czemu gracz nie musi wyłączać innych procesów w tle. Posiada procesor Intel Core i5-7400- umożliwia prawidłową moc przy jednocześnie krótkim czasie reakcji na wydawane przez gracza polecenia. Wyposażony został w wydajną kartę graficzną GeForce GTX 1060, która wpływa na łatwe generowanie światów wirtualnej rzeczywistości. Całość zawarta została w dwukomorowej obudowie Silentium PC Gladius M35. Przewody zasilające oraz dyski schowane są w dolnej części. Dzięki temu chłodzenie w tej jednostce jest bardzo efektywne. Cena modelu wynosi ok. 3000 złotych.
 2. Komputer Morele Challenger Boosted (OC) G6080- jednostka wyróżnia się niesamowitymi osiągami oraz wspaniałą konstrukcją. Wyznacza nowy poziom wydajności, dzięki wyposażeniu w procesor Intel Core i5-7600K. Wyjście na wyższy level umożliwi graczowi karta graficzna GeForce GTX 1080. Podzespoły zostały zaprojektowane z najwyższą precyzją i dbałością nawet o najmniejsze szczegóły. Ten komputer to doskonała energooszczędność, wydajność oraz niespotykane na co dzień wrażenia. Obudowa Be quiet! Pure Base 600 ustanawia standardy w swoim przedziale cenowym. Efektywne chłodzenie i elastyczność wewnętrznych komponentów to tylko niektóre jej zalety. Cena tego modelu wynosi ok. 6200 złotych.
 3. Komputer Morele Elite Boosted (OC) G4080- komputer został wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 1060 oraz kartę graficzną MSI Radeon RX 580 Armor 8 GB OC. Doskonałe wnętrze pozwala na jego podkręcenie, dzięki czemu przez długi czas nie trzeba będzie wymieniać jego podzespołów. Obudowa jednostki, Carbide Series 100R, posiada nie tylko doskonały wygląd. Stworzona została z myślą o maksymalnych osiągach, co pozwala na zachowanie idealnej ciszy. Posiada aż pięć miejsc na wentylatory, każdy może dostosować system chłodzenia do własnych potrzeb. Koszt tej jednostki to niecałe 4080 złotych.

Polecane zestawy komputerowe