Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najbardziej utytułowaną grą w historii polskiej branży gier. Gra zdobyła liczne nagrody, wysokie oceny wśród recenzentów oraz uznanie wśród graczy.

Trzeba przyznać, że CD Projekt RED stanęło na wysokości zadania i od strony graficznej Wiedźmin 3 wygląda wręcz zjawiskowo.

Wiedźmin 3: Dziki Gon przy minimalnych ustawieniach detali

Według producenta do grania przy minimalnych detalach potrzebny będzie GeForce GTX 660 lub odpowiednik w postaci Radeona HD 7870. Jak wiadomo od dawna nie ma tych kart już w sprzedaży, jeżeli szukasz jednak karty, która pozwoli odpalić Wiedźmina 3 w minimalnych detalach przy płynności 30 – 35 klatek na sekundę, to należy jej szukać w przedziale cenowym od 450 do 650 złotych. Im bliżej maksymalnej kwoty, tym większa płynność.

karta graficzna do wiedźmin 3

Wiedźmin 3: Dziki Gon przy wysokich ustawieniach detali oraz rozdzielczości Full HD

Przy takim poziomie detali należy się wyposażyć w układ graficzny pokroju GeForce GTX 980 lub GTX 970 lub ich odpowiedniki. Z kart w przedziale 900 do 1600 złotych jesteśmy w stanie osiągnąć płynność animacji na poziomie 50 – 60 klatek na sekundę, niezależnie od lokalizacji w której przebywamy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon przy ustawieniach ultra oraz rozdzielczości 4K

Tak wysoka rozdzielczość oraz taki poziom detali wymaga bardzo mocnej karty graficznej. Jeśli chcemy osiągnąć płynność na poziomie 60 klatek na sekundę, to należy wyposażyć się w dwie karty graficzne połączone w systemie SLI lub Crossfire. Jeżeli jednak możemy pójść na pewne ustępstwa, a 30 klatek na sekundę nie jest dla nas straszne, to wystarczy jedna karta graficzna z przedziału cenowego od 1600 do 2600 złotych, która musi być wspierana przez mocny zasilacz, aby podołać tak trudnemu wyzwaniu.

Ranking 5 kart graficznych do Wiedźmin 3: Dziki Gon