Overwatch znany jest nie tylko dzięki „aferze pośladkowej” wywołanej przez jedną z bohaterek. Nie będzie dużą przesadą stwierdzenie, że to jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów tego roku. Jego premiera już na dniach, warto więc sprawdzić, czy posiadany sprzęt podoła wymaganiom systemowym gry.

Straż, straż!

Overwatch to gra FPS umożliwiająca kooperację online. Gracz wciela się w członka tytułowej straży, która ma za zadanie utrzymanie porządku we wszechświecie. Rywalizować w różnych trybach mogą się dwie drużyny do 6 członków każda. Poniżej prezentujemy propozycje z różnych przedziałów cenowych, które zaspokoją różne wymagania: i tych, dla których liczy się przede wszystkim akcja, jak również tych, którzy cenią sobie oprawę graficzną na wysokim poziomie.

Overwatch: grafika wersji oszczędnościowej

Niskie detale i zgodność z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi to ustępstwo, na które gotowych jest pójść wielu graczy, byle tylko móc położyć ręce na wyczekiwanym tytule. Jak wygląda to w przypadku Overwatch? Najsłabsze karty, na których uruchomimy grę, to wg producenta Nvidia GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850 i Intel HD Graphics 4400. Te starsze modele nie są już dostępne w sprzedaży, za to za całkiem racjonalną kwotę jesteśmy w stanie nabyć rozsądny podzespół, który umożliwi zabawę na niskich detalach przy względnej płynności. W przedziale od 300 do 500 zł warto zainteresować się Radeonami z serii R7 o numeracji zaczynającej się od 200, lub produktami GeForce GT/GTX 7xx. W ferworze walki nie będziemy sobie co prawda zawracać głowy plastyką otoczenia, jednak ważną częścią fabuły są przerywniki filmowe, stąd warto celować w górną granicę przedziału.

Overwatch: dla rozsądnych koneserów

Przechodzimy o stopień wyżej, do detali średnich, rozdzielczości 1920×1080 pikseli i 60 FPS. Dysponując kwotą 600-800 zł możemy wybrać się na zakupy, aby zapewnić sobie zabawę na poziomie zalecanym przez producenta. Wartymi rozważenia typami będą karty Nvidia GeForce GTX 950, lub, dla fanów AMD, Radeon R7 370.

Overwatch: dla koneserów bez ograniczeń finansowych

Chcących iść jeszcze o krok dalej zapraszamy na najwyższą półkę kart graficznych. Tu, niestety, ceny idą w tysiące. Wysokie detale, 60 FPS i rozdzielczość 2560×1440 zagwarantują karty GeForce GTX 970 i jej konkurent, Radeon R9 290X , których ceny nie schodzą wiele poniżej 1500 zł. Ci, którzy nie lubią iść na ustępstwa w dziedzinie grafiki, i celują w rozdzielczość 4K, będą musieli wyłożyć niemal 3000 zł na Radeona R9 Fury X bądź GeForce GTX 980 Ti.

Polecane karty graficzne do Overwatch