Counter Strine Global Offensive to kolejna odsłona klasycznej strzelanki sieciowej wyprodukowanej przez firmę Valve. Gra została dopuszczona na rynek w sierpniu 2012 roku. Rozgrywka CS GO nie różni się od tej znanej z wersji 1.6 czy Source.

Gracz wciela się w postać terrorysty bądź antyterrorysty, a jego zadaniem jest powstrzymanie przeciwnej drużyny przed osiągnięciem celu: zdetonowaniem bomby w przypadku terrorystów lub rozbrojeniem jej w przypadku antyterrorystów. Do dyspozycji gracz ma różnego rodzaju bronie, które kupuje w odpowiednich miejscach w grze na początku każdej rundy. Jedna rozgrywka trwa określoną przez właściciela serwera liczbę rund, których czas zależny jest od rozgrywanej mapy. Liczba graczy może być różna, wszystko zależy od konkretnych ustawień na serwerze. CS GO oferuje cztery tryby rozgrywki: turniej klasyczny, turniej uproszczony, demolkę oraz wyścig zbrojeń. W porównaniu do wersji poprzednich, autorzy odświeżyli nieco grafikę i ulepszyli system dobierania drużyn.

Co oprócz CSa?

Fani Counter Strikea z pewnością będą chcieli przetestować również inne tego typu gry. Na szczęście na rynku jest ich wiele, dlatego bez trudu zdołają znaleźć ciekawą alternatywę.

Na szczególną uwagę zasługuje gra Team Fortress 2 wydana w 2007 roku również przez firmę Valve. Jest to kolorowa strzelanka internetowa nastawiona na grę zespołową, której rozgrywkę gracz obserwuje, podobnie jak w przypadku Counter Strikea, z perspektywy pierwszej osoby. W grze drużyna ma do wykonania określone zadania, podczas gdy przeciwnicy ze wszystkich sił starają się pokrzyżować im plany. Postaci do gry można wybierać spośród dziewięciu różnych klas, z których każda posiada unikalne umiejętności. Dzięki temu gra zawiera elementy strategiczne, a żeby odnieść sukces, trzeba dobrze zgrać się z drużyną i współpracować przez cały czas trwania rozgrywki.

Równie interesującym tytułem o zbliżonej formie rozgrywki jest Call of Duty. Akcja gry od firmy Infinity Ward została osadzona w okresie Drugiej Wojny Światowej. Wydana w 2003 roku jest pierwszą tego typu grą, która pozwala graczowi spojrzeć na wojnę od zupełnie innej strony. Podczas rozgrywki gracz wciela się w rolę komandosa z Wielkiej Brytanii, piechura z Rosji bądź spadochroniarza z Ameryki. W zależności od wyboru czeka na niego wiele niebezpiecznych i trudnych do wykonania misji. Dzięki konsultacjom z historykami gra bardzo wiernie odwzorowuje realia Drugiej Wojny Światowej, a możliwość grania w trybie wieloosobowym dodatkowo podnosi jakość zabawy.

Zdecydowanie nowszą grą drużynową, w której zadaniem gracza jest wypełnianie misji w niezwykle ciężkich, emocjonujących warunkach, jest Umbrella Corps od studia Capcom. Gra rozgrywa się w uniwersum znanego horroru Residen Evil, jej głównym celem jest pokonanie sterowanych przez komputer zombie. Do dyspozycji drużyna ma wiele nietypowych broni i gadżetów, a smaku rozgrywce dodają charakterystyczne mapy zawierające lokalizacje znane z serii Resident Evil i możliwość wyboru pomiędzy rozgrywką z perspektywy trzecio- i pierwszoosobowej.

Polecane laptopy do CS GO