Aion jest darmową grą wyprodukowaną przez firmę NCSoft, która swoją premierę miała 25 listopada 2008 roku. Jest to klasyczny przykład gry MMORPG utrzymany w klimatycznym świecie fantasy. Jak w każdej tego typu grze, gracz na początku rozgrywki otrzymuje możliwości wybrania postaci spośród dwóch płci oraz czterech profesji: wojownika, zwiadowcy, kapłana bądź maga. 

Każda z profesji w trakcie rozgrywki może rozwinąć się na dwa sposoby, zdobywając unikatowe umiejętności. Świat Aiona, zwany Atreią, dzieli się na dwie główne frakcje. Gracz może dołączyć do jednej z nich, tym samym otwierając sobie drogę do rozgrywek PvP (player vs player), które rozgrywają się na neutralnej przestrzeni w grze zwanej: Abbys. Jeśli jednak grafika i świat przedstawiony w Aionie nie przypadnie graczowi do gustu, może wybrać jeden z wielu podobnych tytułów.

Alternatywne gry MMORPG

Świat internetowych gier RPG jest pełen ciekawych tytułów, wśród których znaleźć można zarówno propozycje dla fanów samolotów, wojskowości, sportu a nawet specjalnie gry przygotowane z myślą o dzieciach.

Do tytułów zbliżonych klimatem do Aiona można zaliczyć Gates of Andaron 4Story stworzona przez Zemi Interactive i wydana przez Gameforge AG. Jest to tytuł utrzymany w klimatach fantasy, nawiązujący do klasyków, takich jak World of Warcraft czy Dungeons Runners. Rozgrywka toczy się w krainie zwanej Iberią, którą trzęsą dwie wrogie nacje: Valerian i Derion.

Na początku rozgrywki gracz wybiera nację, po czym rozpoczyna rozwój postaci, wykonując szereg zadań. Do wyboru są trzy rasy i sześć profesji, z których każda posiada unikalne zdolności. Podobnie do innych gier MMORPG w 4Story istnieje system PvP, możliwość ulepszania umiejętności postaci oraz ich ekwipunku.

Kolejnym z wartych uwagi tytułów jest kultowy już World of Warcraft wydany w 2004 roku przez Blizzard Entertainment. O popularności gry świadczyć mogą liczne książki, które powstały w ramach uniwersum Warcrafta. Rozgrywka rozpoczyna się trzy lata po wydarzeniach z gry Warcraft 3: The Frozen Thron.

W krainie pojawiły się dwie wrogie nacje, do każdej z nich nalezą inne rasy, dlatego trzeba brać to pod uwagę podczas tworzenia postaci. Bogaty świat gry jest w pełni zamieszkały, na każdym kroku można napotkać niezwykłe istoty oraz postaci, które pomogą graczowi poznać historie krainy i zdobyć doświadczenie podczas wykonywania zadań. Gra posiada system PvE, PvP oraz bogaty rozwój postaci, ekwipunku i mountów – zwierząt, które ujeżdżają gracze.

Warto również zwrócić uwagę na tytuł The Elder Scrolls Online, która pozwala fanom gry Skyrim poznać świat od innej strony, by zgłębić jego tajemnice. Akcja gry ma miejsce tysiąc lat przed wydarzeniami z oryginału. Gracz wciela się w postać z jednej z dziesięciu ras, do wyboru ma klika profesji a także może dołączyć do jednej z trzech wrogich nacji. Podróżując po dziewięciu różnorodnych krainach zdobywa doświadczenie i rozwija postać, by poznać cały świat i pokonać wrogie stronnictwa.

Polecane laptopy do Aion