Agar.io to prosta gra przeglądarkowa, która w krótkim czasie osiągnęła sukces i doczekała się swojej wersji na platformy mobilne. Na początku rozgrywki gracz staje się niewielką kropką, jej kolor może być przypadkowy, a zdobywając kolejne poziomy doświadczenia lub kupując dodatki, można zmieniać i personalizować wygląd swojej kulki. 

klawaiturybanner

Celem gry jest pożeranie kulek mniejszych od siebie tak, by stać się największą z kulek na serwerze. W grze każdy gracz jest osobną jednostką i może pożreć każdą mniejszą od siebie kulkę. Gra ma bardzo proste zasady i jest niezwykle wciągająca, a dzięki spadającej prędkości sterowanej kulki wraz z jej wzrostem stawia przed graczem spore wyzwanie.

Cztery rożne tryby rozgrywki dodatkowo uatrakcyjniają ją, a możliwość grania bez zalogowania pozwala traktować Agar.io jako miły przerywnik w trakcie pracy.

Gry podobne do Agar.io

Proste, niewymagające dobrego sprzętu gry zręcznościowe od zawsze cieszyły się dużą popularnością, jednak po jakimś czasie nawet najbardziej wciągające z nich mogą stać się nudne. Dlatego też warto poznać kilka podobnych tytułów, które staną się alternatywą dla Agar.io

Pierwszą z nich jest Bubble.am. Gra na pozór wygląda jak dokładna kopia agar.io i w dużej mierze nią jest. W przeciwieństwie do oryginału nie posiada ona jednak szerokiego systemu zbierania doświadczenia i zmiany skórek. Nie trzeba się do niej logować i posiada polską wersję językową. Bubble.am oferuje graczom cztery tryby rozgrywki oraz wiele automatycznie wybieranych serwerów, dzięki czemu nie zacina się podczas zabawy.

Kolejną propozycją ciekawej gry przeglądarkowej, która po sporym sukcesie doczekała się wersji mobilnej jest Slither.io. Gra nawiązuje do znanego od lat Snakea, jej celem jest zbieranie kulek, które sprawiają, że sterowany przez gracza wąż staje się coraz dłuższy.

Większe węże mogą oczywiście pożerać te mniejsze, a uderzenie w bok węża przeciwnika kończy grę. Podobnie jak w Agar.io gra pozwala na personalizację sterowanej jednostki, jest to jednak darmowe. Slither.io nie pozwala na rejestrację ani logowanie graczy, jednak jest równie wciągające co Agar.io

Wings.io to kolejna gra tego typu. Tym razem gracz wciela się w postać samolotu, a jego zadaniem jest zbieranie świecących punktów na mapie. Z samej góry, z nieba, na spadochronach spadają dodatkowe ulepszenia w postaci innych rodzajów broni.

Zadaniem gracza jest jak najdłuższe utrzymanie się na polu gry, niszczenie samolotów przeciwników poprzez uderzenie w nie dziobem bądź zaatakowanie jedną z broni oraz nie spadnięcie do wody, które automatycznie kończy rozgrywkę.

Polecane laptopy do Agar.io