Co do zasady, do gier najlepiej sprawdzają się najnowsze stacjonarne komputery. Jednak nawet na wiekowym laptopie można zagrać w świetne tytuły. W dodatku laptop, nawet ten stary ma tą zaletę, że jest mobilnym sprzętem. Umożliwia to więc grę np. w pociągu, czasem nie potrzeba do tego nawet myszki. 

Jeżeli mamy stary laptop, do którego nie jest podłączony zewnętrzny ekran, ani też zestaw głośników, powinniśmy się skupić na poszukiwaniu gry, która jest grywalna i ma świetny klimat. W końcu i tak na laptopie ani grafika, ani dźwięk nigdy nie będą odgrywane w sposób perfekcyjny. Jeżeli więc zastanawiasz się, jakie gry na stary laptop sprawdzą się najlepiej, to sprawdź poniższą listę.

Twierdza (2001)

Jest to kultowa gra osadzona w średniowiecznym świecie, która łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w postać władcy, który walczy o terytoria i wpływy. W czasie rozgrywki buduje się zamki, wzmacnia fortyfikację oraz rekrutuje rycerzy. Rozgrywka jest bardzo zacięta, ponieważ sztuczna inteligencja jest na bardzo wysokim poziomie.

Capitalism 2 (2001)

Jest to ciekawa gra, a nawet symulacja rozwoju biznesu w otoczeniu wolnorynkowym. Capitalism cechuje się wysokim realizmem, a celem gracza jest zostanie najbogatszym przedsiębiorcą. Dużym plusem jest to, że gra rozwija umiejętność przedsiębiorczego myślenia.

Soldat (2002)

Strzelanka, która od kilkunastu lat gromadzi rzesze fanów na całym świecie. Gra działa nawet na bardzo starym laptopie i jest bardzo wciągająca. Dużym plusem Soldata jest rozbudowany tryb gry wieloosobowej.

Delux Ski Jump 2 (2002)

Geniusz tej gry polega na prostocie i wielkiej grywalności. Ta symulacja skoków narciarskich to obowiązkowy tytuł dla fanów Adama Małysza, Kamila Stocha, czy też Piotra Żyły. W DSJ 2 możliwe do osiągnięcia są nawet ponad 300 – metrowe skoki.

Gta San Andreas (2004)

Jedna z najlepszych gier w historii. O jej popularności świadczyć może to, że do dziś pojawiają się memy z nią związaną. Grę cechuje ciekawy, długi i pełen zaskakujących zwrotów akcji wątek główny oraz niezliczona ilość ciekawych misji pobocznych. Ponadto do zwiedzenia jest naprawdę wielka liczby lokacji. Gra łączy w sobie elementy strzelanki, akcji, RPG, wyścigów samochodów, w dodatku opatrzona jest sporym poczuciem humoru.

Hearts of Iron 2 (2005)

Pozycja obowiązkowa dla miłośników historii i gier strategicznych. W grze wcielamy się w przywódcę dowolnie wybranego kraju, przed lub w trakcie II wojny światowej. Gra jest bardzo wymagająca i skupia się na aspekcie gospodarczym, dyplomatycznym i wojskowym. Najlepsze w Hearts of Iron 2 jest możliwość zmiany wirtualnej historii. Przykładowo można spróbować grę Polską i obronić kraj przed napaścią hitlerowskich Niemiec (co jest ekstremalnie trudnym zadaniem) albo też obrać inną drogę i starać się drogami dyplomatycznymi wejść w sojusz z III Rzeszą przed wybuchem wojny (co także nie jest prostym zadaniem).

Democracy 3 (2013)

Świetna gra dla pasjonatów polityki. W Democracy 3 wcielamy w rolę lidera partii rządzącej danego kraju (możliwa jest objęcie władzy np. w Polsce) i podejmowanie decyzji ekonomicznych i światopoglądowych. Celem gry jest wygranie wyborów, co jest trudnym zadaniem.

Antichamber (2013)

Bardzo oryginalna gra logiczna, która łamie wszelkie schematy spotykane w zdecydowanej większości gier komputerowych. Antichamber wymaga od gracza kreatywnego myślenia i pobudza wyobraźnię. Tą grę trudno jednoznacznie scharakteryzować, w nią po prostu trzeba zagrać. Tym bardziej, iż ma niskie wymagania sprzętowe.

Menadżer żużlowy 3.2 (2017)

Polska to światowa stolica żużla, a fanów czarnego sportu w kraju nad Wisłą liczy się w milionach. Na rynku jest jednak mało gier dotyczących tego sportu. Na szczęście jest Menadżer żużlowy, gra która zadziała na praktycznie każdym komputerze. Cechuje ją wysoki realizm i świetna grywalność.

Polecane gry na pc