PlayStation VR to świetnie sprzedająca się nowość od Sony. PlayStation VR jest „jedynie” dodatkiem do konsoli PlayStation 4, za który przyjdzie nam zapłacić mniej więcej tyle, co za pełnoprawną konsolę najnowszej generacji od Japończyków.

Rewolucyjna technologia wirtualnej rzeczywistości trafia pod domowe strzechy coraz częściej, w tym do naszych rodaków. W Polsce VR przyjęła się bardzo dobrze. Jak Sony zachęca do skorzystania z technologii wirtualnej rzeczywistości? Oferując pokaźny arsenał gier na start. Obecnie wiemy, że na PlayStation VR powstaje około 60 gier. Są to tytuły, które zostaną wypuszczone „pierwszym rzutem” na rynek. Oczywiście gier wraz ze stażem PlayStation VR będzie znacznie więcej.

Obecnie Sony oferuje na naszym rynku aż 21 tytułów z wielu różnych gatunków, które czerpią pełnymi garściami z dobrodziejstw nowoczesnej technologii. W tekście pokrótce opiszemy każdą z omawianych dostępnych gier na PlayStation VR.

Jakie gry są dostępne na PlayStation VR?

RIGS Mechanized Combat League

RIGS Mechanized Combat League

Ten ciekawy tytuł to nieco innowacyjne podejście do gatunku shooterów FPS. Podczas zabawy mamy do czynienia ze sportem, w którym siadamy za sterami uzbrojonych i śmiercionośnych mechów. Gracz, zasiadając za sterami maszyny, może grać w trybie singleplayer lub multiplayer przez sieć.

Until Dawn: Rush of Blood

Until Dawn: Rush of Blood

Połączenie horroru ze strzelanką oprawione w świetną formę wirtualnej rzeczywistości. Gra jest adaptacją horroru Until Dawn znanego z PS4. Gracz ma za zadanie przebrnąć przez siedem poziomów pełnych strachu, potworów, łez i cierpienia. Podczas zabawy na gracza czeka cała masa wyzwań, które podniosą tętno nawet największemu horrorowemu wyjadaczowi.

PlayStation VR Worlds

PlayStation VR Worlds

Sportowa gra akcji, która została stworzona specjalnie na PS VR. Podczas zabawy gracz może pzeżyć pięć różnych ekstremalnych przygód, które rozgrywane w technologii VR będą niezapomnianym przeżyciem. Tytuł oferuje nam takie przygody jak wcielenie się w skórę gangstera, odkrywanie tajemnic wraków statków kosmicznych, spotkanie twarzą w twarz z żarłaczem białym, szybka jazda po ulicy pełnej pojazdów, czy wzięcie udziału w futurystycznym sporcie „Danger Ball”.

Driveclub VR

Driveclub VR

Świetne wyścigi pd SIEE. Prowadzenie super szybkich pojazdów i rywalizacja z innymi uczestnikami wyścigów jeszcze nigdy nie była tak emocjonująca. Usiądź za sterami jednego z 80 sportowych, egzotycznych pojazdów i zmierz się w wyścigach rozgrywanych w Japonii, czy Kanadzie.

Batman: Arhkam VR

Batman: Arhkam VR

Kolejna przygodówka opowiadająca historię naszego ulubionego człowieka-nietoperza. Mroczny rycerz, nad którym ponownie obejmujemy prowadzenie, po raz kolejny bada sprawy mrocznego miasta Gotham.

EVE: Valkyrie

EVE: Valkyrie

Strzelanka utrzymana w klimacie science fiction. Piękna oprawa wizualna przestrzeni kosmicznej oraz statków, nad którymi obejmiemy prowadzenie, potrafi wgiąć w fotel. Podczas zabawy gracz wciela się w galaktycznego pirata i bierze udział w walce o orbitalne kotwicowce, unika pól asteroid oraz mierzy się z niezliczonymi siłami wrogów. Zabawa w PlayStation VR może być prowadzona w trybie sieciowego multiplayera, a także w trybie singleplayer.

The Playroom VR

The Playroom VR

Gra dedykowana najmłodszym użytkownikom PlayStation VR. Tytuł oferuje dzieciom całą masę mini-gier, które dostarczą maluchom pokaźną dawkę zabawy i radości. W skład tytułu wchodzą takie mini gry jak: Mini roboty, Kot i mysz, Nawiedzony dom, Poszukiwany, Na ratunek robotom, czy Potwór na wolności.

Battlezone

Battlezone

Battlezone to futurystyczny zręcznościowy FPS od studia Rebellion. Podczas zabawy gracz zasiada za sterami cyfrowego czołgu Cobra i taktycznie niszczy wszystko, co się rusza. Battlezone oferuje nam arsenał broni, którą możemy wykorzystać w walce z przytłaczającymi siłami wroga.

Here They Lie

Here They Lie

Mroczna gra akcji, która niepokoi i dręczy umysł gracza. Podczas zabawy w wirtualnej rzeczywistości musimy stawić czoła całej masie okropnych scenerii i przyprawiających o dreszcze ponurych wizji.

Hustle Kings VR

Hustle Kings VR

Doskonały symulator gry w bilarda już teraz w technologii VR. Gra oferuje nam świetną fizykę oraz przyjemną oku oprawę wizualną. Rozgrywki mogą być prowadzone w starciach 1 vs 1, turniejach oraz dziennych wyzwaniach.

Farpoint

Farpoint

Przygodowa strzelanka rozgrywająca się w odległym kosmicznym świecie. Gracz wciela się w postać rozbitka posiadającego skromny ekwipunek. Naszym celem jest odnalezienie stacji kosmicznej, która pozwoli nam powrócić do domu. Zwiedzając planetę, natkniemy się na wrogich tubylców oraz anomalie.

Tumble VR

Tumble VR

Gra logiczna stworzona specjalnie na PlayStation VR. Budowanie wież jeszcze nigdy nie było tak wciągające. Podczas zabawy naszym jedynym wrogiem jest grawitacja, a naszym celem budowanie możliwie najwyższych wież z różnorodnych klocków. Po zbudowaniu wieży możemy ją wysadzić, za co również dostajemy punkty.

Super Stardust Ultra VR

Super Stardust Ultra VR

Kolejny kosmiczny shooter. Tym razem gracz również wciela się w pilota gwiezdnego myśliwca, a jego celem jest obrona własnej planety przed najeźdźcami. Super Stardust Ultra VR to klasyczna strzelanka przeniesiona w świat PlayStation VR.

Wayward Sky

Wayward Sky

Przygodowo logiczna gra, w której badamy podniebną fortecę. Gracz wciela się w młodą Bess- pilotkę awionetki. Bess musi odszukać swojego ojca w tajemniczej fortecy unoszącej się w chmurach. Gra okraszona jest przyjemną dla oka bajkową grafiką.

Headmaster

Headmaster

Sportowa gra logiczna, której celem jest poprawa umiejętności futbolowych. Headmaster oferuje graczom dostęp i naukę ciekawych technik piłkarskich, których uczymy się w tzw. Football Improvement Centre.

Superhypercube

Superhypercube

Logiczna gra, w której gracz ma do czynienia ze skomplikowaną geometrią okraszoną neonami oraz efektami świetlnymi. Celem zabawy jest przeprowadzenie sześcianów, nad którymi obejmujemy prowadzenie, przez obrysy różnorodnych figur pojawiających się na ekranie.

Statik

Statik

Statik to logiczna gra, której fabuła rozgrywa się w laboratorium. Gracz musi rozwiązywać zagadki, które stawiają wyzwanie naszym podstawowym zmysłom. Zabawa w technologii VR oferuje nam doskonałe przeżycia i poziom imersji nieosiągalny w tradycyjnych grach logicznych.

Tethered

Tethered

Bajkowa gra strategiczno-przygodowa, w której wcielamy się w uroczego stróża dbającego o bezpieczeństwo rasy piskaczy. Bajkową krainą zawładną chaos i tylko Ty jesteś w stanie nad tym zapanować. Pomóż rozbudować osadę, przygotuj siebie i podopiecznych na nadejście nocy, zbieraj moc i korzystaj z siły żywiołów.

Robinson: The Journey

Robinson: The Journey

Pięknie oprawiona przygodowa gra, w której wcielamy się w Robina- chłopca, który znalazł się na dziwnej oraz intrygującej planecie pełnej dinozaurów, oraz innych zwierząt znanych nam z ery jurajskiej. W przygodzie Robina towarzyszy mu jego robot. Przemierzaj dziką i piękną krainę i wchodź w interakcje z cyfrowym otoczeniem.

Resident Evil 7 Biohazard

Resident Evil 7 Biohazard

Kolejny horror z niezwykle popularnej serii od firmy Capcom. Straszenie w wirtualnej rzeczywistości jeszcze nigdy nie było tak potężne. Badaj tajemnice plantacji na odludziu Ameryki i waż każdy krok. Nie wiesz, co czai się w mroku. Gra nie jest zalecana osobom o słabych nerwach.

Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport

Wyścigowy symulator od Polyphony Digital, które wraz z FIA stworzyło doskonale dopracowaną grę wyścigową. Szybka jazda w PlayStation VR pozwoli Ci poczuć się jak licencjonowany kierowca najszybszych pojazdów świata.

Polecane gry na PlayStation VR