Gry z postaciami z klocków LEGO można uznawać za kiczowate, płytkie i na niskim poziomie graficznym, ale z całą pewnością nie można im odmówić frajdy płynącej z rozgrywki oraz tego, że stały się kultowe. Mają wielu miłośników na całym świecie, ukazują się na różnych platformach i chyba wszystkich możliwych licencjach. Dzisiaj przygotowaliśmy ranking najlepszych gier LEGO. Zobacz, które z tytułów cieszą się największą popularnością wśród graczy i są warte rekomendacji.

gry lego

Najlepsze gry LEGO – historyczne LEGO Star Wars

 

Tradycja gier LEGO jest długa i bardzo bogata, choć nie wszystkie gry sygnowane marką okazywały się hitami. Do legendy przeszła już produkcja z 2005 roku, którą zawdzięczamy studiu Traveller’s Tales. LEGO Star Wars to bardzo sympatyczna przygodowa gra akcji, której premiera nie bez kozery zbiegła się w czasie z wejściem na ekrany filmu Zemsta Sithów. Tytuł miał co prawda trafić głównie do młodych graczy, ale szybko okazało się, że również dorośli darzą go dużą sympatią.

Elementy akcji nieskomplikowanymi sekwencjami platformowymi i zagadkami składały się na koncepcję tego tytułu, trzeba przyznać – niezbyt rozbudowaną. Jednak mnogość zawartości do odblokowania kusiła tych graczy, którzy lubią wyzwania i rywalizację, a proste zasady zachęcały do wspólnej gry międzypokoleniowej.

 

LEGO Star Wars nie bez powodu znalazło się na początku naszej listy najlepszych gier LEGO. Od tego tytułu zaczęła się bowiem zawrotna kariera klockowych gier. Nie był to co prawda pierwszy tytuł wykorzystujący licencję tej marki, ale okazał się pionierski pod wieloma względami.

Sympatyczny tytuł rozpoczął prawdziwą lawinę wirtualnych kreacji z klocków LEGO. I tak na ekranach komputerów mogliśmy zobaczyć gry LEGO z postaciami Tolkiena, amerykańskich komiksów, a nawet Parku Jurajskiego. W które z nich warto zagrać? Zobacz ranking najlepszych gier LEGO. Nie jest to oczywiście zestawienie zamknięte i nie wyczerpuje wszystkich dostępnych tytułów, jednak wielu graczy znajdzie na naszej liście tytuł, który sprawi mu wiele radości.

 

Najlepsze gry LEGO – LEGO City: Tajny agent

 

LEGO City:  Tajny agent jest naszym zdaniem najbardziej oryginalną produkcją, jaka opuściła studio Traveller’s Tales. Nie chodzi tylko o mechanikę gry, ale również jej fabuły. Początkowo tytuł miał być dostępny wyłącznie na konsoli Wii U, ale doczekał się reedycji na inne platformy.

I całe szczęście, bowiem jest to gra naprawdę warta grzechu. W LEGO City: Tajny agent wcielamy się w postać stróża prawa – McCaina, którego zadaniem jest przechodzenie kolejnych misji mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa miasta. Nie bez powodu grę nazywa się klonem GTA, choć w tym przypadku jest to komplement.

Niektóre elementy rozgrywki przypominają bowiem te znane z serii o świecie przestępczym. Gracz ma do dyspozycji ciekawie zaprojektowany świat, przechodzi kolejne misje, a wraz z następnymi sukcesami zwiększa się arsenał zdolności bohatera i jego strojów. Różnorodność zadań i pojazdów, z jakimi spotkamy się w LEGO City: tajny agent sprawia, że nie sposób znudzić się tym tytułem. Naszą sympatię zaskarbił głównie oryginalnością pomysłu (nie mamy tu do czynienia z przeniesieniem znanych z pop kultury postaci do świata LEGO), dlatego uplasował się na pierwszym miejscu naszego zestawienia najlepszych gier LEGO.

 

Najlepsze gry LEGO – LEGO Marvel Super Heroes

 

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych gier LEGO zajmuje debiut Marvela w świecie klocków, czyli LEGO Marvel Super Heroes. Fabułę gry osadzono w otwartym świecie (łatwo rozpoznać w nim nowojorski Manhattan), który przepełniają słynni herosi: Hulk, The Thing, Deadpool, Spider-Man, Iron Man szafujący dowcipami i wspólnie ratujący świat.

Co ciekawe Traveller’s Tales sięgnęło nie tylko po nieco już zapoznanie postaci ze świata Marvela, ale również takie, które miały swoją premierę ledwie kilka miesięcy przed ukazaniem się gry. Warto dodać, że postaci, które pojawiają się w grze nie mogłyby wystąpić obok siebie na kinowym ekranie ze względu na komplikacje związane z licencją.

 

Dowcipne dialogi i znane postaci to tylko jeden z atutów gry. Zarówno fanom produkcji LEGO, jak i uniwersum Marvela spodobają się również liczne smaczki i nawiązania do materiału źródłowego.  Świetna rozrywka gwarantowana.

 

Najlepsze gry LEGO – LEGO The Lord of the Rings

 

Do kultowych produkcji, które wprost musiały się znaleźć na naszej liście najlepszych gier LEGO należy umieścić również LEGO The Lord of the Rings. Co prawda tytuł nie jest tak pomysłowy ani rozbudowany jak inne klockowe produkcje, ale znalazł się w naszym rankingu za sprawą arcydzielnego wykorzystania materiału źródłowego. Fani powieści Tolkiena z pewnością będą zachwyceni wieloma gagami i zabawnymi dialogami, za sprawą których nawet najbardziej podniosłe sceny trylogii zyskały humorystyczny akcent. Co ciekawe, właśnie w tym tytule po raz pierwszy użyto oryginalnych tekstów i muzyki z filmu, co jeszcze spotęgowało efekt oczekiwany przez twórców. Pod względem mechaniki gry tytuł jest bardzo podobny do poprzednich produkcji, niemniej swoją ogromną popularność zawdzięcza właśnie odpowiedniej adaptacji uniwersum Władcy Pierścienia do klockowych warunków.

 

Najlepszy gry LEGO – LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

 

Fani odysei kosmicznej również znajdą coś dla siebie w naszym rankingu najlepszych gier LEGO. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy została uznana za jedną z najlepszych gier LEGO w historii, mimo że bazowała wyłącznie na jednym tytule filmowym, a przed jej premierą pojawiało się sporo sceptycznych głosów. Kilka miesięcy wcześniej ukazał się bowiem dość rozczarowujący tytuł: LEGO Star Wars: Battlefront. Na szczęście jednak deweloper wiele z tamtej rozgrywki usprawnił. Sekwencje akcji zostały rozbudowane, zagadki (co prawda nadal proste), nabrały głębi dzięki alternatywnym konstrukcjom do zbudowania, a bitwy kosmiczne stały się emocjonujące tak bardzo, że przyćmiły nawet momenty spędzone za sterami X-Winga w poprzedniej grze LEGO Star Wars: Battlefront.

Polecane gry LEGO