Wiadomo, że gra przeciwko prawdziwym przeciwnikom sprawia wszystkim więcej satysfakcji niż zmagania ze sztuczną inteligencją. Niektórzy nawet twierdzą, że przyszłość należy do mobilnych gier sieciowych. Fani gier multiplayer na Androida z pewnością oczekują na nowe pozycje, bo póki co rynek gier, w które można zagrać w dwie lubi więcej osób dopiero się rozwija. Rozgrywki przez Internet stają się coraz bardziej powszechne, szczególnie w trybie multiplayer. Łączenie się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, sprawia, że rywalizacja nabiera nowego wymiaru. Wystarczy więc mieć tylko dostęp do WiFi, by cieszyć się ulubionymi pozycjami na Android i rywalizować ze znajomymi.

Rozgrywki mogą być zarówno publiczne, udostępnione dla każdego, jak i prywatne. W tej ostatniej opcji osoba pełniąca funkcję administratora zaprasza użytkowników do gry.

Najciekawsze pozycje gier dla dwóch i więcej osób na Androida:

Battle Slimes

Jeden ekran, na którym w tym samym czasie może rywalizować nawet czworo graczy, tworzy pole bitwy. Tak właśnie wygląda gra Battle Slimes. Ta pozycja wymaga zręczności i zapewnia dużo emocji, mimo swojej prostocie. Zasada jest prosta – kolorowe istoty mają zrobić wszystko, by pozbyć się stających im na drodze rywali. Każdy z uczestników tej gry otrzymuje swój „kontroler” przy krawędzi ekranu telefonu. Rywalizacja jest bardzo ekscytująca. Należy dzielnie dotrzeć do zwycięstwa, będąc szybszym i sprytniejszym od przeciwników.

Asphalt Street Storm Racing

Jest to dopracowana gra wyścigowa, która powstała z myślą o systemie Android. Traktuje ona o drag racingu – wyścigach równoległych. Jazda koncentruje się na dobieraniu optymalnych momentów do zmiany biegów oraz aktywacji dopalaczy. Należy wykazać się refleksem i dobrze przemyśleć swoje kroki. Produkcja pozwala na jednoosobową rozgrywkę lub w trybie multiplayer. W przypadku rozgrywek wieloosobowych w wyścigu może brać udział maksymalnie czterech kierowców jednocześnie.

Tokaido

 Przykład gry planszowej na Androida, która sprytnie została przeniesiona na ekrany naszych smartfonów lub tabletów. Pojawiła się stosunkowo niedawno, dlatego jest warta uwagi i wypróbowania. Wszystkie nasze zmagania wiążą się z pokonywaniem szlaku między Kioto, a Edo. Który z graczy pierwszy go przemierzy, inkasując najwięcej punktów, wygrywa. To jedna z gier planszowych, której zasady od początku są jasne, więc możemy je wszystkie przekazać współgraczom w kilka minut! Dodatkowo w wydaniu na Androida, gra prezentuje się równie wspaniale. Pomysłowa i kolorowa produkcja, która ma szansę spodobać się graczom. Śmiało może zastąpić tradycyjną planszówkę.

WORMS 3

To pozycja znana wszystkim graczom. Jest to seria gier o walecznych robakach, która od czasu swojej premiery cieszy się niesłabnącą popularnością. To jeden z tych pomysłów, które nigdy się nie znudzą. Teraz gdy na smartfonie czy tablecie można rozegrać kultowe pojedynki, nie może zabraknąć Worms 3. Sprawiedliwa rywalizacja, strategiczne podejście do gry, dużo śmiechu i szczypta złośliwości – to właśnie opis gry Worms 3. Jest to pewna opcja na dobrą, dwuosobową rozgrywkę w systemie Android.

Polecane smartfony z Androidem