Rozgrywki przez Internet stały się bardzo popularne, szczególnie w trybie multiplayer. Rynek gier, w które można zagrać w dwie lubi więcej osób rozwija się w szybkim tempie. Gry z gatunku bijatyki, w których kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu, cieszą się ogromną popularnością. Gracze mają do dyspozycji wachlarz podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane ataki (combo) wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy na ekranie. Wirtualna rozrywka pomoże wyładować złość i frustracje podczas potyczki oraz dostarczy wielką porcję rozrywki.

Popularne gry na Android to:

Injustice 2

To kontynuacja popularnego Injustice: Gods Among Us, czyli dobrze przyjętej bijatyki, która ujrzała światło dzienne kilka lat temu. Podobnie jak poprzedniczka, produkcja ta przenosi nas do uniwersum stworzonego przez DC Comics. Gra pozwala przejąć kontrolę nad superbohaterami i złoczyńcami. Na czele listy jest Batman, Superman, czy Wonder Woman.

Po wydarzeniach z pierwszej odsłony cyklu Injustice zadaniem Batmana i jego kompanów jest odbudowa społeczeństwa. Po drugiej stronie znajduje się jednak Superman i jego sojusznicy. Chaos potęgowany jest przez coraz to nowe zagrożenia.

W tę bijatykę można grać zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy. Sieciowy tryb multiplayer jest obecny na urządzeniach mobilnych, a także na platformach stacjonarnych. Co ciekawe, w opcji stacjonarnej możliwa jest również rozgrywka na wspólnym ekranie.

Mortal Kombat X

Kolejna, dziesiąta już odsłona kultowej serii niezwykle brutalnych bijatyk, wyprodukowana przez studio NetherRealm. Główne innowacje względem poprzedniej gry to rozbicie znanych postaci na różniące się między sobą warianty, wprowadzenie niedostępnych wcześniej zawodników i trybów zabawy. Oprócz wojowników z uniwersum Mortal Kombat, w tej odsłonie możemy też walczyć dwoma „gościnnymi” postaciami: Predatorem oraz Jasonem Voorheesem. Dodatkowym atutem jest rozbudowana funkcja sieciowa oraz udoskonalenie oprawy graficznej.

Tekken

W ofercie pojawiła się cyfrowa reedycja kultowej już bijatyki. Dała ona początek jednej z najpopularniejszych serii w swoim gatunku (jej historia sięga aż 1994 roku). W grze bierzemy udział w elitarnym turnieju – King of the Iron Fist. Jedną z najważniejszych postaci jest Kazuya Mishima, który pragnie zemścić się na swoim ojcu. Popularność gry nie słabnie do dzisiaj, co potwierdzić może duża liczba wydanych już części tej serii.

Polecane smartfony z Androidem