Początkujący gracze World of Warcraft na początku swojej przygody z tą niezwykle wciągającą grą MMO osadzoną z fantastycznym świecie muszą stanąć przed jedną z kluczowych decyzji, jaką jest wybór serwera – zwanego w grze realmem – od którego zależy dalszy los jego postaci w grze. Dlatego też przed rozpoczęciem przygody z World of Warcraft dobrze jest dowiedzieć się, czym charakteryzują się serwery i jaki mają wpływ na rozgrywkę.

Polecane myszki dla graczy

Serwery World of Warcraft

WoW jest grą massive multiplayer online (mmo), co oznacza, że pozwala ona na granie z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym, dlatego też wybór serwera ma ogromne znaczenie. Zależy bowiem od niego nie tylko rodzaj społeczności, zaawansowania świata i gospodarki, ale także możliwość grania wspólnie z ludźmi, z którymi uda się nawiązać znajomość.

Zastanawiając się nad tym, jaki serwer World of Warcraft będzie najlepszy, warto zwrócić uwagę na takie istotne elementy, jak: obecność znajomych, obecność ludzi z tego samego kraju, rodzaj rozgrywki (PvP, PvE oraz RP), frakcje oraz gospodarka.

Wybierając miejsce do gry, dobrze jest zdecydować się na takie, gdzie już się kogoś zna. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć zasady rządzące grą, dużo prościej będzie również zawiązać relacje z innymi graczami a także zyskać ich pomoc w rozwoju postaci w pierwszych fazach gry. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z grami MMO po raz pierwszy.

Niezwykle istotną sprawą z punktu widzenia gracza jest również rodzaj serwera World of Warcraft. Jaki realm pod tym względem sprawdzi się najlepiej, będzie zależało od tego, na jaki rodzaj rozgrywki nastawia się gracz. W WoWie wyróżnić można trojaki podział serwerów:

  • PvP – player vs player to rodzaj serwerów, na których gracze dzielą się na dwie przeciwne frakcje (Hordę i Sojusz) i zdobywają doświadczenie i pancerz po to, by walczyć między sobą, zdobywając coraz wyższa rangę w świecie gry, z czego czerpie dodatkowe korzyści
  • PvE – player vs enviroment – to sposób rozgrywki, który pozwala na spokojny rozwój postaci. Gracz stawia czoła sterowanym rzez komputer potworom, skupiając się na zdobywaniu nowych poziomów, coraz lepszego wyposażenia a także zdobywaniu profesji i szkoleniu się w nich, by zyskać pieniądze
  • RP – role playing – są to serwery, na których gracze mogą skupić się na ogrywaniu fabularnych scenariuszy, tworząc własne, ciekawe historie

Polskie serwery World of Warcraft

Początkującym graczom poleca się skorzystanie z możliwości dołączenia do jednego z realmów, na którym znaleźć może wielu polskich graczy. Znacznie ułatwia to pierwsze kroki w grze i pozwala lepiej poznać jej świat, nim na dobre wczuje się w klimat uniwersum. Do serwerów, na których znaleźć można dużą grupę polskich graczy, należą:

  • Burning Legion
  • Dreanor
  • Defia Brotherhood
  • Kazzak
  • Maelstrom
  • Ravencrest

Polecane myszki dla graczy

Jaki serwer do World of Warcraft wybrać?
5 (100%) 1 vote