W obecnych czasach w których to gry wideo należą do jednej z największych gałęzi rynku rozrywki, a liczba osób oglądających wideo związanych z grami jest ogromna, każdy marzy o tym aby podzielić się rozgrywką z całym światem.

Pewnie podczas oglądania streamów lub materiałów wideo z gier zadawałeś sobie pytanie, w jaki sposób oni to robią, że ich filmiki wyglądają tak dobrze? Z jakiego programu do nagrywania korzystają? Nie ma w tym żadnej wiedzy tajemnej, a my przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże Ci wybrać odpowiedni program do nagrywania, który spełni Twoje oczekiwania.

Najlepsze programy do nagrywania materiałów z gier

Open Broadcaster Software

Open Broadcaster Software

Pierwszym wartym uwagi programem jest właśnie Open Broadcaster Software, ponieważ jest on darmowy i open-source. Wyposażony został w wiele możliwości konfiguracji, a przy tym jego interfejs jest na tyle prosty, że nie sposób się w nim zagubić. Bez żadnych zmian ustawień można włączyć nagrywanie, wystarczy wybrać jedynie źródło z którego chcesz rozpocząć rejestrowanie.

OBS oferuje też streamowanie na takie popularne serwisy jak YouTube, Twitch oraz Hitbox lub zapisać wideo na dysku, w celu późniejszego wykorzystania. Nagrywa w formacie MP4 oraz FLV, a do nagrywania wykorzystuje moc obliczeniową GPU.

Najważniejsze cechy: darmowy, open soruce, prosty w obsłudze

Cena: darmowy

Kompatybilność: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 oraz Vista

Pobierz program Open Broadcaster Software

ShadowPlay

ShadowPlay

ShadowPlay został stworzony przez Nvidia i jest dostarczony wraz z pakietem GeForce Experience. Podobnie jak OPS podczas nagrywania wykorzystuje moc GPU zamiast CPU. Pamiętać jednak trzeba, aby korzystać z programu trzeba posiadać kartę graficzną z serii GTX 600 lub wyższej.

Oferuje dwa tryby nagrywania: Shadow mode oraz ręczny. W tym pierwszym jest nagrywane ostatnie 20 minut rozgrywki, a starsza część jest na biężaco usuwana. Idealne rozwiązanie jeśli chcemy stworzyć krótki materiał wideo. W trybie manualnym nie ma takich ograniczeń, a nagrywać możemy dopóki starczy nam miejsca na dysku.

Możesz również streamować rozgrywkę na Twitch lub zapisać ją na dysku. Aplikacja umożliwa również nagrywanie w rozdzielczości 4K, materiały wyglądają wtedy wręcz zniewalająco i do tego dużo ważą.

Najważniejsze cechy: darmowy, wykorzystuje GPU karty graficznej zamiast CPU

Cena: Darmowy

Kompatybilność: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 oraz XP

Pobierz program ShadowPlay

Action!

Action!

Jest to na naszej liście pierwszy płatny program. Oferujący masę niesamowitych funkcji. Podobnie jak jego darmowi konkurencji wykorzystuje do nagrywania GPU, aby przyspieszyć nagrywanie i odciąż procesor. Za jego pomocą możemy tworzyć wideo o rozdzielczości 4K oraz wysokiej częstotliwości odświeżania, jak również nic nie stoi na przeszkodzie aby dodać komentarz na żywo.

Nie ma problemu również z streamowanie do YouTube, Hitboxa, Twitcha, Livestreama czy Ustream. Nagrany materiał można też udostępnić znajomym na Facebook, a widzom na Yotubue.

Posiada tez funkcje zdalnego dostepu, która pozwala na zarządzanie jego pracą za pomocą telefonu z Androidem. Może także nagrywać materiały z naszych urządzeń mobilnych w postaci tabletu czy smartfona.

Najważniejsze cechy: zdalny dostęp, wykorzystuje GPU, nagrywa w 4K, obsługuje format plików AVI 2.0 lub MP4

Cena: Darmowa wersja próbna. Licencja do użytku domowego – 89.95 zł. Licencja do użytku komercyjnego 149.95 zł

Kompatybilność: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Pobierz program Action!

Proponowane zestawy komputerowe do nagrywania rozgrywki z gier