Gra Battlefield 1 to ciekawa odskocznia od nieco wyświechtanej tematyki poprzednich odsłon serii. Twórcy zdecydowali się na zaprezentowanie pól bitewnych z czasów I Wojny Światowej. Ten nagły zwrot fabularny stał się doskonałą okazją do zaprezentowania technicznych możliwości odświeżonego silnika graficznego.

Twórcy postawili na rozgrywkę na bliższym dystansie, a gracze poza całym arsenałem broni palnej, dysponują również bronią białą. Dobrze stworzony model destrukcji obiektów otoczenia pozwolił na rozwinięcie skrzydeł zaawansowanego silnika graficznego, a duża ilość najróżniejszych zeppelinów, czołgów, kawalerii, samolotów, okrętów doskonale oddaje klimat pola bitwy.

Wszystko to sprawia, że gra Battlefield 1 staje się dosyć dużym obciążeniem dla komputerów. W artykule skupimy się na wyborze odpowiedniego procesora do Battlefield 1. Podpowiemy, dlaczego warto wymienić procesor na taki, który z łatwością poradzi sobie z wymaganiami gry, jakie jednostka CPU może mieć zastosowanie, na co zwrócić uwagę wybierając procesor, oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się kompatybilny i dobry procesor do omawianej gry.

Dlaczego warto zmienić procesor do gry Battlefield 1?

Jeżeli posiadasz nieco przestarzały sprzęt i chcesz cieszyć się rozgrywką serwowaną przez Battlefield 1, będziesz zmuszony do lekkiego odświeżenia swojego wysłużonego blaszaka.

Kupno jednego z rekomendowanych procesorów do tej gry sprawi, że Battlefield 1 w pełni rozwinie skrzydła i zaprezentuje nam prawdziwy pazur odświeżonego silnika graficznego.

Poza tym procesor kompatybilny z Battlefield 1 doskonale sprawdzi się również w innych stawianych przed nim zadaniach. Na takim procesorze z łatwością uruchomimy również inne najnowsze gry, będziemy mogli sprawnie renderować grafikę lub filmy, czy wykonywać skomplikowane operacje w programach do projektowania, obliczeń matematycznych, grafiki, czy tworzenia muzyki.

Zastosowanie procesorów do Battlefield 1

procesor do battlefield 1 ranking

Warto pamiętać, że silnik, na którym stoi Battlefield 1, napędza również wiele innych nowych pozycji. Najnowsza wersja silnika graficznego Frostbite Engine używany jest również w grach: Star Wars Battlefront, Need for Speed, Mirror’s Edge: Catalyst, Dragon Age: Inkwizycja, Fifa 17, Mass Effect: Andromeda, czy Battlefield Hardline i Battlefield 4.

Jak widać, jednostka napędowa używana jest w wielu nowych produkcjach. Kupują procesor pod kątem zabawy w grze Battlefield 1, będziemy mieć pewność, że doskonale poradzi sobie w wyżej wymienionych grach, a także całej masie innych najnowszych produkcji, które napędzane są innymi silnikami graficznymi.

Na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając procesor do Battlefield 1?

Przy wyborze kompatybilnego procesora z grą Battlefield 1 powinniśmy zwrócić uwagę głównie na jego parametry techniczne. Możemy zdecydować się na jednostki ze stajni Intela lub AMD, obydwie firmy stworzyły dobre CPU, które doskonale współgrają z najnowszym silnikiem graficznym Frostbite Engine.

Przed kupnem procesora należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: ilość rdzeni, typ gniazda, częstotliwość taktowania, pamięć podręczna, czy zastosowane technologie.

Ilość rdzeni

Ilość rdzeni procesora to jeden z bardziej istotnych parametrów. Absolutnym minimum przy wyborze procesorów do Battlefield 1, są konstrukcje czterordzeniowe. W zasadzie- im więcej rdzeni, tym procesor będzie szybszy, głównie przy pracy z wieloma programami jednocześnie. Do zabawy w Battlefield 1 zalecane są procesory 4, 6 i 8 rdzeniowe.

Typ gniazda

Typ gniazda określa możliwość wpięcia procesora do posiadanej płyty głównej. Zalecane procesory do Battlefield 1 posiadają Socket 1151 w przypadku konstrukcji od Intela lub Socket AM3+ przy wyborze procesora od firmy AMD. Przed kupnem jednostki należy sprawdzić, jakie gniazdo posiada nasza płyta główna.

Częstotliwość taktowania

Jeden z ważniejszych parametrów, który determinuje wydajność procesora. Gra Battlefield 1 jest bardzo wymagającą pozycją, warto więc wybrać procesor taktujący z dużą częstotliwością. Rekomendowana częstotliwość taktowania procesorów służących zabawie w Battlefield 1 to około 3,5 GHz.

Pamięć podręczna

Pamięć podręczna to pamięć, która implementowana jest w procesorze. Służy bardzo szybkiemu transferowi danych do CPU. Pamięć podręczna dzieli się na trzy poziomy- L1, L2 i L3. W pamięci L1 są przechowywane najpotrzebniejsze dane wykorzystywane w danej chwili, w L2 dane, które będą za chwilę potrzebne, natomiast L3 to bufor do synchronizacji pracy wielu rdzeni.

Procesory od firmy Intel kompatybilne z Battlefield 1 powinny posiadać 4x 32 KB na dane i 4x 32 KB na instrukcje w pamięci L1, 4 x 256 KB pamięci L2 oraz 6 MB pamięci L3. W procesorach AMD mile widziane będą wartości: L1: 192 KB i 96 KB, L2: 6 MB i L3 8 MB.

Zastosowane technologie

Obecnie nowoczesne procesory posiadają całą masę najróżniejszych technologii, które wspierają pracę jednostki. Jednymi z ważniejszych technologii, które przydadzą się w grze Battlefield 1, będzie np. Intel Turbo Boost 2.0, która zwiększy częstotliwość taktowania procesora przy większym obciążeniu, Intel Hyper Threading. W przypadku konstrukcji od AMD warto wybrać procesor wspierający technologię Turbo Core 3.0 lub Hyper Transport.

Polecane procesory do Battlefield 1