Czym byłaby pięknie oprawiona wizualnie gra, bez solidnego monitora, na którym obejrzymy możliwości silnika graficznego? Odpowiednio dobrany monitor gamingowy do gry Battlefield 1, a także innych ciekawych produkcji, pozwala na kolosalną poprawę wrażeń wzrokowych.

Gamingowy monitor przeznaczony do Battlefielda 1 pozwoli na jeszcze lepszą immersję i wczucie się w realia 1 Wojny Światowej. W tym tekście skupimy się na monitorach przeznaczonych do gry Battlefielda 1. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na monitor do tej gry, jakie może być zastosowanie monitora do gry Battlefield 1, na co zwrócić uwagę wybierając taki monitor oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się gamingowy monitor.

Dlaczego warto kupić monitor do gry Battlefield 1?

Podstawowym powodem, dla którego warto kupić odpowiednio dopasowany gamingowy monitor do gry Battlefield 1, są jego możliwości, wymiary oraz odpowiednie parametry, które pozwalają na czerpanie maksymalnej przyjemności z oglądania i uczestniczenia w bataliach na polach bitewnych z czasów I Wojny Światowej.

Monitory gamingowe to prężnie rozwijający się rynek monitorów, dzięki czemu jest w czym wybierać. Możemy dowolnie przebierać między monitorami o najróżniejszych wymiarach, kształtach, matrycach, wyposażonych w technologie ułatwiające granie lub oszczędzające nasze wymęczone oczy podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Obecnie monitory gamingowe są droższe od zwyczajnych monitorów do prac biurowych lub do standardowego korzystania z komputera, jednak cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za najtańsze godne polecenia konstrukcje, nie zachwieje domowego budżetu.

Zastosowanie monitora do gry Battlefield 1

Monitory służące rozgrywce w Battlefielda 1 doskonale sprawdzą się do każdego zadania, przed jakim je postawimy. Monitory do gier to zwykle naszpikowane technologią świetne i multi-funkcjonalne ekrany, których z powodzeniem możemy używać do programowania, prac graficznych, obróbki wideo, przeglądania internetu, czy wreszcie całej masy różnorodnych prac biurowych.

Wybierając monitor gamingowy pod kątem rozgrywki w Battlefield 1, możemy sprawić sobie przyszłościowy sprzęt, który doskonale sprawdzi się w wyświetlaniu każdych treści generowanych na komputerze.

monitor do Battlefield 1 ranking

Na co zwrócić uwagę wybierając monitor do gry Battlefield 1?

Wybierając monitor do grania w Battlefielda 1 oraz inne dynamiczne i bardziej statyczne gry, warto zwrócić uwagę na szereg cech i czynników, które określają funkcjonalność i dopasowanie monitora do zadań, które mu przeznaczymy. Najistotniejszymi cechami, na które warto zwrócić uwagę, są: rodzaj użytej matrycy, złącza i porty, proporcje i przekątna ekranu.

Matryca

Obecnie implementowane w monitorach matryce możemy podzielić na matryce TN oraz IPS. Są to dwa najpopularniejsze rozwiązania. W monitorach do gier możemy spotkać zarówno matryce TN, jak i IPS.

Matryce TN słyną z niskiej ceny. Poza tym odznaczają się stosunkowo niewielkim czasem reakcji. Posiadają one sporo wad. Przede wszystkim mają kiepskie kąty widzenia, niedokładnie odwzorowują kolory, a największy problem mają z zaprezentowaniem odpowiedniego kontrastu i wyświetleniem mocnej czerni.

Matryce IPS stosowane są w droższych monitorach. Ten rodzaj matryc znacznie zwiększa finalny koszt monitorów. Poza tym o wiele lepiej odwzorowują czerń oraz inne kolory, posiadają większe kąty widzenia oraz lepszy kontrast.

Złącza i porty

Wybierając monitor, warto sprawdzić, jakie porty i złącza obsługuje. Do gry w Battlefield 1 oraz do innych najnowszych konstrukcji warto wybrać sprzęt oferujący odpowiednią ilość możliwie najnowszych interfejsów, szczególnie gdy planujemy przyszłościowy zakup.

Obecnie obecność jednego lub dwóch portów HDMI, lub DisplayLink to absolutne minimum. Do tego monitor do gier powinien posiadać złącze DVI. Odchodzi się ze stosowania portów VGA i D-SUB.

Proporcje, rozdzielczość i przekątna ekranu

Do grania w najnowsze gry (jaką jest Battlefield 1) w możliwie dużej rozdzielczości, potrzebujemy monitora, który obsłuży natywną rozdzielczość 2K lub 4K, a także bardzo mocną kartę graficzną, która będzie w stanie „uciągnąć” tak wyśrubowane parametry.

Zadowalającą i polecaną rozdzielczością natywną monitorów jest Full HD lub 1440p. Nie obciąża tak bardzo karty graficznej i pozwoli grac na przyzwoitej rozdzielczości. Kolejną cechą są proporcje ekranu. Obecnie najlepszym rozwiązaniem w przypadku monitorów gamingowych są proporcje 16:10 lub 16:9.

Monitory do gier nie mogą być przesadnie duże. Odpowiednią wielkością monitora wykorzystywanego do grania w dynamiczne FPSy są ekrany o przekątnej od 20 do 24 cali. Możemy zdecydować się również na rozgrywkę w systemie wielomonitorowym, jednak musimy pamiętać wtedy o kupnie monitora z możliwie cienkimi ramkami oraz o odpowiednio mocnej karcie graficznej.

Parametry monitora do gry Battlefield 1

Najważniejszymi parametrami monitorów do grania w Battlefielda 1 oraz inne gry są: czas reakcji, Input Lag oraz odświeżanie.

Czas reakcji

Jeden z bardziej istotnych parametrów technicznych monitorów dla graczy. Im krótszy czas reakcji, tym lepiej, ponieważ monitor szybciej zaprezentuje nam wyrenderowany obraz. Parametr ten jest szczególnie istotny w przypadku dynamicznych gier. Warto zainwestować w monitor, który posiada czas reakcji nie dłuższy niż 4 ms.

Input Lag

Jest to zjawisko opóźnienia w przesyle sygnału z karty graficznej do monitora. Tutaj również- im mniejszy Input Lag, tym lepiej.

Odświeżanie

Obecnie najpopularniejsze są monitory gamingowe o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, jednak coraz powszechniejsze stają się ekrany, które odświeżają obraz z częstotliwością 144 Hz. Im obraz będzie szybciej odświeżany, tym animacje będą szybsze i bardziej płynne.

Polecane monitory do Battlefield 1